Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért akarja kisajátítani a...

Mért akarja kisajátítani a gyerekem? Egyszerűen semmibe veszi amit én mondok.

Figyelt kérdés

Muszáj ki írnom magamból. Nehéz megfogalmaznom de úgy érzem anyósom ki akarja sajátítani a kislányom,mindenben ő akar érvényesülni,elhalmozza ajándékokkal már az első pillanattól,holott megmondtam nekik nem szeretném ha vásárolnának hisz nem akarom hogy el legyen kényeztetve,így akarja mutatni hogy mennyire jó nagyamama?! 11honapos a kislányom játszani nem tud vele,csak mindig a vásárlás, felek hogy a későbbiekben ez vissza űt,vajon ezzel akarja a szeretetét majd “megvenni”?! Pl állandóan ezt mondjak majd a mama megveszi majd kapsz ezt azt. Férjemnek mondtam de persze az anyját védi. Nem sokára egy éves 3napra osztotjuk majd a Szulinapot ne legyünk egyszerre sokan, 3.napon lesz az a nap amikor megszületett és azt 3asban szeretnénk tölteni és csak az nap lesz tortaja,anyós már hogy ő süt neki tortát csak azért is ellent mond annak amit én szeretnek. Kritizáló okoskodó mindent jobban tud nálam,egyszerűen gyomor ideggel megyek hozzájuk,vajon mit fog be szólni.

Nem tudom ez a viszony meddig mehet így. És mi lenne a megoldás. Más is volt ilyen helyzetben?


2021. márc. 8. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
26%
A nagymama dolga, hogy elkényesztesse a gyereket.
2021. márc. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem rossz szándékból, főleg nem kisajátítás céljából vesz neki meg mindent. Én nagynéni vagyok és ha meglátok valamit,(ruha, játék, mesekönyv, színező vagy valami "hülyeség") aminek unokahúgom tudom, hogy örülne, alig bírom ki, hogy ne vegyem meg.:D

A másik, hogy nem értem miért baj, hogy tortát fog sütni az unokájának, neked nem muszáj enni belőle, eszik a gyerek egy szeletet, a többit pedig otthagyjátok, ha felajánlják, hogy vigyétek el megmondjátok, hogy köszönitek, de nem szeretnétek elvinni.

Írásod alapján úgy jött le, hogy te gondolod túl.

2021. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
82%

Amiket leírtál, azokkal alapvetően nincsen probléma szerintem. A nagymama annyi játékot vesz a gyereknek, amennyit szeretne. Örülj neki, legalább nem neked kell venni neked ezeket is. A tortasütéssel sem értem a problémádat, attól hogy nálatok a 3. napon lesz csak torta, attól más még hozhat. Ha egy ismerősöd hozna tortát ajándékba, akkor is kiakadnál?

Ettől függetlenül persze lehet, hogy az anyósod nehezen elviselhető és ezek csak azok a dolgok, amikkel most betelt a pohár nálad. Mindenesetre ha téged idegesít az anyósod, akkor a legjobb lesz, ha nem mész hozzá, a férjeddel ezt szerintem meg kéne tudnotok beszélni.

2021. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Tortát miért ne süthetne? Szülinapkor.

De a kérdésre:

Anyós is hasonló, nem velem, sógornővel, nekünk még nincsen gyerekünk.

Direkt kérik, hogy ne adjon annyi édességet a gyerekeknek, erre suttyomban adogatja nekik. Már fél éves koruk után adta nekik a cukros üdítőt.

A gyerekek nem voltak hajlandóak vizet, sima cukormentes teát inni.

Mindkettő elhízott. Ebből amúgy balhé lett, mert sógor is kiborult, ugyanis otthon sikítoztak az édességért.

Mindeközben anyós folyamatosan kritizálta (többek között az én) mások külsejét, hogy ki mennyire hízik. Meg annak örült, hogy rá hallgatnak a gyerekek, az anyjukra nem. Ez egy folyamat volt, nem tudatos a részéről. Lényegében teljesen leépítette a sógornő tekintélyét és örül neki.

Nekem is harsogta örömmel, hogy lám csak őt imádják a gyerekek, anyjukra szarnak. Abba nem gondolt bele, hogy ez bennem hogyan csapódik le.


Tudom, hogy a nagymamának kell kényeztetni, de szerintem vannak határok.

Én a tortát még nem tartom gáznak, az agyatlan kényeztetést igen, mert utána a szülők szívnak vele hosszabb távon.

2021. márc. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
43%
Mondjuk állj a saekadra
2021. márc. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Majd ha lesz unokád , megtudod.
2021. márc. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%
Miért lettem ennyire lepontozva? Szerintetek normális, hogy fél éves gyerekeket édességgel töm? Normálisak vagytok?
2021. márc. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg első gyermeketek. Szerintem a probléma inkább az lehet, hogy anyósod nem hagy érvényesülni az anyaság terén. Itt nem csak azzal lehet a gond, hogy vesz ezt vagy azt a picinek, hanem az a fajta aki mindent jobban tud nálad.

A torta már csak egy ilyen "na még ezt is ő akarja"!

Igazából itt a férjeddel kellene őszintén beszélned az érzéseidről. Nem arról, hogy az anyja iránt mit érzel.

2021. márc. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
59%
Kisajátítani 😂😂😂 ilyenkor annyira kíváncsi lennék az anyós szemszögéből is a dolgokra, mert így csak egy ősanya hisztijének látszik.
2021. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8/8 Köszönöm,leírtad azt ami tényleg a baj. de mégis hogy adjam ezt a tudtára hogy engem ez zavar? Páromat sem akarom megbántani mégis csak az anyja.
2021. márc. 8. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!