Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit kezdjek Anyámékkal?...

Mit kezdjek Anyámékkal? Kisajátítaná a gyerekeimet. Muszáj keményen odaszólni neki?

Figyelt kérdés

Mióta megszülettek az ikrek Anyám állandóan jön-megy tőlünk. A férjem nem magyar, arab országból jött, nemrég elvittük magunkkal a gyerekeket is a múltkori látogatás alkalmával. Anyám olyan hisztit lecsapott miatta, mintha valami tinédzser kislány hisztijét hallanám. Mikor megszülettek a gyerekek és anyósomék eljöttek látogatóba családostul Anyám megjegyezte hogy “ de ha ennyien összefogdossák a gyerekeket mi lesz velük megbetegszenek.” Férjem húgánál az egyikük elkezdett mocorogni, Anyám kikapta a kezéből. Most már kezd beleszólni hogyan öltözzenek a gyerekek, miért így nevelem őket, miért tanítjuk őket több nyelven , miért nem elég a magyar. Hiába magyarázom neki hogy szerintem elég feltűnő hogy a férjemmel is angolul beszèlek nyílván tanítom rá a gyereket is, azután az volt a paj hogy az apja nyelvét miért tanulja, utánna az volt a gond, hogy ugye a gyerekeimet nem muszlimnak fogom nevelni, a legutóbbi kedvencem , hogy miért ilyen hosszú a hajuk...

Megőrjít! Már próbáltam beszélni vele, hogy állítson kicsit de semmire nem mentünk, viszont érdekes mód nálam mindig rámszól hogy néznek ki a gyerekek ezzel a hajjal, kint az utcán meg azért dicsekszik hogy az unokáinak van a legszebb hajkoronájuk. Múltkor már azt akartam mondani neki hogy vagy befejezi ezt a fölöttem való pálcatörést vagy nem kell jönni az unokákhoz. Kedvesen nem ért belőle. Muszáj vele kemènynek lennem?



2018. márc. 27. 22:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
97%
Igen, muszáj keményen odaszólni, különben sosem fogja abbahagyni.
2018. márc. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%

zavard már haza


felnőtt vagy, nem dedós

2018. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%

Csak akkor muszáj keménynek lenned, ha a kedves és udvarias, tisztelettudó szavakból nem ért anyukád. Tehát ne várd meg, amíg már annyira dühös leszel, hogy csak durván tudsz már beszélni vele, ülj le vele előbb, amíg még el tudod mondani, ami zavar, nyugodt hangnemben is.


Egy esély jár mindenkinek.


és ha abból nem ért, akkor jöhet a nagyon éles, nagyon kemény határkijelölés. Ha most nem állítod le anyukádat, megkeseríti az egész anyaságodat, ezt garantálom.

2018. márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%
ha anyagilag nem függtök tőle, le kell építeni
2018. márc. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Ha jól értem, kérdező már próbálta finoman megbeszélni a dolgokat. Mivel az nem vezetett eredményre, nem marad más, mint a nyílt konfrontáció.
2018. márc. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Az hogy egy kurd férfinak szültem szerintem nem sokat dob a latba, hogy Anyukám milyen. Csak azért mert valaki nem magyar és másik kultúrából jött nem értem miért kell megvetni, de sokazor összeteszem a kezem, hogy nem egy rasszista magyarhoz mentem hozzá. Tiszteletadásból,vendégszeretetből,udvariasságból , kedvességből hidd el a kurdoknak nincsen párja kalapot le előttük, de köszönöm hogy megragadtad a lényeget és egy igazán érdemi választ adtál.


A többieknek köszönöm, igen már próbáltam vele beszélni kedvesen, illetve megkértem hogy az én nevelési módszereimet hD élvezzék a gyerekeim ne az övét, a hajukra megmondtam, hogy így szép, mindenki dícséri nem értem neki miért kell kritizálni “csakazértis.” Valamelyik este egy beszélgetés alkalmával feljött az is hogy miért nem magyar neveket adtunk a gyerekeknek. Hiába magyaráztam hogy valahogy az Ali vezetéknévhez nem igszán hat szépen feltétlen egy magyar név

2018. márc. 28. 05:43
 7/30 anonim ***** válasza:
96%

Állj a sarkadra és mondd meg anyádnak hogy vagy nem pofázik bele az életedbe vagy nem lát többet, nem vagy köteles beengedni a házba (szerencsére).

Amúgy meg szerintem szuper hogy kiskorától angolul is tanul a gyerek, ez egy világnyelv, ha anyanyelvként beszéli kb bárhol el tud igazodni.

2018. márc. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%
#6 nem a kedvenceim a közel-keletiek ahogy sok magyarnak de nem fogok minden egyes ilyen embert rühellni csak azért, oké vannak előítéleteim de ha most a kérdező azt mondja a férje egy normális, kulturált ember csak épp sötétebb a bőre akkor nyilván nem igazak rá a sztereotípiák és nem kell úgy kezelni.
2018. márc. 28. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%

"Férjem húgánál az egyikük elkezdett mocorogni, Anyám kikapta a kezéből."


Na,ekkor küldtem volna el mindenki előtt a bús pi.csába! Mekkora sértés már a férjed családja részére, hogy anyád kikapja a kezükből a gyereket, mert megmoccant?! Épp elég bánat lehet nekik, hogy ilyen messze élnek tőletek és csak ritkán unokázhatnak, erre eleve mi a fenének tolja oda anyád olyankor a képét, és akkor még rendezkedik is?! Szép szóból nem fog érteni! Vagy "megregulázod most", vagy a fejedre nő teljesen. Sértődjön csak meg, totál nem normális, amit művel, sértő rád nézve, a párodra nézve és a párod családjára nézve. Édesanyád, nyilván jót akar, de állítsa már le magát és találja meg a helyét a családban, mert rohadtul nem ott van, ahova most teszi magát, és ez hosszú távon megmérgezi az életeteket!

2018. márc. 28. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
81%

6.

Na megjött a fideszbirka, kapával-kaszával-bibliával. Gratulálok a fajtádnak, mássz le a fáról.


Kérdező

Nálunk ugyanez van, vagyis tesómmal viselkednek ugyanígy. Beletiporják a földbe a megjegyzéseikkel, de sajna tesóm hülye és nekiáll bömbölni ilyenkor mint egy kamasz (40 éves), megsértődve hazarohan a gyerekkel, aztán 1 hét múlva telefonál apucinak-anyucinak, mintha mi sem történt volna. Szánalmas.

Azért csinálják ezt a szülők mert egy hülyegyereknek tartják a saját gyereküket aki képtelen az önálló életre, meg úgy egyáltalán mindenre.

Épp ezért én teljesen kizárom őket az életemből, nekem ugyan ne mondja meg senki, hogy hogyan és kivel éljek és hogy neveljem a gyerekemet. Kikérném magamnak ezt a stílust. Igazából fogalmam sincs, hogy ti ezt miért tűritek, tesómat sem értem. Jó, mondjuk ő mindig is ilyen lelki gyenge ember volt, aki inkább elrohant sírva mint sem kiállt volna magáért és ráborítja az asztalt valakire. Meg is lett az eredménye: senki nem veszi komolyan és mindenki úgy beszél vele, ahogy kedve tartja.

Én már régesrég úgy megmondtam volna a dolgokat anyámnak, hogy ott nem maradt volna kétely, kié a gyerek és kinek a véleménye domináns. Ha megsértődik akkor tegye, isten vele, de biztos velem nem beszélne senki úgy mint egy kutyával, pláne nem kérné rajtam számon a saját gyerekem nevelését.

Sosem értettem, h az emberek miért tűrik, hogy elnyomják őket, ha tehetnek ellene. Tegyél ellene! Te vagy a gyerek anyja, nem a nővére vagy! Állj ki magatokért basszus, vigyázz a családodra.

2018. márc. 28. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!