Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mért akarja kisajátítani a...

Mért akarja kisajátítani a gyerekem? Egyszerűen semmibe veszi amit én mondok.

Figyelt kérdés

Muszáj ki írnom magamból. Nehéz megfogalmaznom de úgy érzem anyósom ki akarja sajátítani a kislányom,mindenben ő akar érvényesülni,elhalmozza ajándékokkal már az első pillanattól,holott megmondtam nekik nem szeretném ha vásárolnának hisz nem akarom hogy el legyen kényeztetve,így akarja mutatni hogy mennyire jó nagyamama?! 11honapos a kislányom játszani nem tud vele,csak mindig a vásárlás, felek hogy a későbbiekben ez vissza űt,vajon ezzel akarja a szeretetét majd “megvenni”?! Pl állandóan ezt mondjak majd a mama megveszi majd kapsz ezt azt. Férjemnek mondtam de persze az anyját védi. Nem sokára egy éves 3napra osztotjuk majd a Szulinapot ne legyünk egyszerre sokan, 3.napon lesz az a nap amikor megszületett és azt 3asban szeretnénk tölteni és csak az nap lesz tortaja,anyós már hogy ő süt neki tortát csak azért is ellent mond annak amit én szeretnek. Kritizáló okoskodó mindent jobban tud nálam,egyszerűen gyomor ideggel megyek hozzájuk,vajon mit fog be szólni.

Nem tudom ez a viszony meddig mehet így. És mi lenne a megoldás. Más is volt ilyen helyzetben?


2021. márc. 8. 13:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Ne legyél már tejbetök. Nyisd ki a szádat
2021. márc. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem szét kell választani ezeket a dolgokat, bizonyos esetekben szigorú határt szabni, másban kicsit engedékenymek lenni.


Mert nem, egy nagymamának nem az a dolga, hogy elkényeztesse a gyereket, hanem hogy normális keretek között szeresse. Persze, nem az övé a felelősség és azt mondom, hagyni kell egy kicsit szabadabban unokázni, amíg nem veszélyezteti a gyerek egészségét, addig elnézni neki ezt-azt. Ennek megvan a maga egészséges mértéke, azt mondjuk túlzásnak tartom, hogy a szülinapra nem vihet tortát az unokájának, ha te nem veszel.


De másik oldalról, ezeket a kommenteket sem értem, hogy "hadd vegyen a nagymama, amit csak akár". Na, azért álljunk meg, ez sem így működik, ha valamire nyomatékosan megkérik a nagymamát, azt illik neki is betartania.

2021. márc. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Én a helyedben lehet, hogy a 3-ból azzal a nappal kezdenék, mikor a gyerek szülinapja van. Utána jöhet a család. És akkor Te veszel neki tortát, utána a nagyi is süthet.
2021. márc. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Itt nem a tortán van a hangsúly, egyébként úgy szeretnének hogy 3an ünnepeljük meg. Hanem azon hogy megkértem nem lesz több tortaja csak egy amit mi veszünk neki,majd flegman válaszol hogy Jolvan. Mert arra megy ki az egész hogy majd ő megmutatja milyen jót csinál az ôvé sokkal szebb lesz majd annak jobban örül. Másik dolog hogy mindig mindent le szól akármit veszek a kislánynak vagy csinálok valamit ő jobban tudja és ő csinál mindet a legjobban.Egyszerűen egy megfelelési kényszer van bennem mikor jönnek vagy mi megyünk. Hozza teszem azt szeretne ha minden úgy lenne ahogy ő akarja,és ha valami nem úgy van megsértődik,persze a férjem nagyon anyas nemi a tudom lesz e olyan hogy ki áll értünk. Sajnos egy beszélgetést újra el kell ejtenem. Egyébként szerintem nem az a dolga a nagyinak hogy kényeztet,mindennek meg van a határa.
2021. márc. 8. 18:46
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

De nem értem, miért kell 3-szor megtartani a gyerek szülinapját, miért nem jó egyben?


Most hiába vagytok kevesen egy-egy napon, ha végigjárjátok egymást.

2021. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Kicsi a lakás és nagy a család :D
2021. márc. 8. 19:07
 17/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha jó idő lesz kimehettek szabadtérre piknikezni és akkor egy nap alatt letudható minden családtag.:)
2021. márc. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%
Én eleve azt nem értem, hogy miért gondoltad azt jó ötletnek, hogy olyan embernek szülj gyereket, aki képtelen kiállni a családjáért. Most meg szívod a fogad, pedig gondolom a kedves mama mindig ilyen volt. Harcolj meg akkor velük, nem vele, hanem velük egyedül. Ezt, ne haragudj, de tudattad előre. Én sem tűrném. Nem a torta meg a játékok, neked sem, ezek eszközök. Hanem az, hogy ennyire szarba se vesz a kisfiával együtt, aláássa a családot, feszültséget generál, csak azért is ellent mond. Tudod, ki tűrné? Álljál már ki magadért! Nem a gyerekkel bszik ki, azt hiszi, hogy nem is a fiával, pedig hosszú távon azért dehogynem. Te meg senki vagy az ő sztorijában, mit érdekled. Viszont ez már most a te családod, ha az a mulya férjed nem is, de a gyerek. Neki meg nem egy olyan anya kell, akibe egy erőszakos vénasszony törli a lábát. Azért a nagyanyja csak a nagyanyja, megvan az ő szeretettel teli helye és szerepe is, de az közel sem ez, ahol ez a nő van most.
2021. márc. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!