Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Párom szülei minden hétvégére...

Párom szülei minden hétvégére kitűznek egy új kirándulós helyet, én nem szeretnék menni, ez baj?

Figyelt kérdés

Van egy óvodás közös gyerekünk. Párom szülei részesei szeretnének lenni mindenegyes napunknak. Mindennap telefonál nekik párom munka után elmeséli hosszasan milyen volt a munkája, mindennap átmegy hozzájuk délután, mert anyós mindig főz, süt valamit amit áthoz, de olyan mennyiségét, hogy kb. Úgy érzem felesleges már nekem főznöm vagy sütnöm.

Ami még idegesít kicsit, hogy mindig azt szeretnék, hogy aludjunk náluk vagy hogy a gyerekünk hadd aludjon náluk, de én ebből nem szeretnék annyira rendszert, de persze mindig mindennap meg van nekünk ágyazva, ha esetleg ott aludnánk. Hétvégére meg mindig kitűznek egy helyet ahova együtt elmegyünk kirándulni. Egy várat, egy természeti helyet... nincs ezzel baj. Szeretek túrázni, de én annyira vágyom arra, hogy kimozduljak kicsit a párommal, hogy ne az legyen, hogy egész hétvégén a párom szüleivel legyek. Mert mindkét nap ott vagyunk. Ha épp nem kirándulunk akkor náluk ülünk vagy átmegyünk együtt a szomszéd nagymamájához páromnak.


Sokszor azt érzem, hogy párom sem szakadt még ki a családi fészekből és ő neki is van erre igénye és nem érti mikor kicsit magamban húzom a szám, hogy már sok néha nekem ez.


Az én szüleim sajnos elég messze laknak. Így három hetente megyünk hozzájuk csak. Viszont erre nagyon féltékenyek párom szülei. Versengenek párom szüleik az enyémekkel szinte, hogy náluk több és jobb program legyen, hogy az unoka náluk szeressen a leginkább lenni. Direkt vettek egy kis pónit!!! Tudom kb. Hihetetlennek tűnik, de így van... a kertbe már van hinta, lipityóka minden, amióta van gyerekünk.


Nem az a bajom, hogy szeretik az unokájukat és szeretnének minél több idöt vele es a fiukkal tolteni. Hanem pl. Az amikor anyós hangoztatja, hogy mi az hogy mi képesek vagyunk 3 hetente hozzám haza utazni, szuleimhez ugye. Es hogy akkor ott alszunk es hogy az mennyi idő és hogy a gyereknek mennyire rossz hogy utaznia kell, miért nem maradhat inkább ott náluk.


És tudjátok ilyenkor a sírás kap el. Hogy kb. Képes lenne tiltani, hogy én vagy a gyerekem és a szuleim, testvereim lassak egymást és csakis magára gondol, önző nagyon önző és ez nagyo nrossz nekem.


Mikor visszajovunk mindig mondják, hogy ugye milyen jó itt. Sokkal jobb itt, mint ott és hogy itt azért boldogabbak vagyunk, meg jobban szeretünk itt élni.


Ezt azert hangoztatják, mert másik megyében élnek szüleim és szüleim megyéjére nagyon negatívan gondolkodnak, csak mert az messze van.


Szóval sokszor a sírás kap el, mondom páromnak ő nagyon szereti a szüleit, hisz imádják őt szülei, sose szenvedett semmiben hiányt, hisz mindig kényeztették, szerették. Nincs ezzel baj. Meg azt mondja mindig, hogy csak nagyon szeretnek meg az unokát.



De ez nekem már fáj.


Szóval igazából péntek délutántól vasárnapig velük vagyunk 2 hétig, velük kirándulunk össze-vissza. És harmadik héten vagyunk szüleimnél + az út idő..


És már kicsit unom ezt, hogy állandóan nincs egy olyan hétvége mikor a párommal lehetek.


Úgy èrzem mindig ki kell elégítenem mindenki boldogságát! A páromét, a párom szüleiét, az én szüleimet. De én???? Az enyémet senki se nézi. Hogy én mit akarok.



2021. márc. 17. 22:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/135 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a gyerek táplálkozása pl tényleg fontos és abban kérhetsz segítséget, pl megemlíted orvosának, vagy elmentek táplálkozási tanácsadóhoz, mert megemlíted hogy úgy gondolod nem jó neki a mindennapos túltolt cukor. Ha ez sikerülne és lenne egy orvosi vélemény hogyan kell táplálkoznia, akkor ha anyósod nem tanul meg úgy főzni akkor bukta van neki.

Mert az tényleg nem jó hogy kb cukros néniként funkcionál aki elcsábítja a gyereket az édességgel, mivel mással nem tudja. Persze a póni se semmi...

Rátarti az anyósod de az idős emberek keveset változnak, persze kifoghattál volna rosszabbat is de ez is elég rossz személyiségű anyós.

2021. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/135 anonim ***** válasza:
65%
Mit mentegetőzöl a pszichológus miatt egy hülye, lenullázott hozzászóló miatt? Neked KÖTELEZŐ pszichológushoz menned, és nem lesz egy rövid menet! Nulla önszereteted, önbecsülésed, önérvényesító képességed van! Te így egész életedben boldogtalan leszel! Az egy dolog, de a gyerekedet is azzá teszi a te boldogtalanságod! Ha a férjed olyan jó ember lenne, mint amennyire te ámítod magad vele, ennek a jelenlegi pokolnak a közelébe nem jutottatok volna! Most azonnal keress pszichológust, és ne hagyd félbe, hanem csináld végig, amíg ő el nem bocsát! Fenekestül fel fog fordulni az életed, anyósékkal totálisan új alapokra fog helyeződni, mert megtanulsz felnőtt módra nemet mondani. Kizárólag ekkor van esélyed a boldogságra!
2021. márc. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/135 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a segítséget!

Igen én is így gondolom, hogy sajnos most már érzem, hogy mindennap van bennem emiatt stressz és szorongás, ezt a gyerekem felé nem akarom közvetíteni és lelki beteg sem szeretnék lenni, mert az sajnos tényleg más betegséget is generálhat, ezért ezt meg kell oldani. Csak ezt párom nem látja be, hogy amit ő boldoggá tesz, az engem lebetegít. Tehát értsétek jól sajnos ez az igazság. :/ és egyben fáj, hogy ezt mondom, mert nem akarok én senkit eltiltani senkitől, meg látom én, hogy nagyon akarnak minket, meg mi jelentjük a boldogságukat.


Hiszem, hogy talán egy pszichológus tudna segíteni, mert ehhez sajnos sok idő kell, több alkalom, hogy kibeszélhessem ezt magamból, mert annyira gyűlik bennem:( Csak nem tudom, találok -e olyan pszichológust aki tényleg érdemben ebben nekem tud segíteni? Nem tudom elképzelni, hogy valaki tud rajtam segíteni. Mert én is belátom, hogy kicsit felesleges ebbe 10 ezreket belefektetni, hisz a páromon múlik minden. :(


Igen én szerintem sem jó a sok édes. Csinál neki cukroa gyümölcslevest, aztán második cukros diós tészta lekvárral, desszertnek pedig finom linzer szeletek, de mellette meg süti a piskota tekercset meg az almás kalácsot is rögtön. Egyszerre vagy 100 féle kaja van nála, meg se áll, hiper szuper gyors. Nagyon tisztelem ezt, meg tényleg nagyon ügyes..., de sokszor azt érzem mintha ezzel is azt akarná mutatni, hogy én meg milyen béna vagyok, mert én őszinten bevallom nem vagyok egy olyan gyors a főzésben én azért elég sokáig tudok sajnos a konyhában állni, meg ha sütök valamit azzal is eltudok igencsak bíbelődni, de nem tartom ezt azért annyira rossz tulajdonságnak, minél többször csinálom annál gyorsabb vagyok és ügyesebb. De ha állandóan küld valakit akkor ez így nehéz, mert felesleges úgy se eszi senki majd. Gyerekemnek is a nagyi madárláttája finomabb. Hiszen az édes kaja:D párom is oda van azokert, hisz azon nőtt fel..

2021. márc. 17. 23:52
 34/135 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként felnőtt emberek vagytok, egyáltalán nem ez a két választási opciótok van, hogy melyikőtök szüleivel lógjatok! Barátaitok nincsenek?
2021. márc. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/135 anonim ***** válasza:
95%

Parod se az anyjaektol sem a falujatol nem tud elszakadni, gyakorlatilag mindenben hozza igazodtok. Tenyleg szeret a párod, vagy csak azt szereti amilyen vagy? Az igazi éned ki sem derül mert allandoan elnyomod.

Nem lesz ez így jó. Menjetek inkabb coach- hoz,mediatorhoz aki párkapcsolatokkal foglalkozik. Ja es anyosek ne tudjanak róla!!!

2021. márc. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/135 anonim ***** válasza:
76%

Nem coachhoz, személyiségproblémáról van szó, nem egy itt és most pikk-pakk megoldható ügyről!

Kérdező, ne keress kifogásokat, hogy mért nem alkalmas a pszichológus! Ő az egyetlen, aki neked segíteni tud! Soha nincs olyan, hogy egy emberen múlik egy párkapcsolat. Az ő viselkedésváltozását a te viselkedésváltozásod fogja előidézni. Nem úgy működik a párkapcsolat, hogy te arra vársz, hogy majd ő megváltozzon. Mutat erre valami jel? Komoly bajban vagy tök egyedül! Senkivel nem is beszéled meg, idegenekhez jössz panaszkodni egy weboldalon. A pszichológus melletted állna, és felvértezne azokkal a képességekkel, amikkel képes lennél a saját életedet a kezedbe venni.

Mik azok a tulajdonságok, amiért szereted a férjedet azon kívül, hogy jó apa? Mi volt a választásod motivációja? Miben jelenik meg, hogy szeret téged?

2021. márc. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/135 anonim ***** válasza:
79%
36, mar miert nem jó a coach is? Direkt párkapcsolati problémákkal foglalkozik némelyik. Oke attól mehet pszichológushoz, sőt kell neki,iagazabol a parjanak is kene, mert baromira nwm tud leszakadni otthonról. de a párjával is dűlőre kell jutni. Az a baj h a gyerek miatt gyors segítség kell, mert total az anyja ellen fogják hangolni már most. Amugy igazad van, sajat magan kene dolgozni nagyon nagyon sokat.
2021. márc. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/135 anonim ***** válasza:
0%
Nem lehet gyorsan megoldani, mély a probléma. Nincs gyors megoldás.
2021. márc. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/135 anonim ***** válasza:
100%

Bocs kerdezo de nagyon toketlen vagy igy nokent is..

Egyszeruen nem ertem hogy befolyásolhat teged ez a felfogás hogy "de nem akarok sertodest". Igyis allandoan az van ha nem ugy táncoltok ahogy a kedves anyosek futyulnek. Az meg hogy a parod ennyire nem erzi hogy ja amugy kene kozos ido is nagyszülők NELKUL az meg szerintem eleg gaz..

Szerintem dobd a szemétbe ezt a felfogast. Hadd sertodjenek csak meg. Ha a parod nem tudja felfogni hogy neked nincs igenyed minden hétvégét ott tolteni (jogosan!!) mivel van családod, akkor koltozzon vissza anyucihoz.

Ne engedd hogy ennyire befolyasoljanak.. Foleg az anyósod pff. Egyszer említené meg nekem hogy mi az hogy a SAJAT szuleimhez megyek 1 hónapban egyszer, az biztos hogy tobbe nem latna az unokajat. Ezt parod egyébként hogy engedheti nekik??? Azert ez mar mindennek a teteje. O mit mondd erre?

2021. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/135 anonim ***** válasza:
88%

Azt azért hozzá tenném ha egy pszichológusnak ezeket elmondod és kiderül hogy tulajdonképp egyetlen kiváltó oka a lelkiproblémáidnak az anyósék (ez nem biztos csak te tudhatod) nyomulása akkor ő is csak azt fogja tudni javasolni hogy meg kell "szüntetni" a feszültséget okozó kapcsolatot.

Magyarán helyettetek ezt nem tudja megoldani illetve a stressz kezeléssel önbizalom tréningezéssel sem tudtok haladni úgy még alapjaiban nincs kiiktatva a probléma. Ez kicsit olyan mintha alergiás lennél a mogyoróra de te mégis mogyorószüretelőként dolgoznál. Hülye példa de addig nem fog szűnni az alergiás reakció még benne vagy folyamatosan ha érted.

Olyan szempontból tényleg jó lenni "kidobni 10ezreket" hogy segítene kialakítani egy reális képet a nagyszülőkről és párodról illetve tudna segíteni hogyan szereld le őket.

2021. márc. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!