Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A fiús anyák mind egyformák? ...

A fiús anyák mind egyformák? Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

Olyan anyósom van, akit senkinek nem kívánnék. Mindenbe beleszól, mindig mindent jobban tud és érzelmileg zsarolja a fiát. Normális szerintetek? Elmondta, hogy szerelmes a fiába... Szerintem mindent el fog követni, hogy ne maradjunk együtt...

Azt mondják majd akkor fogom megtudni milyen érzés, amikor nekem is lesz fiam. Már bocsánat, de én nem leszek olyan fogyatékos. Ha majd egy számomra kevésbé szimpatikus lányt választ magának, de tudom hogy boldoggá teszi, nem fogok közéjük állni és belepofázni mindenbe, megkeseríteni a fiam és a lány életét! Tudomásul veszem, hogy az élet rendje hogy a gyerekek elmennek otthonról, és valakivel össze fognak házasodni, valakivel gyermeket nemzenek.

Házias, illemtudó, rajta kívül mindenki szerint okos és szimpatikus nő vagyok. Mi a francért nem tud/ akar elfogadni?



2021. márc. 19. 05:33
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
74%

A fia miatt ilyen, az enyém is ilyen lenne, de minden egyes alkalommal leállítja a fia, így esélye sincs.

Mondok egy példát:

- 8 után meg nem vagytok otthon??? Nincs pénz 2x150 ezer forint büntetésre!

-köszönöm anya, hogy kifizeted.

-Én biztos nem!

-Na látod, ezek szerint a mi pénzünk a mi döntésünk. Nem a tied, fel tudjuk mérni felnőtt emberként mire van pénzünk.


És a beszélgetés lezárult. Hogy miért? Mert a fia nem adja alá a lovat. Szidhatod az anyósod, megértem az érzéseidet de amíg a párod nem húzza meg a határokat nem csoda, hogy az anyja nem tudja, hol vannak azok.

2021. márc. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
51%

"A fiús anyák mind egyformák?"


Ostoba kérdés!

Több százezer emberről beszélünk csak Magyarországon! Hogy lenne mind egyforma?


"Mi a teendő ilyenkor?"


Az a vicc, hogy semmi konkrétumot nem írtál.

Mibe szól bele? Mivel és hogyan próbálja érzelmileg zsarolni a fiát?

És persze azt is melléje kéne tenni, hogy a fia mit reagál erre.


Valahogy az a gyanúm, hogy ismét a "bármiért is, de szidjuk anyósunkat" című, végtelenített gyk-s szappanopera újabb epizódját olvassuk.

2021. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
83%

Saját történet:

A nagynenemnek van egy mérnök fia, aki a "kedvenc" a családban. 1-2 éve összejött egy nővel, aki időközben terhes lett. Elkezdték szervezni az életüket, házat építettek stb. Ezután a nagynéném kikészítette ezt a nőt, de olyan szinten, hogy elment a magzat, az unokatestveremet pedig a nő ellen fordította és hát elváltak egymástól.

Erre a nagynéném rendkívül büszke.

Egyébként azért csinálta, mert ez a nő nagyon karakán, megvolt a magához való esze és nem szerette, ha az unokatesomat az anyja irányítja - ami sokszor így történt.

Szóval nálunk ilyen történet van.

Amúgy az unokatestveremnek nem véletlenül nincs senkije, mindenkit eluldoz a nagynéném :S anyukámmal beszélgettünk erről, szerinte a nővére egyszerűen nem tudja elviselni, hogy más nő is van a fia életében.

2021. márc. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
83%

13-as vagyok: ahogy előttem is írták, a férjnek/fiúnak/gyereknek kell meghuznia a határt, ez a saját életük, nem az anyose.

Ez ellen szinte csak a gyerek tud tenni

2021. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
75%
Én azt se értem, miért mindig (mármint úgy mindig, hogy itt a gyk-n), a fiús anyósnál kell ülni, hozzá kell járkálni állandóan, vagy az ő közelébe költözni. Nyilván több találkozás = több konfliktus. Úgy is nehéz két felnőtt ember szokásait egyeztetni ha amúgy jóban vannak, hát még ha nem.
2021. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 anonim ***** válasza:
70%
#15 gondolom azért "kell" mindig találkozni, mert anyuka piszkálja a kicsi fiát hogy menjenek át, a kicsi fiú meg nem mer ellent mondani
2021. márc. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/53 anonim ***** válasza:
37%
16, igen, meg itt a kérdések alapján általában a főzésen, gyereknevelés megy a balhé, nyilván ez két nő között jobban kiütközik mint a férj meg az anyósa között.
2021. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
43%
13-as vagyok még mindig: az én Párom anyukájának, 3 fia van. És imádnivaló, nagyon szeretem, nagyon sokat kirandulunk és utazunk együtt. Szóval ilyen példák is vannak :)
2021. márc. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
27%

Nézd, az anyósok szeretnek megmondani ezt, meg azt. Szinte minden anyós ilyen.

A te okosságodon vagy butaságodon múlik hogy a helyzetet hogy kezeled.

Meghallgatod türelmesen, aztán nem úgy csinálod ahogy ő mondja. Ennyi a titok.

Én azt látom, mivel semmi konkrétumot nem írtál, szimplán ellenségnek tartod az anyóst, és te irámyítod rosszfelé a viszonyt.

Azt mondta, "szerelmes a fiába", hát igen, ez is egy szokatlan baromság, és? Lenyeled. Gusztustalan ez a szerelmes duma közöttük tudom, de ez még nem jelenti azt hogy veszve van minden.

Én mindenképpen elkezdenék távolságot tartani tőlük, apránként lerázni anyósékat.

2021. márc. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
64%

15-16-ra:

Vagy sok esetben eleve együtt élnek az férj (vagy a feleség) szüleivel.

Sokszor föl se méri az ifjú meny/vő, hogy mennyi konfliktussal jár az együttélés, és naivan belemegy. Döbbenetes, hogy mennyire nincs emberismerete sokaknak. Nemhogy a párjukat és annak szüleit nem ismerik, de saját magukat sem. Hogy ők mit viselnek könnyen, mit nehezen. Mi az, amit pár hónapig, és mi az, amit akár egy életen át is.

Vagy annyira viszket a micsodájuk ott alul, hogy bármi áron együtt akarnak élni. Albérletre nincs pénzük, lakáshoz az önerő elérhetetlen messzeségben van, de együtt élni akarnak itt és most és azonnal.

2021. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!