Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy képes anyós ilyen undorít...

Hogy képes anyós ilyen undorítóan nyilatkozni a szeretteimről?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál voltunk, segítettünk főzni, közben beszélgettünk a párommal. Meséltem neki, hogy milyen jó most az egyik ismerősömnek, sikerült venniük egy nagyobb lakást, így a négy gyerek mostmár két szobában, egy lány és egy fiúszobában lehet a régi egy közös szoba helyett. Budapesti viszonylatban kell ebbe belegondolni, kb. 50 millió forintjukba (hitelbe) került, hogy ezt meg tudták lépni. Egyébként gyönyörűen gondoskodnak a gyerekeikről, mindenük megvan, illetve mivel a legidősebb első osztályos, a legkisebb pedig 2 éves, nem okoz gondot a közös szoba nekik. Szóval épp meséltem hogy milyen jó hogy sikerült megvenni a lakást, mire megszólalt anyósom: "Az ilyen miért nem húz gumit? Miért szül egy szobára ennyi gyereket? Undorító hogy milyen emberek vannak." Mondta mindezt úgy, hogy tudja, hogy kisebb koromban egy szobában voltunk a hugaimmal. Később vettek anyáék házat, de addig sem szenvedtünk hiányt semmiben és szerettük a közös szobát, úgyis mindig együtt játszottunk. Nagyon bántónak éreztem tőle ezt a megjegyzést. Tudni kell még, hogy anyósom cukorbeteg, magas a vérnyomása, rossz a dereka, nagyon vizesedik a lába, epilepsziás és erősen el van hízva. Szörnyen egészségtelenül főz, csak a pörkölt meg a rántott hús, zöldség max a répa a levesben. Múltkor náluk írtuk a bevásárló listánkat, beszéltük hogy veszünk majd túró rudit. Anyós rögtön mondta, hogy már érti hogy miért vagyunk elhízva, ha ennyi szart eszünk. (Nem vagyunk elhízva.) Apukám naponta fut 6-8 km-t mellette súlyzózik, sokat sétálnak anyával. Vendégségben voltunk anyósoméknál, apa említette hogy imádja a rántott csirkét, holnap majd többet kell futnia, hogy ezt le tudja dolgozni. Anyósnak se kellett több, kezdte mondani apának, hogy milyen egészségtelen életet él... Azon is kiakadt, hogy én rögtön jelentkeztem oltásra, mert szerinte meddőséget okoz és így hogy lesz unoka? Mondtam, hogy nem okoz azt, és amúgy is, a saját egészségem jelenleg fontosabb, elvégre halottan biztosan nem lehet gyerekem... Mire azt mondta, hogy jobb is ha ilyen mentalitással nem szülök. Hát kösz.


Hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok örök haragot a családban, nem akarom, hogy ne tudjunk leülni együtt beszélgetni, de ez a helyzet számomra borzalmas.



2021. jún. 2. 11:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Ilyen anyóshoz és nem tolnám oda a képemet. Házhoz mész a pofonért.
2021. jún. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
84%
Szarnám le azt a vénasszonyt nagy ívből. Biztos nem mennék oda többet, de előtte kiosztanám.
2021. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%
Fogd fel úgy, mintha egy gyerek lenne, aki csak vagdalkozik, de sokszor nem is tudja mit beszél, és nem is gondolja komolyan.
2021. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
94%
És a párod hogy van ezzel? Ő ilyenkor mit mond vagy csinál, hogy reagál?
2021. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
94%
Ha a gyerek rosszul viselkedik azt meg lehet nevelni, és meg is kell, az anyóst viszont nem lehet. Ráadásul egy felnőtt emberről van szó, szóval miért is kellene elviselni a f@szságait?
2021. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
93%

Imádom, amikor pont egy kövér ember szól be másnak, hogy el van hízva. Sosem értem az ilyeneket. Én sem vagyok vékony, de eszembe sem jutna másnak tanácsot osztogatni az elhízással kapcsolatban. Amúgy sem, így meg végképp.

Szerintem ez a kapcsolat nem fog javulni, anyós már nem fog változni. Talán a párod egyszer elbeszélgethetne vele erről, ha az nem segít, akkor csak a kapcsolat ritkítása az egyetlen megoldás.

2021. jún. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%
Te vagy a hibas, amiert meg egyaltalan szoba allsz egy ilyen vegtelenul rosszindulatu, mergezo emberrel. Tok mindegy, hogy Anyos..ferjed anyja...neked nem kotelezo elturni azt amit muvel! Beszelj a ferjeddel, de te is kinyithatnad a szad! En tuti nem turnem, hogy barki is ocsarolja a csaladomat!
2021. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%
A megoldáshoz ketten kellenek, te meg anyós.. Anyósod nem nagyon töri magát szerintem.. Ebből nem lesz semmi. Viszont a saját érdekedben javaslom, hogy ott helyben tisztázz mindent, ami sért, bánt, mert ha eltemeted, elraktározod, az a későbbiekben NEKED fog nagy problémákat okozni.Anyósodnak egy kellemetlen pillanatot sem okoz a szemét kis beszólása, itt te vagy a megbántott fél, mégis te gondolkodsz azon, hogy hogyan lehet normalizálni a helyzetet.
2021. jún. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy szólnom kellene, ha valami olyat mond, szoktam is, de mivel konfliktus kerülő személyiség vagyok, és nem kezdek rögtön dühöngeni, nem vesz komolyan. A párom és apósom szólnak ha olyat mond, de nem állnak le vele vitázni, mert tudják, hogy úgyis lesz**ja. :(
2021. jún. 2. 11:46
 10/38 anonim ***** válasza:
62%
Abba igaza volt, hogy nem szülünk 4 gyereket egy szobába, de kettőbe sem
2021. jún. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!