Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy képes anyós ilyen undorít...

Hogy képes anyós ilyen undorítóan nyilatkozni a szeretteimről?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál voltunk, segítettünk főzni, közben beszélgettünk a párommal. Meséltem neki, hogy milyen jó most az egyik ismerősömnek, sikerült venniük egy nagyobb lakást, így a négy gyerek mostmár két szobában, egy lány és egy fiúszobában lehet a régi egy közös szoba helyett. Budapesti viszonylatban kell ebbe belegondolni, kb. 50 millió forintjukba (hitelbe) került, hogy ezt meg tudták lépni. Egyébként gyönyörűen gondoskodnak a gyerekeikről, mindenük megvan, illetve mivel a legidősebb első osztályos, a legkisebb pedig 2 éves, nem okoz gondot a közös szoba nekik. Szóval épp meséltem hogy milyen jó hogy sikerült megvenni a lakást, mire megszólalt anyósom: "Az ilyen miért nem húz gumit? Miért szül egy szobára ennyi gyereket? Undorító hogy milyen emberek vannak." Mondta mindezt úgy, hogy tudja, hogy kisebb koromban egy szobában voltunk a hugaimmal. Később vettek anyáék házat, de addig sem szenvedtünk hiányt semmiben és szerettük a közös szobát, úgyis mindig együtt játszottunk. Nagyon bántónak éreztem tőle ezt a megjegyzést. Tudni kell még, hogy anyósom cukorbeteg, magas a vérnyomása, rossz a dereka, nagyon vizesedik a lába, epilepsziás és erősen el van hízva. Szörnyen egészségtelenül főz, csak a pörkölt meg a rántott hús, zöldség max a répa a levesben. Múltkor náluk írtuk a bevásárló listánkat, beszéltük hogy veszünk majd túró rudit. Anyós rögtön mondta, hogy már érti hogy miért vagyunk elhízva, ha ennyi szart eszünk. (Nem vagyunk elhízva.) Apukám naponta fut 6-8 km-t mellette súlyzózik, sokat sétálnak anyával. Vendégségben voltunk anyósoméknál, apa említette hogy imádja a rántott csirkét, holnap majd többet kell futnia, hogy ezt le tudja dolgozni. Anyósnak se kellett több, kezdte mondani apának, hogy milyen egészségtelen életet él... Azon is kiakadt, hogy én rögtön jelentkeztem oltásra, mert szerinte meddőséget okoz és így hogy lesz unoka? Mondtam, hogy nem okoz azt, és amúgy is, a saját egészségem jelenleg fontosabb, elvégre halottan biztosan nem lehet gyerekem... Mire azt mondta, hogy jobb is ha ilyen mentalitással nem szülök. Hát kösz.


Hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok örök haragot a családban, nem akarom, hogy ne tudjunk leülni együtt beszélgetni, de ez a helyzet számomra borzalmas.



2021. jún. 2. 11:07
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
#30 Azért bántott ez a kijelentés, mert nagyon jól tudja, hogy én us így nőttem fel és ezzel a mondatával azt mondta hogy miért vállaltak a szüleim egyáltalán gyereket, amikor is én ugye nem léteznék. Plusz a szüleimet előttem szólta meg. Lehet akármi a véleménye, ez nem valami szép dolog. Se velem, se a szüleimmel szemben.
2021. jún. 2. 14:28
 32/38 anonim ***** válasza:
60%

Én is így nőttem fel. És sose értettem a szüleim miért találták ezt normálisnak hogy kamasz korunkban is egy szobába voltunk a fiú tedtveremmel. Ráadásul átjáró helyiség volt a szobánk. Nulla privát szféra.


Igaza volt anyosodnak. Felelős ember nem így vállal gyereket.

2021. jún. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
75%
Tényleg nem lehetett nagyon király gyerekkorod a kaptárban, kicsit ebben van igaza, ettől függetlenül elég komolyan szívózgat veled, talán hagyni kéne a francba, vagy legalábbis véletlen se mellre szívni, mert kábé ennyi a célja, és ennyit is tud bevetni arra, hogy kontrolláljon. Csak engedd el a bánatba, és ha sikerült, akkor válaszolj korrektül és értelmesen, már amennyiben tényleg szükséges lehet belefolyni az értelmetlenségbe!
2021. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
77%
El kell kerülni jóü messzire.
2021. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
88%
Akkor védd meg magad ha már a kedves párod meg a családja tesz rá magasról ne legyél már ilyen nyámnyila. Ha a szüleimet ócsárolja valaki tuti kiosztanám te meg itt sípolsz helyette.
2021. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell látogatni gyakran. Sőt. Én is konfliktuskerülő vagyok.

Nem vagy köteles látogatni, elég félévente kétszer kb. pár órára.


Hasonló észosztó anyósom is súly-evés témában, miközben a zöldséget dísznek rakja bele a húslevesbe, rántott cucc-étolaj étolajjal a menü és elszív napi egy doboz cigit. Ami nem lenne baj, de akkor ne prédikáljon arról, hogy mit olvasott a kiskegyedben, húú hallottad a fahéjas víz fogyaszt. És mindezt rettentően primitív stílusban, gyakran pont evés közben. A legalja az volt, amikor rákérdezett, hogy nálunk ki kövér a családban, kitől örököltem. :) Akkor ott ültem és néztem rá, és nem válaszoltam, az arcomra általában kiül, ha ideges leszek. cCak felálltam és kimentem. Utána fél évig nem mentem oda.

Ez csak érintőlegesen sértő a szüleimre nézve. Sógornő szüleire szokott megjegyzéseket tenni, ha meghallanám, hogy a szüleimre mond olyat, akkor ordítanék. Ilyenkor nem reagálok, nem veszek részt a mocskolódásban.

Írtam, nyugodt ember vagyok és konfliktuskerülő, egyszer mondott a szüleimre megjegyzést egy kalauz, ordítani kezdtem vele.


Már leírtam másik hasonló kérdésnél is, hogy rendszeresen edzek/futok. Ételintolerancia (erre is volt beszólása...) miatt nem ehetek több olyan dolgot, ami hízlalna. Viszont nem vagyok vékony. És szerinte ez feljogosíthatja arra, hogy folyamatosan okoskodjon, minősítse a külsőmet, vagy magához hasonlítson (ez a mániája még, hogy kiemeli mások előtt pl ha ruhát vesz nekem ajándékba, hogy hasonló a méretünk, csak azt elfelejti, hogy jóval magasabb vagyok nála és rajta ugyanaz a méret feszül, rajtam meg lóg). Amúgy mindenki súlyán pörög nála ez ilyen főtéma. Egyszerű embereknél ez valamiért nagy dolog.

Az elején nagyon tiszteltem hozzá kell tennem, de az évek során ez eléggé megváltozott sajnos.


Tehát: nem kell férjeddel tartanod, ha hazautazik.

2021. jún. 2. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
77%

26, elég magas az intelligenciám. Annyi részletet osztottál meg, hogy nem az a típusok, akik fél napot fekszenek egy bevásárlás után.

Feltételeztem nincs különösebb oka, mint a túlféltés, és azért nem írtál más infót, körülményt mert nincs. De így, hogy mégis van más körülmény, de nem írtad le, SEMMI értelme a válaszodnak, feleslegesen koptattad az ujjaidat.

2021. jún. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó vagyok. Bocsi rossz helyre kommenteltem :D
2021. jún. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!