Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy képes anyós ilyen undorít...

Hogy képes anyós ilyen undorítóan nyilatkozni a szeretteimről?

Figyelt kérdés

Anyósoméknál voltunk, segítettünk főzni, közben beszélgettünk a párommal. Meséltem neki, hogy milyen jó most az egyik ismerősömnek, sikerült venniük egy nagyobb lakást, így a négy gyerek mostmár két szobában, egy lány és egy fiúszobában lehet a régi egy közös szoba helyett. Budapesti viszonylatban kell ebbe belegondolni, kb. 50 millió forintjukba (hitelbe) került, hogy ezt meg tudták lépni. Egyébként gyönyörűen gondoskodnak a gyerekeikről, mindenük megvan, illetve mivel a legidősebb első osztályos, a legkisebb pedig 2 éves, nem okoz gondot a közös szoba nekik. Szóval épp meséltem hogy milyen jó hogy sikerült megvenni a lakást, mire megszólalt anyósom: "Az ilyen miért nem húz gumit? Miért szül egy szobára ennyi gyereket? Undorító hogy milyen emberek vannak." Mondta mindezt úgy, hogy tudja, hogy kisebb koromban egy szobában voltunk a hugaimmal. Később vettek anyáék házat, de addig sem szenvedtünk hiányt semmiben és szerettük a közös szobát, úgyis mindig együtt játszottunk. Nagyon bántónak éreztem tőle ezt a megjegyzést. Tudni kell még, hogy anyósom cukorbeteg, magas a vérnyomása, rossz a dereka, nagyon vizesedik a lába, epilepsziás és erősen el van hízva. Szörnyen egészségtelenül főz, csak a pörkölt meg a rántott hús, zöldség max a répa a levesben. Múltkor náluk írtuk a bevásárló listánkat, beszéltük hogy veszünk majd túró rudit. Anyós rögtön mondta, hogy már érti hogy miért vagyunk elhízva, ha ennyi szart eszünk. (Nem vagyunk elhízva.) Apukám naponta fut 6-8 km-t mellette súlyzózik, sokat sétálnak anyával. Vendégségben voltunk anyósoméknál, apa említette hogy imádja a rántott csirkét, holnap majd többet kell futnia, hogy ezt le tudja dolgozni. Anyósnak se kellett több, kezdte mondani apának, hogy milyen egészségtelen életet él... Azon is kiakadt, hogy én rögtön jelentkeztem oltásra, mert szerinte meddőséget okoz és így hogy lesz unoka? Mondtam, hogy nem okoz azt, és amúgy is, a saját egészségem jelenleg fontosabb, elvégre halottan biztosan nem lehet gyerekem... Mire azt mondta, hogy jobb is ha ilyen mentalitással nem szülök. Hát kösz.


Hogyan lehet kezelni az ilyen helyzeteket? Nem akarok örök haragot a családban, nem akarom, hogy ne tudjunk leülni együtt beszélgetni, de ez a helyzet számomra borzalmas.



2021. jún. 2. 11:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
85%
Anyósod mindezt azért csinálja, mert nincs megelégedve a saját életével. Más "hibáit" hozzá előtérbe, így, a sajátját elnyomja. Én rázúdítanék mindent, ami miatt én is szólhatnék. Köpni nyelni nem fog egy darabig, majd el sírja magát, sajnáltatja is, de lehet, hogy leáll a beszólásaival. Vagy ráveszi a fiát, hogy szakítson veled...
2021. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
38%
bocs, de rohadtul nem mindegy, hogy ketten voltatok egy szobában a húdoggal, vagy négy gyerek, mint az ismerősödnél. ÉS igen, az ilyen húzzon gumit, amíg nem tud normális lakhatást biztosítani.
2021. jún. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
43%
Miert ne szulethetne meg a kis Anna 4. Gyerek kent csak mert nincs annyi szoba? Anna majd fel fog noni, tanulni fog es dolgozni es nem hogy sajat szoba de sajat lakasa lesz . Es a kutyat sem fogja erdekelni hogy gyerek kent hany szobajuk volt, ne hogy mar ezen muljon Anna elete.., egy szoban. Hulyek vagytok de most komolyan????
2021. jún. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
56%

23

Van különbseg gyereket felelősséggel vállalni vagy sorba potyogtatni, oszt jo van az ugy.

2021. jún. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Régen hány gyerek nőtt fel egy szobában? Sőt, egy szobában a szülőkkel, esetleg még a nagyszülőkkel is. Ezen semmi nem fog múlni. Hárman vagyunk testvérek lányok, sokáig még akkor is együtt aludtunk egy szobában, mikor már mindenkinek volt saját, mert testvérek vagyunk és szeretjük egymást. Ez olyan hihetetlen?
2021. jún. 2. 12:25
 26/38 anonim ***** válasza:
65%

Mert régen hány gyerek meghalt valami fertozesben? Akkor az is jó volt mert régen volt? Régen hány gyerek ehezett? Az is jó volt mert régen volt és csak felnőttek valahogy? Attól hogy régen egy rakason aludtak még nem volt az úgy jó.


Én is egy szobában nőttem fel a testveremmel. Persze kicsikent jó buli mert együtt játszotok. De onnantól kezdve hogy elkezdtunk kamaszodni nagyon rossz volt, mert akkor már igénye van az embernek a privát szferara.

Plana manapság hogy nem tud egy kettőre elkoltozni a felnőtt gyerek. És akkor majd 20 évesen vigye a barátnőt a gyerekszobába ahol a tesó is alszik?

Ha valaki gyereket vállal igenis adjon meg neki mindent. Lesz aztán elég szar az életében, legalább a gyermekkora legyen tökéletes.

Nem muszáj 4 gyereket szülni csak mert cukik. Annyit kellene amennyinek mindent meg tudsz adni. És ezalatt nem az egy rakason alvást, az olcsó szemét kaját és az adomány ruhát értem.

2021. jún. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon leakadtatok a gyerek témán. Ez a tény az anyós undorító viselkedésén nem változtat.
2021. jún. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
49%

Régen hany gyereket adtak el mert nem volt pénz?

Regen hány gyereknek adtak mák teát hogy aludjon...?

2021. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
59%
Akadjatok már le a gyerekek számáról! Itt az anyós undorító természete a probléma.
2021. jún. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
67%
De a kérdező legnagyobb problémája nem az volt hogy milyen az alaptermeszete, hanem ez a gyerek téma. Senki nem mondta hogy a többi dologban nincs igaza, de ebben a gyerek szám dologban pont az anyosanak volt. Most a többi beszolasra mit mondjunk? Nem az anyossal beszélgetünk, nem tudjuk jobb belátásra téríteni hogy legyen tapintatos és ne legyen oltás ellenes. Azt viszont el tudom mondani hogy mennyire gáz ha egy szobában vannak a gyerekek mert az célba ér.
2021. jún. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!