Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha anyós-após nem...

Mit tegyek, ha anyós-após nem enged a névből?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk, megvan hogy milyen nevet szeretnénk majd adni neki. A párom neve X József Y, az apukája és a nagyszülei után, akik mind Józsefek. Ő viszont nem a Józsefet, hanem az Y-t használja.

Anyósoméknál voltunk a hétvégén, és szóba került a téma. Nekem egyáltalán nem tetszik a József név, és mivel a férjemnek sem igazán, nem örökítenénk tovább ezt a nevet. Mikor ez kiderült, anyósom és apósom majdnem ránk borították az asztalt, szó szerint, olyan hévvel ugrottak fel. Odahordtak csomó felmenőkről szóló emléket meg képet, hogy nekik bezzeg jó volt a József. Tiszteletlen vagyok és gúnyt űzök a hagyományaikból, blabla. Aztán a férjem közbeszólt, hogy álljon meg a menet, ő sem akarja a Józsefet tovább vinni. Na akkor aztán kezdődött a kiabálás, el is jöttünk. Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot. Engem nem zavarna, ha nem találkoznék velük többet, de tudom hogy a férjemet viszont nagyon. Nem igazán tudom mi lenne a helyes lépés. Nem akarok engedni az érzelmi zsarolásnak, de más ötletem nem igazán van. Azt hagyjuk is, hogy még úton sincs a gyerek, vagy hogy lehet hogy lány lesz...



2021. jún. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
86%

Visdza írnék az smsre h én meg rájuk nem vok kíváncs. És kellemetlen lesz a saját ürülékükben fetrengeni, mert mi innentől kezdve rájuk se nézünk.

Ha emiatt nem kíváncsiak a gyerekünkre forduljanak fel egyedül, magányosan

2021. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
88%
Ne engedjetek semmiképp, sőt, én megszakítanám velük a kapcsolatot.
2021. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
71%

Sosem fogom megérteni miért kell bejelenteni bárkinek is, hogy Józsi élesben tolja be a debreceni kolbászát mert virsliket akarunk gyártani.. Miért?

Ott meg ahol majdnem 8 generációra visszamenőleg mindenki Jóska Pista ott borítékolható előre a családi vitát..

Éppen ezért nem, hogy azt nem kötöttem volna az orrukra, hogy próbálkozunk, de azt se milyen nemű a gyerek, a nevét végképp amíg meg nem született..

2021. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
91%
szóval terhes se vagy, akkor ezen minek rugózni? többet nem kell legalább ott jópofizni
2021. jún. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 A kérdező kommentje:
#13 Nem jelentettük be hogy próbálkozunk, csak tudják, hogy szeretnénk majd gyereket. Mivel még képben sincs, nyilván nem mondtuk el a nemét. És mivel még semmi sem alakult, nevet sem választottunk. Ők mondták h a kis József, mire mi mondtuk, hogy valószínűleg nem József lesz. Én sem akartam nagy bejelentéseket tenni, nem úgy jutottunk el ehhez a vitához.
2021. jún. 2. 14:00
 16/44 anonim ***** válasza:
75%
El kell engedni ilyenkor és kész..
2021. jún. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%

Felolem ongyilkosok is lehetnenek emiatt, az en gyerekemnek akkor is en es a ferjem fogunk nevet adni!

Biztos hogy megszakitanam veluk a kapcsolatot.

2021. jún. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, a férjeddel továbbra is álljatok a sarkatokon, nehogy már anyós-após mondja meg, hogy hívják a leeendő gyereketeket... Én a szüleimet (sajnos már csak az egyik él), meg sem fogom kérdezni a névről, és nem azért, mintha apámmal rosszban lennék. Mi közük hozzá?...
2021. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem érdekelne, mit gondolnak erről anyósék. Nevezzék el a saját gyerekeiket, másét meg hagyják békén.

Ha extra jó fej akarnék lenni, akkor megfontolnám hogy a második keresztneve legyen József. Talán. (Én pont így kaptam a második keresztnevem, "családi hagyomány" miatt, nem igazán szeretem, ezért alaposan meggondolnám.)

2021. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
90%

"Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot."

Válaszolnék, hogy "oké, akkor ezt megbeszéltük".

2021. jún. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!