Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha anyós-após nem...

Mit tegyek, ha anyós-após nem enged a névből?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk, megvan hogy milyen nevet szeretnénk majd adni neki. A párom neve X József Y, az apukája és a nagyszülei után, akik mind Józsefek. Ő viszont nem a Józsefet, hanem az Y-t használja.

Anyósoméknál voltunk a hétvégén, és szóba került a téma. Nekem egyáltalán nem tetszik a József név, és mivel a férjemnek sem igazán, nem örökítenénk tovább ezt a nevet. Mikor ez kiderült, anyósom és apósom majdnem ránk borították az asztalt, szó szerint, olyan hévvel ugrottak fel. Odahordtak csomó felmenőkről szóló emléket meg képet, hogy nekik bezzeg jó volt a József. Tiszteletlen vagyok és gúnyt űzök a hagyományaikból, blabla. Aztán a férjem közbeszólt, hogy álljon meg a menet, ő sem akarja a Józsefet tovább vinni. Na akkor aztán kezdődött a kiabálás, el is jöttünk. Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot. Engem nem zavarna, ha nem találkoznék velük többet, de tudom hogy a férjemet viszont nagyon. Nem igazán tudom mi lenne a helyes lépés. Nem akarok engedni az érzelmi zsarolásnak, de más ötletem nem igazán van. Azt hagyjuk is, hogy még úton sincs a gyerek, vagy hogy lehet hogy lány lesz...



2021. jún. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
95%

Az sms-ket mentsd el. Mikor majd kérvényezik a nagyszülői láthatási jogot akkor még jól fog jönni.


Mindenki nevezze el a saját gyerekét és ne szóljon bele a más gyerekének a nevébe.

2021. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
95%
Hát én ott elakadtam, minek bejelenteni, hogy tervezitek a gyereket. Meg a nevét is előre. Na de az hogy még el is gondolkodsz ezen, a családi béke miatt az nonszensz. Hívná a franc Józsinak a gyereket ha az nekem nem tetszik, második névnek sem adnám. Ha ők majd ezért nem lesznek kíváncsiak a babára, az az ő szegénységi bizonyítányuk lesz.
2021. jún. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi lesz akkor ha lányod születik?
2021. jún. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
84%

Mikor én születtem is balhé volt, nagymamám minden áron azt nyomatta,hogy utána legyek én is elnevezve, mert ez a hagyomány...

Persze szüleimnek nem tetszett a név, ezt meg is mondták neki. Természetesen a szüleim által választott nevet kaptam, amit aztán megszokott.

Szerintem megenyhülnek majd, mikor meglátják a kicsit, legyen az bármilyen nevű... Ha meg nem, akkor elnézést, de meg is érdemlik...

2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
39%
Vagy megszakítanám a kapcsolatot velük, vagy a férjem kedvéért azt mondanám nekik, hogy a gyerek József is, miközben ez nem lenne igaz. Elkérik az igazolványokat? Nem hinném.
2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
90%
Elég hülye megfogalmazás, hogy nem engednek a névből. Mintha közük lenne hozzá.
2021. jún. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
86%
Ne engedjetek. Ennyi, akkor nem unokáznak majd.
2021. jún. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
85%

Bocs a Józsiktól, de szerintem borzalmas név. Öreges is.

A saját gyerekeiteknek olyan nevet adtok, amilyet ti akartok. Nekik ebbe nincsen beleszólásuk.

Ha meg egy név miatt nem kíváncsiak az unokájukra, akkor abszolút de nem kár értük.

2021. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
85%
Én nem szüntetném meg a kommunikációt velük, de az ilyen témát azonnal jegelném, amikor felhozzák. "Erről nem szeretnék beszélni, Marika néni."- ennyi. Nem az ő feladatuk eldönteni más gyerekének nevét, még akkor sem, ha az unokájuk lesz. A babatervezés kezdetét sem kéne elmondanotok majd, és azt sem, ha terhes leszel, csak amikor már egyértelmű. Ugyanígy a baba nemét is titokban tartva megspórolhatsz egy támadási felületet. Amikor megszületik, akkor elmondjátok, hogy Petike/Gizike megszületett. A nevét nem változtathatják meg, a nemére sincs befolyásuk. Lesz idejük beletörődni a helyzetbe és nyitni, ha akarnak.
2021. jún. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
57%

Az én nevemet is apa és az ő családja hisztizte ki (anyu nevét kaptam, Judit). Csodás mondhatom. Én lettem a kis Judit, Juditka, kicsi Jutka stb. Gyűlölöm tiszta szívemből. Második nevem a Boglárka, amit anyu szeretett volna nekem adni és imádnám is, de sajnos senki nem hív így, hiába kérem az embereket. Meg hát 25 évesen már muszáj beletörődnöm, hogy ez így maradt.

Én is azt javaslom, hogy József legyen a második neve. Ha ez sem tetszik a családnak, akkor az az ő bajuk. Ideje önállósodni.

2021. jún. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!