Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha anyós-após nem...

Mit tegyek, ha anyós-após nem enged a névből?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk, megvan hogy milyen nevet szeretnénk majd adni neki. A párom neve X József Y, az apukája és a nagyszülei után, akik mind Józsefek. Ő viszont nem a Józsefet, hanem az Y-t használja.

Anyósoméknál voltunk a hétvégén, és szóba került a téma. Nekem egyáltalán nem tetszik a József név, és mivel a férjemnek sem igazán, nem örökítenénk tovább ezt a nevet. Mikor ez kiderült, anyósom és apósom majdnem ránk borították az asztalt, szó szerint, olyan hévvel ugrottak fel. Odahordtak csomó felmenőkről szóló emléket meg képet, hogy nekik bezzeg jó volt a József. Tiszteletlen vagyok és gúnyt űzök a hagyományaikból, blabla. Aztán a férjem közbeszólt, hogy álljon meg a menet, ő sem akarja a Józsefet tovább vinni. Na akkor aztán kezdődött a kiabálás, el is jöttünk. Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot. Engem nem zavarna, ha nem találkoznék velük többet, de tudom hogy a férjemet viszont nagyon. Nem igazán tudom mi lenne a helyes lépés. Nem akarok engedni az érzelmi zsarolásnak, de más ötletem nem igazán van. Azt hagyjuk is, hogy még úton sincs a gyerek, vagy hogy lehet hogy lány lesz...



2021. jún. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
82%
#23: Jozefa. XD
2021. jún. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
65%

Nekem alapvetően nincs bajom az ilyen hagyománnyal, nálunk is így van, de nekem speciel tetszik is az adott név. Nyilván ha nem tetszett volna, akkor feje tetejére állhatott volna bárki, akkor sem adtam volna azt a nevet. De nálunk az apuka is szerette volna a saját nevét, és kiderült, hogy a fiunk is szeretné majd továbbvinni a nevét, az anyukajelöltnek sincs kifogása, mert neki is tetszik eleve a név. Mindemellett nekem meg tök mindegy, olyan neveket adjanak a gyerekeiknek, ami nekik tetszik, én adtam nevet a három sajátomak, nem az én dolgom, hogy ők mit választanak. Egyet kértem: ne valami kifacsart, idióta divatnév legyen, de szerencsére a gyerekeim sem szeretik azokat. Ritkább, de vállalható, hagyományosabb nevek érdeklik őket.


DE! Amit a te anyósodék csinálnak az totál agybaj, ne engedjetek nekik semmiképpen.

Én még azt is megbeszélném a férjemmel, hogy "fenyegesse meg" a szüleit emiatt a balhé miatt, hogy ő is megváltoztatja a nevét. Meghagyja elsőnek azt, amit használ és felveszi másodiknak azt, amit a gyereknek is szántok. Aztán hivatkozzatok arra, hogy mostantól nem a József lesz a hagyomány, hanem az a másik név.

2021. jún. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
54%
Tisztára mintha a Mi kis falunk lenne, mármint a szituáció. :D
2021. jún. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk apóséknál minden első szülött fiú Sándor lett,de amikor a sógor első gyereke nem az lett, nem csaptak balhét. Mi sem adnánk ezt a nevet,de nem is említettük meg hogy szeretnénk gyereket sőt akkor sem szóltunk amikor összejött, kivártuk a bizonytalan időszakot,mert nem lett volna kedvem vetélés esetén hallgatni a részvét nyilvánításokat stb.

Tojjátok le magasról ezt az igényt és nehogy második névnek adjátok, mert akkor ők csak azért is Józsefnek fogják hívni.

2021. jún. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
78%
Nem teljesen értem, hogy a szüleink, nagyszüleink generációja mit szeretne elérni ezzel az állandó erőszakoskodással, meg a “majd mi jobban tudjuk”-kal, de szerintem el kellene gondolkodniuk, hogy vajon mi miatt van annyi idős ember magára hagyva. Nálunk is voltak ilyen próbálkozások, párom nagypapája úgy élte le az életét, hogy mindig ő mondta meg, merre vannak arccal előre, aztán nálam is elkezdte ezt, hogy lenyom engem, de én nem engedtem. Nálam nem igazán lehet eljátszani a “matyuka öreg vagyok, fogadj el így” kártyát, mert a kritikátlan viselkedés nem menthető fel a korral, aki meg már nem tud magán uralkodni, akkor az mehet is otthonba, ahol gondoskodnak róla. Nálunk is kiakadt, amiért nem az apja nevét viszi tovább a gyerek, de egy legyintéssel el volt intézve, hogy ez eldöntött tény, ha jó jó, ha nem, akkor így járt. De annyi ilyen volt... nem kell nekik engedni, felnőtt ember vagy, te vagy a szülő, a többi ember véleménye nem számít és ezt a lehető leggyorsabban el is kell nekik mondani, nem szabad teret engedni az erőszakoskodásnak, mert csak rosszabb lesz. Ha meg csak Józsika kell nekik, más unoka nem, akkor örüljél. Nincs annál irritálóbb, mint mikor a frissen szétrepedt s*ggeddel, az illatos újszülötteddel, a rózsaszín szerelmetes ködbe odatolakszik anyós, mert jött “segíteni”.
2021. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
59%
35- mi az a matyuka? A nagypapi akart irányítani nálatok?
2021. jún. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
71%

Matyuka alatt a kedves kicsi öregeket értem, például bármelyikünk nagyszülője :) tudod, nem az az erőszakos vén qrva, vagy az agresszív kalapos öregúr a Suzuki Ignisében, ahogy 90 helyett megy 45-tel, mert nem lát semmit, de ha megelőzöd, mutogat neked, hogy te huligán.

És igen, ő akar még most is irányítani, de őszintén szólva nálam nem sok sikerrel jár. Van egy különleges képességem: engem egyáltalán nem érdekel, ha valaki megsértődik rám. Bosszankodik is az öreg mindig, ahogy mennek az érzelmi zsarolások, engem meg hidegen hagy :D

2021. jún. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
58%
Én nem értem hogy van mindenkinek ilyen idióta családja... :D
2021. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
58%
Én csak annyit írnék vissza egy ilyen SMS-re, hogy OK. Aztán meglátjuk erre mit mondanának.
2021. jún. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
15%
Csak erdekessegkeppen irom le ,amikor a lanyom ovodas volt -most 17 eves - engem nagyon meglepett, hogy sok kislanynak a modern neve mellett volt 2. nevkent egy hagyomanyos is. Pl. Eszter Erzsebet, Kira Maria, Alexandra Terezia, Bianka Margit. Termeszetesen mindegyik az elso nevet hasznalta.
2021. jún. 5. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!