Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mit tegyek, ha anyós-após nem...

Mit tegyek, ha anyós-após nem enged a névből?

Figyelt kérdés

Gyermeket szeretnénk, megvan hogy milyen nevet szeretnénk majd adni neki. A párom neve X József Y, az apukája és a nagyszülei után, akik mind Józsefek. Ő viszont nem a Józsefet, hanem az Y-t használja.

Anyósoméknál voltunk a hétvégén, és szóba került a téma. Nekem egyáltalán nem tetszik a József név, és mivel a férjemnek sem igazán, nem örökítenénk tovább ezt a nevet. Mikor ez kiderült, anyósom és apósom majdnem ránk borították az asztalt, szó szerint, olyan hévvel ugrottak fel. Odahordtak csomó felmenőkről szóló emléket meg képet, hogy nekik bezzeg jó volt a József. Tiszteletlen vagyok és gúnyt űzök a hagyományaikból, blabla. Aztán a férjem közbeszólt, hogy álljon meg a menet, ő sem akarja a Józsefet tovább vinni. Na akkor aztán kezdődött a kiabálás, el is jöttünk. Azóta olyan sms-eket kapunk hogy nem is kíváncsiak a gyerekre, oda ne vigyük, ne is keressük őket, ha már így nyíltan szembe köpjük a családot. Engem nem zavarna, ha nem találkoznék velük többet, de tudom hogy a férjemet viszont nagyon. Nem igazán tudom mi lenne a helyes lépés. Nem akarok engedni az érzelmi zsarolásnak, de más ötletem nem igazán van. Azt hagyjuk is, hogy még úton sincs a gyerek, vagy hogy lehet hogy lány lesz...



2021. jún. 2. 12:18
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
83%

Azt hogy szüljön magának gyereket ha ő akarja elnevezni.

A saját gyerekemet én nevezem el. Ha nem tetszik, így jártak. Sz4rok a hagyományaikra.

2021. jún. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
69%
Hát ha nem engednek akkor ne engedjenek. Sz.rd le. Nem az ő gyerekük. Amikor nálunk ez a kérdés felmerült, és csapkodták az asztalt, hogy miért nem lesz a mi gyerekünk is Géza, mert náluk ez a hagyomány, akkor felhíyvtam a figyelmüket arra, hogy NÁLUNK meg nem ez a hagyomány, í gy nem lesz Géza. Voltam én akkor minden, csak jó ember nem. De hát nem érdekel. Mondtam, hogy amikor majd a lányuk szül nekik unokát, ő nyugodtan elnevezheti a gyerekét Gézának. Ha már ugyis az a hagyomány. Az enyém sem lett géza, a lányuk gyereke sem lett géza.
2021. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
67%

Amikor terhes voltam a fiammal, többször előttem is "pont" ez volt a téma apósom meg a bátyja között.

Mondtam hogy értem én, de nekem is van ám családom, és az én apukám is szívesen tovább vinné a nevét, na most akkor kinek engedjünk? Az ő hagyományuk fontosabb mint a miénk?

Persze erre csak pislogtak. Mondom ha az én szuleim nem szólnak bele, ők se tegyék.

Erre csak pislogtam.

2021. jún. 20. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
48%
Miért akartok ilyen... "emberekkel" egy bolygón élni? Kitennétek ennek a primitív szontnek a gyereket??
2021. júl. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!