Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Van bennem egy tüske a párom...

Van bennem egy tüske a párom anyjával kapcsolatban. Hogyan tudnám elfogadni az anyóst?

Figyelt kérdés

Meleg pár vagyunk, az én anyám ha meglátogat mindkettőnket megpuszil es hoz ajándékot a páromnak is, és aztán süt-főz a kedvencét. Az o anyja sosem hoz nekem semmit, meg sem ölel.

Ugyanakkor, ha segítségre van szüksége, akkor mindig megtalál engem, mert a pici fia sosem csinál meg neki semmit.

Zavar a dolog nagyon. Én sosem megyek hozzá üres kézzel, ráadásul a születésnapjáról, anyák napjáról is én szoktam gondoskodni, mert a párom ilyesmikben nagyon trehány. Én is őrülnék ha az anyja kedveskedne nekem. Úgy ahogy az én anyám a párommal


2021. jún. 7. 01:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hordozgatok senkinek ajándékot, és nem is nagyon örülnék, ha nekem mindig hoznának valamit. Olyan gyakorisággal, ahogy anyósommal találkozunk, csak kétféle ajándékot lehet adni: olyat, ami már van, vagy olyat, ami nem is kell. Nem örülnék neki, ha elhalmoznának üres kalóriákkal (csoki, bonbon, süti), porfogókkal és felesleges vackokkal. Elég a jeles alkalmakra kitalálni valami értelmesebb, személyesebb ajándékot.


Az ölelgetést, puszilkodást, nyálaskodást sem szeretem, nálunk sosem volt szokásban, nekem kényelmetlen. Mi csak ünnepekkor adunk puszit.


Nem vagyok egyedül ezzel a mentalitással, legalább olyan gyakori ez a fajta hozzáállás, mint a te anyukádé. Ettől a mi fajtánk még nem utál senkit, ez csak személyiségbeli különbség. Ahogy különböző családoknak más a humorérzéke, a kommunikációs szokásai vagy akármi, úgy a fenti dolgokban is különböznek. Ne vedd magadra, nem ellened szól.

2021. jún. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

A páromnak, a saját fiának hoz mindig apróbb-nagyobb dolgokat. Ha neki se hozna, nem zavarna a dolog.

Az apja (elváltak) a páromnak sem szokott hozni semmit, így vele kapcsolatban nincs is rossz érzésem

2021. jún. 7. 09:29
 13/33 anonim ***** válasza:
84%
De a párod a gyereke. Neked ő nem az anyukád.
2021. jún. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Nem értem, mi a problémád. Kötelező szeretnie a partnered anyjának, vagy sütögetnie? Nem, ez az ő saját döntése és nem róhatod fel neki.
2021. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
22%
A páromnak, a saját fiának hoz mindig apróbb-nagyobb dolgokat. Ha neki se hozna, nem zavarna a dolog. - remélem a barátod vagy barátnőd hamar rájön, milyen irigy nyomorult vagy és kivág a fenébe.
2021. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

*barátod - már látom, hogy srácok vagytok.


De bas.zus, egy nő nem nyvalyog ennyit, mint te.

2021. jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
81%

Attól még, hogy nem az ő gyereke, még illik ilyenkor neki is vinni, vagy dolgokat úgy vinni, hogy nem csak a fiának, hanem mindkettőjüknek szánja (például süteményt). Fogadd el, hogy bunkó az anyja, ez nem ellened szól, szimplán ő ilyen, őt is minősíti. Ha neked teher vagy akár minimális gond, hogy te viszel neki vagy rendezed az anyák napjánál őt is, akkor ne csináld. Ha megyek én sem vinnék csak úgy (nem ünnepre) ajándékot, ha ő sem hoz, vigyen helyette a fia. Ha nem visz, akkor ez van. Azzal pedig, hogy a fia helyett az anyáknapját te csinálod, azzal nem az anyának, hanem a párodnak teszel szívességet.


Ha tényleg csak elfogadni akarod, akkor azt kell, hogy ő ilyen, megváltoztatni nem fogod tudni.

2021. jún. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
82%
17- amúgy szerintem az anyának is szivességet tesz azzal, hogy a nő nyugodtan, boldogan élhet abban a hitben, hogy a saját kisfia milyen figyelmes, kedves vele.
2021. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem semmilyen kapcsolatban, hogy miért akar valaki kierőszakolni egy szerepidegen viselkedést a másiktól. Szerintem a legrosszabb, amikor illikből, és nem gondoskodásból kapsz valamit. "Viszek a Ferinek is valamit, mert megint nyávogni fog." Ez miért jobb?
2021. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
19%
Igaz. Mennyivel jobban hangzik, hogy viszek a Ferinek is, mert tudom, hogy szereti.
2021. jún. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!