Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Másokat is ennyire lehúznak...

Másokat is ennyire lehúznak az idős szülei, anyósa, apósa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

5 éve vagyunk házasok a férjemmel. Anyósom minden hónap végére megszorul, kell neki 10-15.000 forint.

Ezen kívül ami adódik a háztartásban, pl kiég egy villanykörte, elromlik valami, stb, azt mind saját költségen csináljuk meg neki. Vannak ebben nagyobb költségek is, pl. Ablakcsere. Nem volna egyébként rossz nyugdíja anyósomnak, csak egyszerűen kifolyik a pénz a keze közül. Az én szüleim már nem élnek, de nagymamám igen, aki kevesebb nyugdíjból valahogy mégis megvan, csinál kertet, és neki még soha egy fillért nem adtunk, sőt nem tudunk tőle üres kézzel eljönni.

Eddig soha egy szót nem szóltam, mert mindkettőnknek normális fizetése van, de hamarosan érkezik az első gyerekünk, én nemsokára táppénzre megyek, de ez sem zavarja, ugyanúgy nem szégyelli magát és kér. Ebben a hónapban már 30.000 forintnál tartunk.

Ez máshol is így működik? Szerintetek jogos a felháborodás Som? Mennyire lenne az gáz, ha mostantól megmondanám hogy nem adunk? Anyósomnak van egy másik fia is, de ő olyan életet él, hogy nem lehet rá számítani semmiben.


2021. jún. 9. 08:55
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%
Balekok vagytok, kihasznál benneteket. Nem most, a gyerek miatt, hanem már réges rég meg kellett volna mondani, hogy bocsi anyuka, külön család vagyunk, külön háztartással, ami pénzbe kerül, külön tervekkel, amire pénzt tennénk félre, ugy hogy sajna NEM tudunk többet adni.Tanulj meg nemet mondani. Esetleg ajánld fel, hogy megtanitod beosztani, ami van.
2021. jún. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a férjednek kell az anyjával elrendezni. Egyszer kell csak anyóst hónap végén ott hagyni fillér nélkül, és máris elkezdi megtanulni beosztani a pénzt.
2021. jún. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
95%

Egy villanykörte kaliberű dologgal nem kicsinyeskednék anyámnak/anyósomnak, de az ablakcsere nálam már csak akkor fér a keretbe, ha nála lakom.

Ez meg részemről elképzelhetetlen, mert senkivel - még a saját gyerekemmel, ha majd felnőtt - sem laknék együtt.

Ez egyébként nem "anyóskérdés", nektek kellene megbeszélnetek a férjeddel, hogy az anyja örökös támogatásáról mik az elképzelései a jövőre nézve?

2021. jún. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
99%

Ez az egész ott van elcseszve, hogy a párod hozzászoktatta az anyját ahhoz, hogy őt lehet pumpolni. Legkésőbb, amikor ti összeköltöztetek, azt le kellett volna állítani, ill. ha párod ebben nem partner, hozzá sem kellett volna menned.

Mert szerintem nem lesz partner a párod ebben. De téged sem értelek, hogy eddig nem volt ez téma köztetek? Ha igen, hogyan viszonyult a férjed a dologhoz?

2021. jún. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Eleinte nem volt annyira gáz. Fokozatosan, az utóbbi kèt évben harapódzott el. Bíztam abban, ha majd jön a gyerek, akkor eszre veszi magát, de rá se hederít.
2021. jún. 9. 09:18
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Nem hat, mert latja, hogy szo nelkul turod. Ez igy fog menni elete vegeig.

Amugy a ferjeddel beszelj, hogy szoljon az anyjanak, hogy a jovo honaptol ugy koltekezzen, hogy toletek mar nem kap "zsebpenzt"!

2021. jún. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

#5 Kérdező!


Sokat segítene a dolgon, ha nem te mérgelődnél ezen itt és a való életben, hanem megbeszélnéd a pároddal! Lehet, hogy ő úgy gondolja, hogy az anyja megérdemel ennyit és belefér az anyagi helyzetetekbe és akkor mi itt hiába háborgunk veled.

Ha meg nem így van, akkor sem neked kell reguláznod az anyóst, hanem a férjednek kell vele beszélnie, hogy ne számítson rátok a jövőben anyagi téren, mert a gyerekvállalás, családalapítás nem két fillér.

2021. jún. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
10%
Nyugodj meg. A párodnak az anyukája. Szerintem más is segítene .
2021. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
4%

Persze az rendben van, ha a szülő támogatja a gyerekét?!

Ha jól álltam volna, támogattam volna anyukámat. De már nem él.

Ha a saját fizetéséből támogatja, az az ő dolga. Akkor van jogod beleszólni, ha emiatt ti nélkülöztök. Bár anyukám sokat nélkülözött, hogy engem támogasson!


Inkább támogasd te is a szüleidet! Tanítattak, felneveltek, költöttek rád havi 15.000ret hidd el!



Én szégyellném magam, a helyedben ilyenen siránkozni.

2021. jún. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%
8- nem értem. Nyugodjon bele, hogy ezentúl ,míg él,pénzelniük kell a pazarló anyóst? El tudja költeni azt a pénzt a saját gyerekére is!!! Tanitsák meg neki, hogyan kell beosztani ami van!
2021. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!