Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon elítélendő, ha nem...

Nagyon elítélendő, ha nem érzek magamban már elég erőt, hogy anyósomat is ápoljam?

Figyelt kérdés

Sajnos ilyen szempontból nagyon kijutott nekünk. 14 éves korom óta mindig ápolunk valakit, sőt úgy néz ki, az egyik gyermekünk is támogatásra szorul majd. Most, hogy legalább már dereng némi remény, hogy ismét munkába álljak a gyerekek mellett, anyósom robbant le. Egyenlőre még csak az merült föl, hogy napi váltásban ránézzünk sógornőmmel, de sógoromék és sógornőm már mondogatják, hogy milyen jó, hogy nekem ilyen nagy gyakorlatom van benne, sokkal könnyebben fog menni, mintha csak most találkoznék a problémákkal, feladatokkal.


Szemét vagyok, ha azt mondom, hogy ez nem fog menni a részemről? Az a baj, hogy otthonra se igazán jutna pénz és úgy tűnik más megoldás nem nagyon marad, de nem akarom.



2021. júl. 27. 17:05
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
Miért nem valamelyik gyereke ápolja? Osszák meg ők egymás között. Elég dolgod lesz, ha a gyereketeket kell ápolni. Ez nem önző dolog. Ennyi fér bele és kész. Sógorodék meg elmehetnek a p.csába. Azonnal vakarnák ki a nyakukból az egészet.
2021. júl. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
Pfú de gusztustalan hozzáállás, hogy egyből lepasszolnák neked az ápolgatást. Nem vállalnám. Segítenék ha úgy adódna de állandóra nem.
2021. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
95%
Alapvetően nem a te dolgod. Nyilván segítened illik, hiszen egy család vagytok, de NEM a te dolgod őt életvitelszerűen gondozni.
2021. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem elítélendő.

én tiszta vizet öntenék a pohárba, és elmondanám őszintén hogyan érzek. Van neked is elég a gyerekkel.

2021. júl. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vállalnám. Megmondanám hogy nyugodjon meg, neki is lesz majd ennyi tapasztalata. Belerázódik könnyen. :)

Tuti berágnak, de lef0snám.

2021. júl. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de én nem vállalnám.

Értem én, hogy anyós meg minden, de te is ember vagy

2021. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
nem elítélendő, én sem vállalnám. megmondanám őszintén hogy nekem erre sajnos nincs energiám. meg amúgyis miért pont NEKED kell vele foglalkozni? csak azért mert neked passzolta le a család
2021. júl. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha két gyermek van, akkor mindkettő vállaljon ugyanolyan részt a gondozás ól. Ha voltál benne tudod hogy az így is nagy meló. Ha valamelyik nem akar, akkor fizessen az őrá jutó időbe ápolónőt, vagy fizessék ki a ti időtöket. Ez nagy kereszt nem kell mások helyett is cipelned.
2021. júl. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%
Együtt sem tudtok annyit osszedobni ( ha te is visszamész dolgozni) hogy otthonba kerüljön?
2021. júl. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Ó ez itthon mai napig bevett szokás. A feleségre hárul a férj családtagjainak ápolása. Vagy úgy általában a nőkre a családban. Tőlem elvárták családi szinten, hogy kislányként is rendszeresen látogassam, legyek beszélgetőpartnere a mentálisan beteg rokonunknak. Borzalmas volt. Miután meghalt én meg egy másik nő rokon intéztünk mindent, lakásból rengeteg szemetet el kellett hordani. A bátyáim csak lógatták a lábukat, de amint pénzt, elvihető tárgyat szimatoltak tartották a markukat.

És természetesen anyámék a mai napig derülgetnek azon, hogy én milyen szorongós mindenre ráfeszülős szerencsétlen vagyok, bezzeg a bátyáim mindent lazán vesznek.


Ennyit erről. A másik kategóriában folyamatosan megy a magyar nők ekézése, pénzéhesek, nem háziasak stb. k-rva jó lenne ha ezek a himsovin gyökereke csak a negyedét megtapasztalnák ennek hatalmas "kényelemnek" amiben a magyar nők élnek...

2021. júl. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!