Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Nagyon elítélendő, ha nem...

Nagyon elítélendő, ha nem érzek magamban már elég erőt, hogy anyósomat is ápoljam?

Figyelt kérdés

Sajnos ilyen szempontból nagyon kijutott nekünk. 14 éves korom óta mindig ápolunk valakit, sőt úgy néz ki, az egyik gyermekünk is támogatásra szorul majd. Most, hogy legalább már dereng némi remény, hogy ismét munkába álljak a gyerekek mellett, anyósom robbant le. Egyenlőre még csak az merült föl, hogy napi váltásban ránézzünk sógornőmmel, de sógoromék és sógornőm már mondogatják, hogy milyen jó, hogy nekem ilyen nagy gyakorlatom van benne, sokkal könnyebben fog menni, mintha csak most találkoznék a problémákkal, feladatokkal.


Szemét vagyok, ha azt mondom, hogy ez nem fog menni a részemről? Az a baj, hogy otthonra se igazán jutna pénz és úgy tűnik más megoldás nem nagyon marad, de nem akarom.



2021. júl. 27. 17:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%
Felejtős, és én azon is elgondolkodnék, akarok-e ilyen emberrel együtt élni, aki egyből rám passzolná a beteg anyját, csak mert "a nő dolga".
2021. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

13-as, de jó, te csak 8 hónapig ápoltad. Mi 2,5 évig és a végén már szó szerint belerokkantunk.


Nem poén éjszakázni, meg random orvost hívni a nagyapádra, mert dühöng, csapkod, óbégat és a fiának pl simán nekimegy.

Az volt a mázlim, hogy még annyi esze maradt, hogy ne engem kezdjen verni, mikor épp tombolt benne a demencia, mert egyet csap és kb megöl vele.


Szóval szépen maradj csendben, mert fogalmad nincs, milyen egy demens, magatehetelen vagy épp tök agresszív 90 kilós férfit gondozni 55 kilós nőként.

2021. júl. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósnak biztos van nyugdíja vagy segélye vagy támogatása. Nehogy ti fizessétek már... Plusz az idősek otthonában is dolgoznak férfiak, ahogy a korházakban is vannak férfi ápolók, orvosok. Nem tudom miért lenne jobb, ha neked kellene a fiai helyett ápolni.


Egyébként az én anyósom is így járt a saját anyósával - szóval párom mamája ágyba kényszerült, mert az egyik lába lebénult (egyébként ha megerőltetné magát tudná intézni a dolgait attól még, de így kényelmes neki...) és az anyósomtól várja el mindenki, mert ő ápoló. De abba nem gondol bele senki, hogy elég neki az autista fiát ápolni (párom bátyja), aki egész napos figyelmet igényel és ezért éjszakás az anyósom(idősek othonában), mert máshogy nem is tud menni dolgozni. És még ezek után ő járkáljon az anyóst is pelenkázni csak mert neki kényelmes eljátszani a hattyúk halálát? (Nem akarok gonosz lenni, de tényleg csak az egyik lábfeje van lebénulva - amit még az orvos sem ért, szóval valószínűleg csak pszichés a dolog). A mamának van egy lánya is (az apósom nővére), milliomos, de na ő aztán nem pelenkázik, hozzá sem nyúl a mamához... Na ilyenkor mi van? Végül gondozót fizet a gazdag lánya...

Na de tényleg oldják meg máshogy. Dobjatok össze közösen akkor pénzt (azért a 4 gyerek csak tud pár ezret beletenni - fusiban felfogadtok valakit, aki napi 2x ránéz a mamára), hogy tudjátok fizetni a gondozót. Vagy vegyél fel ápolási díjat az anyósra (bár az a nyugdíjba nem fog beleszámítani sajnos :( ) Vagy a gyerekek dobják össze a pénzt és téged fizessenek ki. Egyébként a fürdetésre jó tipp , bár ezt biztos tudod akkor te is, de aki nem, annak leírom: széket a zuhanyzóba és akkor le tudja magát mosni. Csak ki meg be kell segíteni a fiainak... Nem hiszem el, hogy ennyit nem tudna egyik sem megtenni. A férjed meg igenis álljon ki melletted és ne neked kelljen már az ő anyját gondozni...

2021. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Szóval a drága jó testvérek csak otthon vakarják a ..... és még tőled várják el hogy te add fel a munkád. Nagyon kis viccesek. Vagy emeljék meg a seggüket és húzzanak el dolgozni és legyen összedobva az ápolóra a pénz vagy mehetnek ellátni a mamát.

Amúgy nem tudom felétek ez hogy van de nálunk van olyan lehetőség hogy a környező egyetem hétfőtől péntekig szállít ebédet , nálunk ezt a mamám vette igénybe, mivel neki elég alacsony a nyugdíja így kevesebb mint 4000 Ft/hó ennek az összege. És amúgy egész jó kajákat adnak és viszonylag nagy adagokat.

2021. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért kérdező!
2021. júl. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

"Azt anyósom pedig nem hagyja, hogy a fiai ápolják, mert nem akarja, hogy ők fürdessék vagy töröljék a fenekét."


Az igen! A mama válogat a kendermagban. 4 gyereke van, ezek az első körösök, a második kör hogy megfizetnek személyzetet. Ők négyen.


Egy esetben lenne érdemes elgondolkodnod az ápoláson, ha a házát a nevedre íratja és az elég értékes. Egy ilyen ötletre meglásd rögtön megjönne a 4 gyerek hangja. Egyik hangosabban fog tiltakozni mint a másik, mert most ahogy írod elvitte a cica a nyelvüket :-/

2021. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

26-os válaszolóval teljes mértékben egyetértek!

Köss eltartási szerződést a mamával!

2021. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Utálom, hogy Magyarországon még mindig ennyi családban csak és kizárólag a nőktől várják a gondoskodást. Mindkét lány unokatesóm ápolta az elviselhetetlen anyósát a saját fiaik helyett, volt mikor egyik leköpte a menyét, de nem adta fel, és hogy miért, mert beléjük lett nevelve hogy az a nő dolga! Hát nem, ez nincs jogszabályban! A gyerek dolga lenne ez, mégha férfi is. Mekkora parasztság a férjnek átadni az anyja gondozkodását a feleségnek, pláne ha van gyerek is. Én nem fogom anyósomat ápolni, egyrészt mert nem érdemli meg, másrészt van két vérszerinti fia, az az ő dolguk lesz, ahogy az enyém ha anyukám lesz beteg.
2021. júl. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja persze, nem akarja senki, hogy az anyát fiúk fürdessék, mert az milyen már! És az milyen, hogy az apósokat is a nők ápolják, fürdetik? Vagy az már nem probléma? Családban apóst is pelenkázni, fürdetni kellet, természetesen a nők, de persze ez így oké.


Kérdező, lehet majd lelkiismeretfurdalást akarnak kelteni benned, de ne hagyd magad! Akár mutasd meg az itteni válaszokat a kedves családtagoknak, legyél bátor. A gyerekek meg inkább közösen dobják össze a pénzt gondozónőre, ne ingyen cselédet csináljanak belőled!!

2021. júl. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő. Én se vállalnám. Ápolják a gyerekek, vagy ketten fizessenek meg egy gondozót, aki ránéz.
2021. júl. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!