Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt, egy éve házasodtunk össze, 8 hete pedig megszuletett a kisfiunk. Sajnos a házunk még épül, nagyon megemelkedtek az árak és csuszasban vagyunk, de év végére már beköltözünk, addig is férjem szüleinél lakunk.


Anyósom soha nem kedvelt, nem mutatta ki, csak páromnak mondta a magáét a hátam mögött. Legfőbb problémái velem kapcsolatban azok voltak, hogy szegény családból származok, csak érettségim van, és gyárban dolgozok. A további gondjai azok voltak, hogy hosszú fekete hajam volt, van 2 tetoválásom, illetve az hogy szerettem/szeretek fekete ruhában lenni. Bár egyáltalán nem viszem túlzásba.


Ahogy ezeket megtudtam, befordultam, ami megjobban nem tetszett neki/nekik. Sajnos ha tudom hogy valahol nem látnak szívesen, nem tudok elengedni.


Aztán mikor megtudta hogy unoka lesz, kiakadt azon hogy ilyen hamar, illetve hogy a párom bátyját megelőztük.. Azóta itt élünk, úgy volt hogy nálam leszünk amíg a ház elkészül , de párom ragaszkodott ahhoz hogy városban, ne faluba éljünk addig is.


Borzasztó sokat segít, nem lehet egy szavam se, és hálás is vagyok érte, viszont egyre többször próbál engem vagy férjem befolyásolni, hogy hogy neveljük a gyermekünket, illetve hogy a házunk milyen legyen belülről, mit hova rakjunk.

Sajnos após is olyan, hogy ha elkezdek egy témával kapcsolatban véleményt mondani(például a házunkban a konyha milyen lesz) akkor láthatóan nem figyelnek, és /vagy belevágnak a szavamba egy teljesen más témával kapcsolatban. Nagyon gyerekként bánnak még velünk, pedig 27 évesek vagyunk. Ami nagyon nem tetszik, hogy befolyásolja férjem. És tudatosan. Egyszer megkérdezte tőlem, hogy tudom e hogy mennyire befolyásolható a párom és hogy ezt használjam ki.


Nemtudom mennyire érthető mi a bajom, legfőképp az, hogy levegőnek néz illetve tudom férjemtől hogy nem kedvel, és megőrjít ez az "állkedvesség" amikor tudom hogy minden lépésemet kritikusan nézi. most utólag azzal verte ki a biztosítékot nálam, hogy ramszolt, öltözzek végre úgy mint egy anyuka, és feketét ne vegyek fel soha.


Nehéznek érzem a helyzetet mert tényleg segít ha úgy van, bár legtöbbször nem kéne de ő akkor is jön és segít, de megfulladva érzem már magam, nem akarom hogy a picim is meg érezze rajtam.


Igazából lehet tényleg szavam se lehet, hisz itt lehetek a picurral, és szereti is, talán ez a fontosabb. Ti leülnétek beszélni vele, vagy hagyjam hisz úgyis pár hónap és költözünk?



2021. aug. 12. 14:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem semmi értelme vele beszélni erről, csak rontana a helyzeten. Ha tényleg csak pár hónap, akkor vágd a centit és bírd ki, gondolj arra, hogy hamarosan elköltöztök onnan.
2021. aug. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben nem keltenék vitát, tuti, hogy nem látnák be csak méginkább pikkelnének rád. Szerintem jobban jársz, ha kihúzod, amíg beköltözhettek, mert lehet csak rosszabb lesz köztetek kapcsolat és hónapokig még úgy élni nem tanácsos.

A lakástémába meg ne engedd őket szimplán beleszólni, az már ti közös életetek a pároddal.

2021. aug. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
30%

és jönnek az "örülj hogy egyáltalán lakhatsz náluk" és az "ő házuk te inkább csak húzd meg magad" kommentek

3

2

1

2021. aug. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
3-as ! Bízok benne ,hogy te is leszel anyós vagy após. S itt a Gyakorin gyűlölni fog mindenki
2021. aug. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Jaj nem szeretnék itt semmilyen vitát, mint írtam anyósom sokat segít, és látszólag is de kedves. Na és egyáltalán nem gyűlölöm. Én csak szeretném ha végre meghallgatna, megértene, talán megkedvelne. Tényleg nem tettem ellene soha semmi rosszat, csak amiket leírtam, az a baja. Sokszor úgy gondolom ha elmondanám neki ezeket lehet változna, bár valószínűleg nem hallgatna meg akkor se.


Csupán rossz érzés, hogy szeretem a fiát, együtt törekszünk a jobbra, és mégse tud elfogadni. De az első két hozzaszolo tanácsát fogom megfogadni, és kívárom ezt a kis időt. Utána ha nem változik, vagy romlik a helyzet akkor megbeszélem vele, ha hagyja.

2021. aug. 12. 14:41
 6/24 anonim ***** válasza:
87%

Én is azt mondom, valahogy bírd ki a költözésig.


Kicsit más példa.

Volt egy kolléganőm, aki nagyon sokat cseszegetett. Egyszer elmondta, hogy el fog menni másik munkahelyre. Akkor megfogadtam, hogy én neki ezután semmiért nem szólok. Volt, hogy úgy felhúzott, hogy csak úgy tudtam lehiggadni, hogy bementem a szobámba, elővettem a naptáramat és megszámoltam, hány munkanapot kell még vele kibírnom. :-) Neked is hasonlót tanácsolok.

2021. aug. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Utolsó, ezen nagyon jót mosolyogtam, de kipróbálom ha esetleg megint azt érzem hogy nem bírom. :))
2021. aug. 12. 15:00
 8/24 anonim ***** válasza:
18%

De miért kellett odaköltözni? Én biztos nem mentem volna senki nyakára, főleg nem oda szülni. Inkább albérlet.


mennyit adtok a lakhatásért plusz a rezsibe? Nem lehet hogy ez a baja?

2021. aug. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Hát ott lett elhibázva, hogy oda költöztetek és még egy gyereket is szültél a nyakára. Lehetett volna még egy évet várni a gyerekvallalassal. Nem tudsz mit tenni
2021. aug. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
89%

Csak az segítene,ha leülnél vele nyugodtan beszélgetni az asztalhoz és ezeket a gondolataidat ugyanúgy elmondanád neki is.


Ha ez nem segít,akkor csak kibírni lehet a költözésig.

2021. aug. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!