Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan tudnék változtatni...

Hogyan tudnék változtatni ezen a helyzeten?

Figyelt kérdés

Párommal 6 éve vagyunk együtt, egy éve házasodtunk össze, 8 hete pedig megszuletett a kisfiunk. Sajnos a házunk még épül, nagyon megemelkedtek az árak és csuszasban vagyunk, de év végére már beköltözünk, addig is férjem szüleinél lakunk.


Anyósom soha nem kedvelt, nem mutatta ki, csak páromnak mondta a magáét a hátam mögött. Legfőbb problémái velem kapcsolatban azok voltak, hogy szegény családból származok, csak érettségim van, és gyárban dolgozok. A további gondjai azok voltak, hogy hosszú fekete hajam volt, van 2 tetoválásom, illetve az hogy szerettem/szeretek fekete ruhában lenni. Bár egyáltalán nem viszem túlzásba.


Ahogy ezeket megtudtam, befordultam, ami megjobban nem tetszett neki/nekik. Sajnos ha tudom hogy valahol nem látnak szívesen, nem tudok elengedni.


Aztán mikor megtudta hogy unoka lesz, kiakadt azon hogy ilyen hamar, illetve hogy a párom bátyját megelőztük.. Azóta itt élünk, úgy volt hogy nálam leszünk amíg a ház elkészül , de párom ragaszkodott ahhoz hogy városban, ne faluba éljünk addig is.


Borzasztó sokat segít, nem lehet egy szavam se, és hálás is vagyok érte, viszont egyre többször próbál engem vagy férjem befolyásolni, hogy hogy neveljük a gyermekünket, illetve hogy a házunk milyen legyen belülről, mit hova rakjunk.

Sajnos após is olyan, hogy ha elkezdek egy témával kapcsolatban véleményt mondani(például a házunkban a konyha milyen lesz) akkor láthatóan nem figyelnek, és /vagy belevágnak a szavamba egy teljesen más témával kapcsolatban. Nagyon gyerekként bánnak még velünk, pedig 27 évesek vagyunk. Ami nagyon nem tetszik, hogy befolyásolja férjem. És tudatosan. Egyszer megkérdezte tőlem, hogy tudom e hogy mennyire befolyásolható a párom és hogy ezt használjam ki.


Nemtudom mennyire érthető mi a bajom, legfőképp az, hogy levegőnek néz illetve tudom férjemtől hogy nem kedvel, és megőrjít ez az "állkedvesség" amikor tudom hogy minden lépésemet kritikusan nézi. most utólag azzal verte ki a biztosítékot nálam, hogy ramszolt, öltözzek végre úgy mint egy anyuka, és feketét ne vegyek fel soha.


Nehéznek érzem a helyzetet mert tényleg segít ha úgy van, bár legtöbbször nem kéne de ő akkor is jön és segít, de megfulladva érzem már magam, nem akarom hogy a picim is meg érezze rajtam.


Igazából lehet tényleg szavam se lehet, hisz itt lehetek a picurral, és szereti is, talán ez a fontosabb. Ti leülnétek beszélni vele, vagy hagyjam hisz úgyis pár hónap és költözünk?



2021. aug. 12. 14:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
84%
A ház tényleg olyan állapotban van, hogy nem beköltözhető? Én a helyedben a férjemmel beszélném meg, hogy inkább azt vegyük előre, adjunk le a békesség kedvéért az igényekből. Mert buta érvek ellen nem tudsz észérvekkel hatni. Akiknek ezek a külsőségek fontosak és nem a belsők! Párod egyébként biztos mindent közvetített, hogy mi baja Veled? Mert az is lehet, hogy csak az enyhébbeket merte elmondani. Persze ez igazából a lényegen nem változtat.
2021. aug. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
48%

Én váltanák a szemléleteden. Minden embernek van valami baja a másikkal, egyszerűen nem lehet olyan ember, aki tökéletes.


Nyilván minden anyuka aggódna, ha a fia "lefelé"/nagyon felfelé házasodik, mert eltérőek a szokások.


Lehet mondani, hogy ezeket a tulajdonságokat nem fogadja el benned, de én megfordítanám a kérdést. Igaziból más baja nincs veled. A legnagyobb gond, hogy gyárban dolgozol (később ez tényleg gond lesz, mert nehéz lesz a picit hozni-vinni), nehezen fogsz tudni munkát találni, ha nem ott szeretnél dolgozni, mert csak érettségid van. Ő már látja előre, hogy nehezebb lesz, mintha akár otthonról végezhető irodai munkád lenne, a férjednek több energiát kell ráfordítania vagy nekik kell beállni, hogy segítsenek hozni-vinni a kicsit.


Az öltözködés, meg... Ha tényleg ez a legnagyobb baj veled, akkor igaziból emberileg kedvel, örül, hogy ott vagy, rendben van az értékrended ÉS EZEKBEN MIND MEGFELELSZ AZ ANYÓSOD ELVÁRÁSAINAK.


Szóval igaziból az egyik egy nehézség, amit a férjed bevállalt, hogy veled lehessen, és ezért aggódik (ugyanúgy, mint ahogy aggódnak a szülők, hogy a gyerekük rossz szakot választ, vagy külföldre költözik), és addig nem fog javulni, amíg nem látja, hogy megoldjátok az életeteket egyedül.


A másik meg egy nagyon minimális dolog, ami tulajdonképpen lényegtelen, nem is igazán értem, hogy miért zavarja annyira, hogy szóljon miatta (talán érdemes lenne rákérdezni, hogy miért zavarja, hogy nem a "szokásos módon" öltözködsz, ráadásul otthon, hátha kiderül valami).

2021. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Nem a nyakára szültem, ezt nem is értem miből szűrted le. Ráadásul nagyon sértőnek találom. Volt már tapasztalatom anyaság téren, ráadasul este ér haza munkából ő is meg a férje is. Házimunkát nappal elvégzem, este pedig igenyli is hogy a picúrral töltsön egy kis időt. Na meg ő is erősködött hogy hozzájuk menjünk.



Munkát mindenképp váltani fogok, viszont mivel sokat kellett mennem dolgozni, így az anyasági támogatások magasabbak. Tehát előnye is van annak hogy ilyen helyen dolgozok. Van már szakmám, amit munka mellett végeztem el, csak tapasztalat nélkül nem igazán kapkodnak értem.


Utolsó hozzászóló igazad van, nekem is máshogy kéne állnom ehhez az egészhez. Igazából így ahogy levezetted, tényleg ezek lehetnek a problémái, ezek miatt pedig valóban megérthetném jobban az ő álláspontját is.

2021. aug. 12. 23:19
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Bírd ki valahogy ezt az idöt.
2021. aug. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
51%

"Nem a nyakára szültem, ezt nem is értem miből szűrted le."



Hát mondjuk ebbol: "..., 8 hete pedig megszuletett a kisfiunk. Sajnos a házunk még épül, nagyon megemelkedtek az árak és csuszasban vagyunk, de év végére már beköltözünk, addig is férjem szüleinél lakunk." Ha náluk laktok, akkor a nyakára szültél. Ez egy tény.

2021. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
74%

15, es ez mit segít a kérdezőn? Mert ezt most csak ideböfögted de semmi haszna.

Kerdezo, probald meg kibirni ezt a par honapot. Nekem fura hogy ezt mondta hogy befolyasolhato a fia. Remelem ha elkoltoztok mar nem fog okoskodni, de nem vagyok benne biztos. En ugy latom olyan fajta akinek megvannak az elkepzelesei hogy kinek milyennek kell lenni, mit vehet fel stb. Nalumk ilyen szovege nagyanyamnak volt, csak le lettek allitva a beszolasai. De kb 50evesen pl nem huzott fel bezs szinu nadragot, mert ugye mit szolnak a faluba.. hasonlo lehet anyosod is. A megeloztetek a parod batyjat beszolas is erre utal. Fog ő még keverni szerintem. Persze segít, de kívancsi leszek hanyszor fogja felhanytorgatni hogy neked( még véletlen sem a fiának is) segít.

Nagy valtozasok nem lesznek koltozesig szerintem. Utana meg arra kell torekesni hogy tartsa meg maganak a mondandoit.

2021. aug. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
33%

16!


Mondjuk azt segíti, hogy legközelebb előre gondolkodik.

2021. aug. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenkor mindig elgondolkozom, hogy a férj/barát ezt miért csinálja?


"Anyósom soha nem kedvelt, nem mutatta ki, csak páromnak mondta a magáét a hátam mögött."


Milyen "férfi" az olyan, aki direkt keveri a szart?

Mellesleg aki az anyját elárulja a párjának, az a párját is elárulja az anyjának,...tapasztalat.

Aztán csodálkozik az Isten barma, hogy körülötte mindenki utál mindenkit és az élete diliház.

2021. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%
Szia,bírd ki,ha úgysincs más választásotok.Ne keveredj ellentmondásba,saját lelki nyugalmad érdekében.Gondolj arra,hogy nemsokára elmentek és a magad ura leszel.Amíg ott vagytok addig pedig húzd meg a határokat.Ő a te gyereked,te neveled a pároddal.Ti tudjátok mi jó neki.Egy rész belőled,ne hagyd az anyósodnak,hogy dirigáljon,hisz semmi joga.Ha kötekedik,reagálj így:Köszönöm,nem kérek tanácsot semmilyen téren.Ha segítség kell,szólok.Tarts távolságot,ne engedd közel magadhoz,vigyázz az idegeidre.Ignoráld,ignoráld,ignoráld,de tisztességes módon.Nem áll feletted,ő dirigáljon a saját családjának.
2021. aug. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
68%

Amire nagyon figyelj oda: NE ADJATOK NEKI KULCSOT AZ ÚJ LAKÁSOTOKHOZ!


Olyan típus, hogy nem adja fel, amikor meglesz a lakásotok, és ugyanúgy oda fog járni, és irányítani akarja az életeteket, a kicsi nevelését.


Szoktasd rá már az első pillanattól kezdve, hogy csak akkor jöjjenek,

ha hívjátok őket. Ha bejelentkezik, hogy jönne, akkor közölni kell vele,

hogy megnézed a naptáradban, milyen a heti program.


Ne szoktasd oda, mert meg fogsz tőle bolondulni, és szétveri a házasságodat.

2021. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!