Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kérjem meg rá finoman...

Hogyan kérjem meg rá finoman őket?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom mindig így becéz

Pl: Rebike

A Rebi vagy a Rebeka nem zavar de a Rebike az borzasztó, 20 éves vagyok nyilván nekik még gyerek, a saját gyereküket is -ka, -ke végzővel hívják, de engem zavar.

Lekezelőnek érzem, egyáltalán nem tartom kedveskedőnek.

Hogyan kérjem meg őket rá finoman hogy ne hívjanak Rebikének?



2021. szept. 29. 11:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is utálom a ke-ka kicsinyítőt... Én páromnak szólnék, hogy szóljon már majd egyszer finoman a szüleinek, hogy : Rebi nem szereti a Rebike nevet. Ha egyszer véltetlen kijön szóra, akkor szólnék csak.

Tőlem szerencsére megkérdezték, hogy hogyan szeretem a nevemet.

Az 5-ös egy kissé passzív-agresszív - az ilyen nem mindig szép, főleg ha idősebbek felé irányítod (főleg leendő anyós-apósnak).

2021. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igazad van utolsó. Az én kapcsolatom alapvetően passzív-agresszív az anyósommal, lehet azért ugrott be azonnal egy ilyen megoldás. De attól még működni szokott. Ha jó a kapcsolata velük, akkor gondolom elég szépen megkérni is.
2021. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
62%

A Rebi ugyanolyan ronda mint a Rebike.

Ha már szólsz, szólíttasd magad Rebekának.

Kolléganőm Bekának hívatja magát.

2021. szept. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el nekik, hogy hogy szoktak nevezni téged az emberek és kérd meg, hogy hívjanak ők is úgy, mert azt a becenevet szoktad meg, máshogy nem szereted, ennyi. Nincs ebben semmi sértő. Én pl a becézgetést csak anyámtól, apámtól, tesóimtól és a férjemtől fogadom el, mindenki mást kérek, hogy a rendes nevemen hívjon. Sose volt ebből sértődés.
2021. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Fanni vagyok, a nevem minden létező becézett formáját gyűlölöm, ezt hangoztatom is minden első találkozáskor. Így sose kellett utólag kérnem, hogy máshogy hívjanak. Ha valami beidegződik, azt nehéz utána kitörölni.
2021. szept. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Endre papa válasza:
0%
Valószínű, hogy a nagyszülőknek fogalmuk sincs arról, milyen megalázó, ha unokájukat így becézik. Valóban a Rebike és a ribike között csak 1 betű eltérés van. Ribike az utcalány rövidítése. Bocs. Szomorú, hogy ennyire tájékozatlanok a nagyszülők. Fel kell őket világosítani.
2021. szept. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Endre papa válasza:
0%
Bocsánat. Nem nagyszülő, hanem anyós és após. De a lényegét tekintve mindegy.
2021. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
#16 Istenem, a szar és a szár is csak egy betűben tér el, mégse akad fenn ezen mindenki, sőt!
2021. szept. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

#16

A Kérdező által elfogadható Rebi és ribi között is pont ugyaennyi a különbség, így ez nem lehet kifogás, mert annak gyengécske.


Kérdező!

A becézgetés általában szeretetet akar kifejezni, eléggé beteges gondolat azt lenézéssel vizionálni, jó viszony esetén.

Ettől függetlenül, ha neked nem tetszik, akkor megmondhatod, a világ legtermészetesebb hangján.

Ahogy én 6 évesen képes voltam megmondani, hogy ne szólítsanak Marinak, amikor a nevem Mariann.

2021. szept. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Engem is rendre próbálnak Évikézni az idősebbek, de mindenkinek azonnal mondom, hogy Évi, vagy akkor Éva (bár ettől is ki tudok szaladni a világból :D)


Egyedül egy nagyon kedves idős asszonytól viselem el, mert ő tényleg születésemtől kezdve így nevez.

2021. okt. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!