Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan kérjem meg rá finoman...

Hogyan kérjem meg rá finoman őket?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom mindig így becéz

Pl: Rebike

A Rebi vagy a Rebeka nem zavar de a Rebike az borzasztó, 20 éves vagyok nyilván nekik még gyerek, a saját gyereküket is -ka, -ke végzővel hívják, de engem zavar.

Lekezelőnek érzem, egyáltalán nem tartom kedveskedőnek.

Hogyan kérjem meg őket rá finoman hogy ne hívjanak Rebikének?



2021. szept. 29. 11:32
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Erre én is ugrom, én ragaszkodom, hogy Zsófinak szólítsanak. Tudjátok miért.
2021. okt. 1. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
76%

Ha zavar, akkor egyszerűen kérd meg, mikor újra monjda, hogy "Marika néni, legyen szíves inkább Rebinek hívni, a Rebike nem illik rám".

Valaki írta, hogy nem feltétlen lenézés van a dolog mögött. Én már hallottam vissza úgy a nevem becézve, hogy egyértelmű volt, hogy buta gyereknek néz az illető az adott beszélgetésben és fogjam be a szám, mert a felnőttek beszélnek. Akkor megmondtam, hogy egyenrangú felnőtt vagyok vele, ezért kérem hallgasson meg. Utána nem használta a becézést, ebből gondolom, hogy a lealacsonyítás volt a célja.

2021. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!