Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Miert csinalta ezt anyosom?...

Miert csinalta ezt anyosom? Meggondolta magat? Az egesz eletunket megvaltoztattuk reszben miatta.

Figyelt kérdés

Anyosomtol 200kmre eltunk a ferjemmel es a gyerekekkel, az en szuleimhez kozel.Az elmult kozel 4 evben miota az elso kislanyunk megszuletett azt halgattam, hogy ez mennyire nem jo igy, alig latja az unokakat, bezzeg ha kozel laknank stb. Volt olyan, hogy szo szerint zokogott!!, hogy milyen messze vagyunk, hianyoznak neki stb. Evekig halgattam ezt minden latogatas alkalmaval, illetve telefonon.

Mivel a masodik gyerek szuletesevel kicsi lett a hazunk, es amugy is el akartuk adni, igy ugy dontottunk kozel koltozunk hozzajuk. Az en szuleim amugy is dolgoznak es szerettem volna, ha van szoros nagyszuloi kapcsolat.

Amiota idekoltoztunk, az eg egy adta vilagon mar mindenfele kifogassal el, hogy miert nem tud vigyazni a gyerekekre. Hozza teszem meg a hazvasarlas elott kerek perec rakerdeztem, hogy neki mi az elkepzelese. Mondta, hogy mindenben segiteni fog, szamithatunk ra ha beteg a gyerek, vagy nekunk intezni kell valamit, sot ha csak kettesben akarunk lenni, itt is fog aludni, ha kell....vendegszobat is alakitottunk ki a hazban pont ezert...

Most ott tartunk, hogy az eletbevagoan fontos ugyintezeshez is vittuk a ket gyereket betegen, mert hirtelen betegedtek le, mas vigyazot meg nem tudtam keriteni.

Olyanokat mond,hogy neki faj a laba, meg messzi van a vonatmegallo, meg fel hogy nem tud leszallni a vonatrol,meg koran esteledik stb. A vonatallomas velemenyem szerint akkor is ugyanott volt, mikor a koltozest terveztuk...nagyon kivagyok akadva, mivel visszamenni szuleimhez kozel nem akarok most megint akkor hazeladas stb lenne...a gyerekeket nem fogom igy rangatni....



2021. okt. 23. 23:55
 71/107 A kérdező kommentje:

Igen, jol ertelmezted a mondatot.


Kerlek hagyd az egeszet a francba, ne irj ide, latod vannak akik ertelmesen hozzaszoltak. Leirtam mar, elfogadom hogy szerintes hazudok, oke.

2021. okt. 24. 13:29
 72/107 anonim ***** válasza:
13%
Nyilvanvalo hogy hazudsz. A kérdés hogy mi másban még. Talán ha elárulnád a valóságot, meg tanácsot is tudna adnij az ember.
2021. okt. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/107 anonim ***** válasza:
19%
Én is gondoltam hogy erősen ferdített a sztori, hogy a nagyi jöjjön ki belőle szarul, mert nem vigyáz a szent csimótákra.
2021. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/107 A kérdező kommentje:
74es ha te ilyen okos vagy, akkor ird mar le, hogy eddig miert zokogott 4 evig a szomszedoktol kezdve nekunk, a rokonoknak mindenkinek, hogy tobbet akar a gyerekekkel lenni?
2021. okt. 24. 13:36
 75/107 anonim ***** válasza:
33%
Nem a 74 vagyok,de: többet lenni az unokákkal azgg jelenti, hogy a nagyi dönti el, hogy átugrik e mondjuk hetente kétszer az unokához a szomszéd utcába és nem azt, hogy bármikor ugrasztják ingyenes bébiszitter lesz.
2021. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/107 anonim ***** válasza:
80%
Èn megèrtelek kèrdező. Az èn anyòsom is nagyon tud szerepelni, meg színèszkedni, főleg miòta egyetlen lányunokája megszületett.
2021. okt. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/107 anonim ***** válasza:
81%

Azt nagyon bírom, hogy alapvelfetés, hogy a Kérdező heti minimum 5 napon ugráltatta az anyósát. Nem tudjuk, hányszor kért segítséget, nem tudjuk miért volt szüksége segítségre, nem tudjuk az ő szülei mennyit segítettek, de azért páran elkönyvelték anyóscsicskáztató pics..nak, akinek minek van egyáltalán gyereke, ha nem bírja.


Drágáim, akkor nézzük, én mit háomoztam ki a leírásból és a kommentekből.


Mama nagyon zokon vette, hogy a "másik" anyós bezzeg unokázhat. A szíve majd megszakadt! Sírt, rít, panaszkodott a szomszédoknak, közértesnek, piaci kofáknak, a Kérdezőnek, kb. mindenkinek. Sajnálta is mindenki, szegény magányos öregasszony, még az unokáit sem látja.

Jött a hír, hogy a gyerekek és a cuki kis unokák közelebb költöznének <3

Hát ez csodás!

Az anyós igen boldog lett. El is határozta, hogy segít majd ő mindenben, egy megálló vonattal nem a világ. Meg hát még fiatalok ők is, had szórakozzanak, akár ott is alszik, nincs is jobb, mint a cuki kisunokákkal lenni!

Aztán megtörtént a költözés. És hívták. Nem segítség kellett, csak hogy láthassa őket.

Nagyon boldog volt az anyós. Át is sitett, remek napot töltött ott, bár lemaradt a Szulejmán és Eszmeralda 302. részéről és nem lett kész a babgulyás sem, de megérte. Igaz, eléggé elfáradt és a lába is fájt.

Másodjára már egy fél-egy órát vigyázni kellett az unokákra, kb. egy hét múlva. Az anyós át is ment, de a picik elég idegesítőek voltak, hisztiztek, nem aludtak el, szétdobálták a kaját.

Az anyós érezte, hogy nem bírja. A lába fájt. A Szulejmán és Eszmeraldáról megint lemaradt, így nem tudta meg, hogy Hozé Karlosz Józsi a testvére Izauraldának. A rakottkrumpli sem főtt meg.

És innentől nem volt lelkes. És el is mondta.


De igazatok van, mindenért a Kérdező a hibás!

2021. okt. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/107 anonim ***** válasza:
16%
A kritikát nem szereti, mert radíroztatja a kommenteket :) Szánalmas :)
2021. okt. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/107 anonim ***** válasza:
19%

77es én meg megmondom mit hámoztam ki.


A kérdező otthon már beidomította az anyjáékat hogy az első csettintésre jó kutya módjára ugorjanak pesztrálni a gyereket míg ők programoznak apucival. Most meg, hogy anyós nem ugrik nem tudja mit is kéne csinálnia a saját gyerekivel mert nincs senki akinek lepasszolhatná őket.

2021. okt. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/107 anonim ***** válasza:
64%

77, én is ezt hámoztam ki, de nem értem, ezzel mi a baj. Nyilván nem bírja egy idős ember a mai gyerekek nyüzsgését, az ő idejében még máshogy mentek a dolgok, nem mini diktátorok voltak a gyerekek, a szülők megszakadásig dolgoztak abban a rendszerben, a gyerekek meg úgy nőttek fel hogy jónak kell lenni, alkalmazkodni kell, nem akaratoskodni, odavágni magukat, meg szétbontani a lakást.

Ahogy írod, nem csicskáztatni akarták. Akkor most mi ez a kiakadás hogy nem megy mert nem bírja? Hisz ha nem csicskáztatni akarták, nem azért költöztek a közelébe hogy legyen ingyen bébicsőszük, akkor ők nem vesztenek semmit azzal, ha nem jár át a mama vigyázni a gyerekekre. Akkor miért kell itt kollektívan szidni?

Volt egy elképzelése az unokázásról, koppant hogy a valóság tök más és neki ez már sok, és ennyi.

Ha van egy kis intelligencia a szülőkben akkor most nem kiáltják ki a nénit a sátán ivadékának, nem puffogtatják az elvárásaikat (mert ugye azok nincsenek is, nem bébicsőszt akartak) hanem elfogadják hogy ez neki már sok, és ugyanúgy viszonyulnak hozzá ahogy normálisék szoktak a nagyszülőkhöz. Azaz hogy járnak az unokákkal látogatni, de nem teszik rá az idős emberre azt a hatalmas felelősséget hogy ő egyedül feleljen a kicsi gyerekekért. Ő felnevelte a sajátját/sajátjait, az unokákból neki már csak a jó rész jár. Nem a felvigyázós, nevelős rész.

2021. okt. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!