Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A párod családja szemében te...

A párod családja szemében te vagy a "rossz meny", amiért nem mentél velük egy számodra idegen ember esküvőjére, mert ütközött az unokatestvéred, akivel nagyon jóba vagy, 18. születésnapjával, mit te szervezel neki már hónapok óta. Mit éreznél?

Figyelt kérdés

Két hete történt, azóta érzem párom családja részéről a passzív agressziót és az ellenszenvet, amiért nem voltam ott párommal egy esküvőn, és így egyedül kellett páromnak kettőnket képviselnie. Ők teljes családdal mentek. Amikor mondták az időpontot, én már akkor jeleztem, hogy sajnálom, de nem tudok részt venni.

Neki ott sok ismerőse volt, én csak maximum a kirakat lettem volna, hogy "nézzétek, ő a Pisti párja". Nem gondolom, hogy pusztán a látszat miatt ott kellett volna virítanom velük, amikor egyrészt az unokatestvérem buliját tényleg én szerveztem, ott tehát fontosabb volt a jelenlétem, másrészt szívesebben is voltam ott, harmadrészt a párom tényleg nèlkülem is simán élvezte a bulit, sok régi baráttal és a családjával.


Ti mit tennétek, mit gondolnátok? A párom semleges, mondta, hogy nyilván örült volna, ha ott vagyok, de teljesen megérti, hogy a másik program fontosabb volt most. Viszont őt a szüleitől érkező nyomás zavarja, és elültette benne a gondolatot h ő is már nehezteljen rám.

Hogyan lenne érdemes lereagálni a helyzetet?


2021. nov. 27. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
A születésnapot nyilván előbb tudtátok, mint az esküvőt. Vagy nem? Amúgy a párod az a férjed vagy az éppen aktuális?
2021. nov. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

#8 Naná. De a legtöbb anyós, aki utálja a menyét, ha ott van az a baj, ha nincs ott mit képzel... Bármi, csak lehessen sopánkodni és játszani a sértettet, áldozatot.


Állj ki nyugodtan magadért, a határozottság volt ér.

Anyjáék fűzik sunyiban, ő elbizonytalanodik, és ha erre te is óvatosan kezeled a témát, ugyanolyan bizonytalan lesz.

De ha odatoppantasz, hogy "Ez meg mi a fene, most komolyan ebben nem állsz mellém, amikor korrekt voltam? Ennyire befolyásolnak szüleid, amikor előtte határozottan egyetértettél velem? Ennyire tartunk össze? Ha az én szüleim mondogatnának ilyet, nemhogy nem bizonytalanítanának el, hanem leállítom őket!"


Ha egy ilyen után is bozonytalan, akkor baj van.

Én nem is találkozom már párom szüleivel, mert rosszindulatú sz@rkavarók, engem állandóan fúrnak, de persze a páromnak meg előadják a békepártit, sunyi kis dögök.

Kb egy évig kezeltem én is óvatosan a témát, párom meg kényelmesen bizonytalankodott. Egyszer elegem lett, az asztalra csaptam és azóta mellém áll határozottan, és látja, hogy mit csinálnak a szülei. Légy határozott, kérd ki magadnak, mert van mit!

Nekik semmi közük a te programodhoz basszus. Nálunk parália volt mert az ÉVFORDULÓNKON közelükben voltunk, és mi az, hogy nem ugrottunk ne hozzájuk. Már akkor se beszéltem velük két éve, mert olyan alattomos dolgokat csináltak, nem is értem mit képzeltek...

Állj ki magadért, különben hogy várod, hogy a párod kiálljon melletted? Főleg hogy olyan fütyi mint az én párom (sajnos). Ha csak a szülei felől hall határozott véleményt, oda fog pártolni.

2021. nov. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nálatok alapban nem jó a kapcsolat anyósékkal és ez csak egy álprobléma, ami ürügy a békétlenség szítására.


Ez az őszinte véleményem anyósként, (aki volt meny is!:) és bár ilyet nem szoktam mondani, de ez a tipikus eset, hogy leszarnám.


(Mondjuk a párom viselkedésén elgondolkoznék, ez a komolyabb gond!)

2021. nov. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
36%

Érdekes kérdés. Amúgy ő csak a párod vagy a férjed is? Illetve mennyi ideje vagytok együtt?

Mi a férjemmel régóta együtt vagyunk és tipikusan az a pár vagyunk aki nem válik szét szívesen és együtt megyünk mindenhova.

Az is kérdés hogy mióta tudtátok a dátumokat? Azért egy esküvőt hónapokkal előre szokták tudni. Ha több hónapja tudtátok az esküvő dátumát és olyan jó a kapcsolat az unokatesóval akkor a szülinapi bulit próbáltam volna meg eltolni valahogy, hiszen te szervezted. Ha most szóltak volna pár hete az esküvőről akkor lemondtuk volna az esküvői meghívást. Hisz volt ott a családból már aki képviselhetett titeket. De mi nem váltunk volna szét. Te jó fej akartál lenni hogy menjen a párod nèlküled, de a szülei szemében te vagy a hunyó.

Nem foglalkoznék vele különösebben. Ha viszont a párodat átfordítják akkor az már nagyobb probléma hosszú távon is.

2021. nov. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!