Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy néz ki nálatok a karácson...

Hogy néz ki nálatok a karácsony, ahol a pár egyik tagja és anyós/após nem jön ki jól?

Figyelt kérdés

4 éve élünk együtt, idén őszig minden rendben volt.

Aztán egy közös nagycsaládi hétvégén összeveszett a férjem és szüleim.

Mindkettő félnek van igazsága, de természetesen a párom mellett vagyok.

Viszont nem tudom, hogy ilyen esetben hogy legyen a karácsony ,ünnepek.. Van valakinek ,,rutinja,, ebben?



2021. nov. 29. 00:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
52%

Mi nem tartjuk a haragot az ünnepekkor, ha igen akkor nem találkoznánk.

Ha pedig mindkét félnek van igazsága, én is a párom mellé állnék, de képviselném az igazság többi részét is. Amit ki nem állhatok az az igazságtalanság.

2021. nov. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
Kérjenek egymástól(!) bocsánatot és egy pár órára legalább legyen találkozó. Ha most nem mentek el/nem hívjátok meg a szüleidet -ahogy eddig szokott lenni- akkor bebetonozzátok az öriharit. Vedd elő minden diplomáciádat és hozz össze valamit! Utána sem kell erőltetni, majd alakul, de most ne engedd el a dolgot!
2021. nov. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Min vesztek össze?

Érlelődött már a konfliktus, vagy egészen addig puszi pajtások voltak?

Ugyanakkor a karácsony jó alkalom a békülésre is.

Nem kell bocsánatot kérnie senkinek, hanem egyszerűen normálisan viselkedni.

2021. nov. 29. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem mi vagyunk a követendő példa, de mi nem találkozunk anyósommal. 24-én csak mi vagyunk és a gyerekek, 25-én szoktak anyukámék átjönni, 26-án a férjem mehet az anyjához, ha akar, de mióta megszülettek a gyerekek és őket sem keresi az anyja, nem szokott elmenni, ő is belátta, hogy milyen ember. 😕
2021. nov. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem tudnak meglenni egy légtérben, akkor inkább ne is szervezzetek ilyesmit, csak elrontaná az egészet.
2021. nov. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%
Én skippelném, mert tök felesleges feszkó lesz. Ezt már most elárulom.
2021. nov. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Értem én, hogy segítőkész válaszok vannak itt, de azt tényleg nem olyan könnyű megvalósítani, hogy mindenki viselkedjen normálisan, és akkor oké lesz. Baromira nem, ha már ott van a feszkó.

Nekem is van ilyen családtagom (nem pont após-anyós), de én azt mondom, annál bármi jobb, mint befeszülve eltölteni pár órát. (Meg én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ha valami egész évben nem működik, akkor miért működne karácsonykor. Bár, kérdezőéknél ez még nem tart itt, mert nem tart régóta a haragszomrád.)

2021. nov. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Volt nálunk is ilyesmi, azóta nem megyünk egyikhez se (anyám is megsértette páromat, aztán após is engem), és egyiket se engedjük be a lakásba.

De nem csak ünnepek alatt, sohase.


F/50

2021. nov. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha nem nagy a gond, akkor meg kell beszélni. Én is néha hülyeségeken összeszólalkozom az anyósommal, akkor eltelik 1 hét és valamelyikünk kezdeményez, hogy beszéljük meg. Egy család vagyunk tizenéve, nem fogunk haragot tartani hülyeségek miatt.


A saját szüleim már más tészta, azokat nemcsak karácsonykor nem látogatjuk, hanem évek óta nem is megyünk, de ott sokkal súlyosabb probléma van egy vitánál.

2021. nov. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
24-én otthon ünneplünk ketten, 25-én átmegyünk közösen az én szüleimhez, mert velük mindkettőnknek jó a kapcsolata, 26-án meg a párom egyedül megy haza az ő családjához egy napra. Gyerekek nincsenek, én meg nem megyek a szüleihez. (17 éve együtt, 2 éve van ez a helyzet. Ez lesz a harmadik ilyen karácsony.)
2021. nov. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!