Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Férjem és anyám nem jönnek...

Férjem és anyám nem jönnek ki, csúnyán összevesztek. Hogy lesz ezután?

Figyelt kérdés
17 éve vagyunk együtt a férjemmel, 15 éve vagyunk házasok. A családjaink értékrendje nagyon különbözik. 11 éve apum meghalt, ő volt a közös pont, aki mindenkivel kijött. Anyukám azóta egyedül él és a vallás felé fordult, ami mélyítette az ellentétet. Amíg a gyerekeink kicsik voltak, nem volt gond, de ahogy nagyobbak lettek a férjem kezdte egyre nehezebb viselni anyám puszta lényét is. Néhány hónapja egy családi összejövetelen anyám egy nagyon szerencsétlen, megjegyzést tett anyósom szórakozási szokásaira, amire anyós és férjem nagyon megsértődött. Anyósom kijelentette, hogy többet nem hajlandó egy helyiségben tartózkodni anyámmal. Anyukám észre sem vette, hogy ennyire megbántott valakit. Én mondtam el neki, hogy a megjegyzése nagyon nem volt helyes, mire írásban megpróbált bocsánatot kérni anyósomtól. Férjemtől szóban próbálta meg ugyanezt, aminek iszonyatos adok-kapok lett a vége. Többet egyikük sem akarja látni a másikat. Nekem megszakad a szívem, és nem tudom mit tegyek. Gyerekkoromban senkivel nem volt ilyen viszonya a szüleimnek, így nincs mintám, hogyan kezeljem a helyzetet. Próbáljak békíteni, vagy fogadjam el, hogy mostantól így leszünk?

2022. febr. 14. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Járt ezentúl csak te meg a gyerek anyádhoz és kész. Nem kell olyanokat egymásra kényszeríteni, akik nem bírnak megmaradni egy légtérben.
2022. febr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindegy mi az a nagyon szerencsétlen megjegyzés…
2022. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Én is rühellem a nászasszonyomat, mert egy rosszindulatú, primitív, szereplési viszketegségben és cezaromániában szenvedő gnóm.

Ennek ellenére a gyerekek családi összejövetelén - némi gyomorgörccsel - elviselem a jelenlétét, még csak pofákat sem vágok, mert ez az alkalom nem rólunk szól.

Szerintem te beszélj a férjeddel, hogy neked fontos az édesanyád és nem fogod kizárni az életetekből, mert az ő anyjának nem tetszik.

A véletlen rossz megjegyzéséért bocsánatot kért, nem embert ölt, így az a tahó, aki ezt nem fogadja el.

A férjed meg rendezze az anyjával a dolgokat, nem kell imádniuk egymást, de a gyerekeknek mindkét nagyszülőre szükségük van és kultúremberek ezt meg tudják civilizáltan oldani!

2022. febr. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
62%
Idovel majd megbékélnek. - remélem
2022. febr. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 kovpet ***** válasza:
77%

Képzelem, mekkora bunkóságot mondhatott a "szórakozási szokásaira", hogy így megsértődött.

Szerintem ezt nem kell erőltetni, ha ennyire különböznek. Senkinek sem jó a feszültség. Már pedig az lenne bőven.



"de a gyerekeknek mindkét nagyszülőre szükségük van"


Igen, de nem kell egyszerre és azért én vigyáznék egy valláskárosulttal egyedül hagyni a gyereket. A végén még ki akarja űzni belőle az ördögöt, mert épp olyanja van...

2022. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%

Mégis melyek azok a tények,amelyek a "szórakozási szokásaira"utalnak?

Attól is függ,hogy milyen vallásra tért át!?Biztosan meg van rá az oka.Talán nagyon egyedül érzi magát és kapaszkodik egy hitbe.

2022. febr. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
A két oldali nagyszüleim egy beszólás miatt 7-8 évig gyűlölték egymást, nem találkoztak és nem beszéltek, pedig egy faluban laktak. Azért szakadt meg, mert mamám meghalt. Mi nem békítettük őket, felnőtt emberek, ha ők nem akarnak barátkozni, nem kötelező. Megoldottuk máshogy. Te se erőltesd.
2022. febr. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
43%

Dehogy békíteném.

Minek? Felnőtt emberek.

Engedd már meg férjednek és anyósodnak, hogy addig haragudjanak a valószínűleg taj paraszt anyádra ameddig jól esik nekik.

2022. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
71%
Próbálj meg békíteni, mert neked nagyon nehéz ez. De azt is fogadd el, ha nem sikerül, mert felnőtt emberekről beszélünk. Ha szeretnek téged és nem önzők, akkor idővel megbékülnek.
2022. febr. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Ugyan már, ezért nem kell a szívnek megszakadni.

Utaltál rá, hogy anyádat azóta nehezen viselte a férjed, amióta a gyerekek nagyobbak.

Tehát ez nem mostani dolog, csak anyád beszólásával robbant az eddigi feszültség.

Hagyd a fenébe, nem kell kibékíteni őket. Itt olyan eddig elfojtott indulatok lehetnek, amelyek miatt ez úgysem fog menni.

Amúgy mit mondott anyád anyósod szórakozási szokására?

2022. febr. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!