Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom a tudtom nèlkül vitte...

Anyósom a tudtom nèlkül vitte el a 7 hónapos babámat a barátnőjèhez, ti hogy reagálnátok?

Figyelt kérdés

Akadt egy elintèzni valóm, 4 órára anyósomnál hagytam a 7 hónapos babám. Mielőtt ràbíztam volna, megkèrdeztem, hogy ràèr e, vagy van e valami programja, menne e valahova, a válasz az volt, hogy ráèr, otthon pihen, nem tervezett semmit. A távollètem alatt 2x hívtam fel, hogy minden rendben van -e, de ekkor sem kèrdezte meg, nem is említette, hogy elvinnè a babámat a barátnőjèhez. Majd amikor hazaèrtem, akkor derült ki, hogy "vendègsègben" voltak.

Egyèbkènt jó a viszonyunk, eddig semmi problèma nem volt.

Viszont ez most nagyon meglepett, nem is tudom hogy mit mondjak. Felháborodtam, vagy túlzás?



2022. ápr. 18. 01:46
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
73%

Mi ebben a gond? Te nem mész barátnőidhez gyerekkel, amíg a gyerek meg nem szólal?

Miért ne vihetné el? Gondolom nem kószált szabadon a lakásban vagy csapták ki az udvarra kutyasz*rt enni, így semmi gond nincsen ebből. Lehet hirtelen ötlet volt nagyi részéről, hogy kicsit eldicsekszik a barátnőjének az unokával, vagy a barátnője hívta át, aztán nem akarta lemondani, mert ritkán találkoznak. Nagyi élelmes, sokoldalú.

2022. ápr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem itt nem az a baj, hogy elvitte, hanem, hogy nem szólt. Nem egy agresszív baromnak tűnik a kérdező, gondolom csak szerette volna tudni, hogy "átmegyünk a Marcsihoz, jövünk négyre". Főleg, hogy telefonáltak is korábban, simán megmondhatta volna, másodpercek az egész.


Nem kell mindenkiben a kötekedő ősanyát látni azonnal. Gyereket leszámítva is kulturált ember ilyenről szól. Ugyanúgy, ahogy vendégségbe sem esünk csak úgy be.

2022. ápr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mèg annyit fűznèk hozzá, hogy amikor mentem a gyerekèrt, sietèsben voltam,már fèl làbbal az ajtóban voltunk, mikor mondta, hogy "minden rendben volt, csak a vendègsègben nyügösködött kicsit". nem is tudtam reagálni,viszont itthon elgondolkodtatott a dolog. Nem engedèlykèrèst vártam volna el, hanem legalább említèst, hogy tudjam ,hol van a gyerekem , úgy èreztem volt erre lehetősège, a 2 hívás alkalmával. Kicsit szíven ütött, amíg abban a tudatban voltam, hogy nála eljátszadozik, valójàban meg ... 7 hónapos mèg elèg kicsi, hogy ne tudjam, merre jár.

Ma találkoztam újra anyósommal az eset óta, családi összejövetel alkalmával, nem akartam ezzel elrontani a kedvèt, de úgy döntöttem, ha majd legközelebb nála hagyom, akkor viccesen megemlítem, hogy "azèrt szóljatok ha csavarogtok". Jó a viszonyunk, igazatok van, nem èrdemes ilyen miatt elrontani. Örülök, hogy van aki ilyen kicsit elvállal, ha a szüskèg úgy adja, de azèrt jó ha vannak határok,nem?

#elsőgyerek

2022. ápr. 18. 13:11
 44/52 anonim ***** válasza:
87%

Nem a barátnő-látogatással van itt gond, hanem a dolgok utólagos bejelentésével. A mama is mondhatta volna, hogy a Gizi már nyúz, szeretné látni végre az unokámat. Ha amúgy is megyünk sétálni, arra kanyarodunk.

És máris más lenne a színezet. Attól függetlenül, hogy tényleg nem történt nagy tragédia a barátnő meglátogatásával. És valszeg a kérdező se mondta volna, hogy Giziék felé tilos elsétálni.

2022. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
71%
Ezzel semmi baj nincsen.
2022. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
16%
46.: Gyerektelenezni sem kell. Nekem sincs gyerekem és a 42. kommentet írtam, abszolút nem támadva a kérdezőt.
2022. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
24%
Hát kérdező, ha nem tetszik amit csinál, nem kell rábízni Prüntyikét se és probléma megoldva. Vagy az azért jól jön ha valaki nyakába sózhatod a porontyot?
2022. ápr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
75%
47. Tehát ha a nagymama olyat csinál a te gyerekeddel, ami neked nem tetszik, akkor te karba tett kézzel nézed? Komolyan érdekel.
2022. ápr. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg nem értem, miért támadják sokan ennyire dühödten a kérdezőt. Semmi, de semmi baja nincs az anyóssal, nem, nem akarja állandóan a nyakába sózni a gyereket, annyit várna el, hogy a nagymama mondja el, ha vendégségbe mennek. Ebben mi az a borzasztó szörnyű és tarthatatlan, ami miatt ennyire neki kell esni? Kétszer is letagadta a mama, hogy látogatóba akar menni. Szégyellte talán a barátnőjét? Nálunk ilyesmiből sosincs semmi baj és probléma. "4-re megyek a Marcsihoz." "Oké, érezzétek jól magatokat." Ez ennyi...
2022. ápr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
63%
Hiába nyomjátok itt ezt a más nyakába sózni a gyereket szöveget, attól meg a legtöbb nagymama szívesen vigyáz az unokara. 😀
2022. ápr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!