Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 101/129 A kérdező kommentje:
100 Ha rosszban lennénk, bántott volna, vagy haragudnék rá ,akkor lehet én is ezt gondolnám. De így meg bánt ez az egész helyzet.
2022. máj. 6. 10:32
 102/129 anonim ***** válasza:
74%
A fiát nem bántja?
2022. máj. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 103/129 A kérdező kommentje:
102 De, őt is bántja.Csak valahogy ,ő aki nem tanult erről, nem annyira tudja és érti, hogy valószínű nem lesz jobban hanem inkább rosszabbul. Ezért is nehéz méginkább.
2022. máj. 6. 11:18
 104/129 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, olyan elánnal válaszolgatsz itt mindenkinek, mintha az öregasszony ápolása lenne a fétised. Te nem kérdést tettél föl, hanem szórakozni jöttél ide. 100 hozzászólás alatt egyöntetű, osztatlan vélemény van, a "nem" a válasz. Nézz magadba, hogy esetleg a kisebbségi érzésed miatt akarod-e te ezt a mamaápolást, hogy a férjed és az anyja téged nélkülözhetetlen megváltónak gondoljon (nem fog) és emiatt befogadnak, szeretnek és így egyenrangú ember lehetnél a ti hármasotokban. Mert nem jutottál semmire a gondozó tanfolyamoddal, kevésnek érzed magad -amit a fizetésed számszerűsít is. Az otthonápolás ára miatt ez máris felértékelődne.
2022. máj. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 105/129 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, már több, mint 100 válasz érkezett, jobbnál jobb ötletekkel.

Ha ezek közül össze ülve nem tudtok rámutatni egyre, hogy "na ebből lehet valami" akkor sajnáljuk, de még mindig nem mi leszünk megszívatva hanem te/ti.

Mindenre csak a "magyarázkodás" jött, hogy mit miért nem lehet. Mi többet sajnos nem tudunk segíteni, ezt nektek kell megoldani.

Csak arra vagyok kíváncsi, hogy minek kérdeztél ha amúgy minden válaszra csak a kifogás, magyarázkodás van.


Amit én tennék az az lenne, hogy a kedves anyóstól megkérdezném, hogy eleve miért nem spórolt. Majd mondanám neki, hogy vagy csapatjátékos lesz vagy oldja meg egyedül. Házát, lakását eladni, hitelt kifizetni és a maradékból meg mehet idősek otthonába. Tudom, hogy sok hely drága és hosszú a váró lista, de jobb megoldásom nem lenne.

2022. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 106/129 anonim ***** válasza:
92%
Tök mindegy, hogy mit tud és ért, az anyjáról van szó. Jó nagy selejt faszi.
2022. máj. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 107/129 A kérdező kommentje:

104 Nem ebben dolgozom, csak elvégeztem amikor volt rá lehetőség a szociális gondozó képzést. Sajnos itt a keleti régióban, átlagosan keresek. Ez nem Pest.


105 Mert olyan ötletre,ami nem megoldható fizikailag, vagy nincs rá anyagi fedezet arra nemtudok igennel felelni. Nem tudott spórolni, tejüzemben dolgozott és varrodában, nem volt jómódú asszony. A ház eladásában benne van, és ideköltözne hozzánk. Eddig rendben. De akkor vagy én maradok vele, vagy otthonápolót fogadnánk fel .Ezek az opciók. De az otthoni ápolás nagyon drága, így merült fel az,hogy én ápoljam.


Nem jó az az ötlet, hogy keressünk neki jobb helyet, mert hiába keresem ha neki és nekünk nincs annyink. Még évekig elélhet azt mondta a háziorvos.


106 Emberileg én teljesen megértem az érzéseit. De ha tényleg bebizonyosodik,hogy demens, akkor az nem fog elmúlni ,meg nem lesz majd jobb ha velünk lehet.

2022. máj. 6. 12:31
 108/129 anonim ***** válasza:
88%
Hogy őszinte l3gyek, nem értem miért tetted fel q kérdést, ha már eldontotted, hogy ápolni fogod.
2022. máj. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 109/129 anonim ***** válasza:
87%
Kérdező, te tulajdonképpen nem megoldást akarsz, csak sajnáltatni magad. Az a típusú ember vagy, aki eldönti, hogy nem lehet megoldani, aztán nyafog. Meg se nézed az otthonokat? Mit számít mennie egy jobb otthon, mér nem jó egy közepes? Mert esetleg többen lesznek egy szobában? Nagy ügy. Sok otthonban figyelembe veszik az anyagi helyzetet, beszámítják a vagyont, de nyilván kényelmesebb, ha körül se nézel.
2022. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 110/129 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a kérdező azt hitte, hogy mindenki dicsérni fogja, meg erkölcsi magaslatokba helyezni, mert ápolni fogja az anyósát.

Erre az történt, hogy mindeni, akinek csak egy csepp realitás érzéke ban, az látja, hogy egyrészt nem fog menni, másrészt se a férje, se az anyósa nem fogja ezért megbecsülni. Kiszolgáltatott helyzetbe kerül, és ha 5-10 évig ápol egy demens öreget, akkor úgy tönkremegy fizikailag és lelkileg, hogy arra még a párkapcsolata is rámegy.

2022. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!