Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/129 A kérdező kommentje:
58 Hiába próbálsz cinikus hangnemben írni, ha ő maradna itthon vele, csak mert én önérzetes vagyok, anyagilag nagyon pórul járnánk. Szép dolog az önérzet,meg mondhatnám, hogy de a te anyád- csak abból nem tudunk hitelt fizetni, csekkeket fizetni. És ha az én fizetésem a kevesebb akkor muszáj ezt beáldozni. Az már csak plusz, hogy értek hozzá.
2022. máj. 5. 19:25
 62/129 A kérdező kommentje:
60 Ha tudsz jobb ötletet ettől, akkor kérlek oszd meg velünk. Ha nem akkor ne kötekedj.
2022. máj. 5. 19:26
 63/129 anonim ***** válasza:
93%
Anyagilag nagyon szívesen beszállnék az ápoló/otthon finanszírozásába, természetesen a saját gyereke(i), hozzátartozói mellett, de évekig, évtizedekig még a saját szüleimet sem ápolgatnám otthon, 0-24-ben, segítség nélkül.
2022. máj. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/129 anonim ***** válasza:
97%
Azért alszik, mert még nem súlyos a demenciája. Az is el fog jönni.
2022. máj. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/129 anonim ***** válasza:
96%

Megnéztétek már higy mennyit érhet az a ház? Mert sokan alábecsülik a válolygházat. Tudom hogy faluban van de lehet higy el tudnátok adni 10 millióért is. Ha felujitandó állapotban van akkor talán 5-ért, az is jó lenne.

Ha ez megondható akkor én úgy tudom hogy állami otthonban is lehet szobát venni, legalábbis használati jogot. 1 vagy 2 ágyas tehát megse az ahol 5-en vannak összezsúfolódva. Időbe telik mire megkapja de érdemes kivárni.

2022. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/129 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem önérzet. Nem az én anyám az anyósom. Erre neki és a gyerekének kellett volna gondolnia. Komolyan, annyira jó lehet pasinak lenni, a saját anyádnak sem kell visszaadni a törődést. Keresel egy asszonykát, akiben van elég lelkifurka, és meg van oldva a dolog.
2022. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/129 A kérdező kommentje:
64 Lehet, nem tudhatjuk. Az orvos szerint még az alapbetegségeivel elélhet évekig.Hivatalosan nincs erről papírja,hogy demens lenne csak a viselkedése, dolgai alapján nagy eséllyel az.
2022. máj. 5. 19:31
 68/129 anonim ***** válasza:
89%

Én nem ápolnám, de a saját anyámat sem.

Nála az van, hogy van egy tehermentes lakása, az ér kb. 20 milliót (dunántúli megyei jogú városban). Emellett van félretéve 10 millája, szóval ő eleve úgy készül, hogy ha eljön az idő, akkor otthonba fog menni, egyikünknek sem okoz kényelmetlenséget (nyugdíja olyan 220 körül). Mi pedig úgy vagyunk a nővéremmel, hogy akkor inkább menjen rá a lakás. Egyikünknek sem lennének ehhez idegei (még a sima együtt lakáshoz sem, ha egészséges, akkor sem).

2022. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/129 A kérdező kommentje:

65 Mivel tartozás van rajta az lejön belőle, meg ugye el is kellene adni. Meg fogjuk nézetni mennyit ér.


66 Ez nem lelkiismereti kérdés,hanem kőkemény matek. Ha van 100 ezer meg 300 ezer Ft fizetés a két embernek ( csak példa a számok) akkor melyik essen ki az ápolás miatt, a 300ezres??

Nyilván nem...

2022. máj. 5. 19:34
 70/129 A kérdező kommentje:
68 Nos igen, ha értékes háza vagy vagyona van valakinek akkor több a lehetősége. Neki a háza sem túl értékes,meg tejüzemben és varrodában dolgozott a nyugdíja sem sok.
2022. máj. 5. 19:36
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!