Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 91/129 anonim ***** válasza:
94%

Kizárt. Még a saját apámat sem.


Végigcsináltam nagyapámmal, köszi, még egyszer nem kérek belőle.


Menne otthonba, vagy ápolhatná a férjem, ha ellenezné az otthont, de én fixen nem gondoznék 0-24 egy embert, szros 30 rongy ápolásiért.

2022. máj. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/129 anonim ***** válasza:
92%

NEM a TI dolgotook, hanem az Ő dolga!


Neked semmi közöd az ő anyjához, csak persze könnyebb kihasználni téged.

Undorító mentalitás.

2022. máj. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/129 anonim ***** válasza:
94%
Alszik... hogyne, papa is aludt, egy darabig - aztán már nem, és ordibált, majdnem megverte apát, majdnem felgyújtotta a házat, stb.
2022. máj. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/129 anonim ***** válasza:
88%
Nem. Onnantól a karrierutamnak annyi, és végképp nem lenne esélyem előrelépésre. Ha ennyire rosszul keresel, hogy a férjed 3* annyi fizetésével sem tudtok normális otthont fizetni, akkor azt vállalnám, hogy továbbképzem magam egy jól fizető pályára, és az én fizetésemmel beszállok az otthon költségeibe. Ezzel mindenki nyerhetne végül. Mindez munka mellett sem lehetetlen, millióan tanulnak munka és család mellett.
2022. máj. 6. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/129 anonim ***** válasza:
91%

Te magad is emlegetted a minimálbért kérdező, mikor az egyik kommentedben válaszoltál valakinek, ergo tisztában vagy vele, hogy az 200 ezer forint jelenleg.

Ennyit minimum akkor te is keresel és azt írod, a férjed ennek a háromszorosát. Tehát vegyük akkor a nettó minimálbért, ami jelenleg 133ezer (azért ha nem 4 órás takarító vagy egy kricsniben, akkor ennél biztosan többet keresel.), annak a háromszorosa meg nagyjából pont 400. Így a legrosszabb eshetőséggel számolva, van kettőtöknek 500 ezre bevétele legalább (vagy pedig hantáztál, ferdítettél valahol). Ha a maminak csak száz van, már mi a vérvörös rák pöcséért (már elnézést) ne lehetne azt kipótolni, még ha hitel is van?

Nem a Hiltonba akarod költöztetni, tudom határ a csillagos ég, de azért a nyugdíja meg a te fizud(ami úgyis kiesne, ha maradnál otthon, esetleg igényelnél ápolásit, de az éhen halni elég kábé.) már bőven betakarna egy közép-kategóriásat, én nemrég Fejér megyében néztem és találtam 250 alatt.

Mindegy. Nem is értem minek írtad ki, mindenre csak a kifogás, meg a mellébeszélés.

Ápold akkor, nekünk attól nem lesz rosszabb. Érdekes, az föl sem merült benned, hogy a szarul fizető melód helyett jobbat keress, hogy könnyebben menjen az otthont kifizetni, vagy vállaljon valaki másodállást, te takarítást hétvégente, vagy akármit, mert az otthon-ápolásnál minden jobb, pláne ha demens lesz, vagy romlik a jelenlegi helyzet.

Szóval ezek miért nem opciók? Miért magyarázol ki mindent? Ti is zsákfaluban laktok és hiába a három szakma, nincs hol elhelyezkedni, ez lenne erre a válaszod? Jah, nem, mert akkor az urad sem keresne háromszor annyit mint te.

Azért a hiteltörlesztőtök sem lehet olyan eget verően magas, ha meg mégis az, akkor a bevétel is magas, különben nem adta volna meg a bank, hiszen az összjövedelem bizonyos százalékát lehet csak terhelni.

Szóval ferdítesz itt-ott elég erősen, mindent vitatsz, mindent cáfolsz, mindent megmagyarázol.

Ápold akkor, te menyek gyöngye és ne itt a gyakorin nyekeregj, úgysem fogadsz meg egyetlen tanácsot sem, csak a kifogásokat gyártod.

Esküszöm föl nem foghatom minek írtad ki, még csak azt sem lehet mondani, hogy érdekeltek volna mások tapasztalatai, mert ha valaki elmondja a sajátját, abba is csak belekötsz, hogy "jajjdehátnálunknemúgyvanvoltlesz".

Amúgy tök kedves tőletek az is, hogy ha oda jutna anyukád, hát akkor nyugodtan "beáldozzátok" ilyen célra nagy kegyesen a lakását. Érted? Az övét! A sajátját, ami nem az örökségetek, pláne amíg él, hanem a vagyona. Még szép, hogy arra használja majd, amire akarja.

Látod, neki volt esze ön-gondoskodni, anyósod meg gyakorlatilag nincstelen és szívhattok e miatt ti, te meg ezt vigyorogva benyeled, csak mert hát olyan aranyos anyós, hát persze...

Amúgy biztos vagyok benne, hogy már csak fenntartod a vitát, mert ekkora szerencsementes ökör, még talán te sem lehetsz, a történetben pedig eleve rengeteg az ellentmondás.

2022. máj. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/129 anonim ***** válasza:
93%
Nappalra valamilyen napkozi nincs? Te meg ha feltetlenul szukseges reszmunkaidos allasban. Valamennyit le tud fedni apoloi szolgalat is. Na bumm, elmosogatsz, gondolom fontosabb, hogy a neni szuksegletei el legyenek latva a limitalt idoben ami ra jut. Mindenkeppen erolteted ezt az ‘akkor en feladom az allasom’ dolgot. A neni, ha jol ertem, meg egyebkent nem magatehetetlen, ahhoz felelsleges szakszeru apolo egyelore. Felugyelet kell esetleg, ami megoldhato pl egyhazon keresztul nyugdijas holgyekkel napi par oras jelenlettel, szigoru beosztas szerint. Anyosomnal kb igy volt.
2022. máj. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/129 anonim ***** válasza:
66%
Ápolja a kaszás, az...
2022. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/129 A kérdező kommentje:

Hú, jó sok válasz érkezett.


81 Ez nálunk nem megoldás, nem irodai munkarendben dolgozom, ott meg csak 8- fél 4 ig vannak, nemtudnánk oda hozni és vinni.


83 Nem mindenről tudok konkrét adatokat, pl a házon lévő hitelről sem. Anyós intézte. A ház valóban nem sokat ér, mert egy olyan faluban van. De ha úgy alakul meghirdetjük, utánanézünk.

Az otthon ára sem a " nemtudom" kategória. A jobb otthon több ,mint mondjuk a keresetem . Igaz én nem keresek jól.


84 Egyikünk munkája sem home office-os jellegű, így ez nem opció.


86 Nem vergődök. Ez a realitás. Minek menjek el drága otthonokat megnézni, ha tudom, hogy NEM telik rá. Most ez olyan,mintha elmennék az autószalonba új autót nézegetni, üres zsebbel .Minek, ha nem telik rá?? Felesleges.


87 Ha az lenne,hogy én dolgozom és fizetnénk ápolót, akkor sajnos az sem jó. Mert a legtöbb többet kér, mint amennyit én keresek. Egy képzett házi ápoló nem olcsó.


89 Nincs.

2022. máj. 6. 10:03
 99/129 A kérdező kommentje:

93 Amíg lehet addig megoldanánk itthon, ha már önmagára és ránk is veszélyes lenne akkor meg jöhetne a végső lehetőség.


94 3 szakmám van, továbbiakat már nem tervezek. Így is többszázezerbe kerültek, és nem akarnak többet fizetni, ez a keleti régió. Örülj, ha van munkás mentalitás mondják.


95 Nem jól számoltál. Hitelünk nekünk van a házon, ami elég sok sajnos. De még mindig jobb,mint amikor évekig albérleteztünk.

Ha a tényeket írom le ,az miért mellébeszélés? Nem zsákfaluban élünk, hanem kisvárosban. Itt kevés a lehetőség. Férjem idősebb tőlem , több gyakorlata van ,valamint férfiaknak több a munkalehetőség. Ha villanyszerelő vagy kőműves esetleg hentes lennék, magamnak is tudnék jobb állást de ezek nem egy fiatal nőnek való szakmák.

Az ,hogy mennyi vagy milyen hitelünk van ,szándékosan nemírtam le. De annyit elmondok, pár éve jobban keresett férjem, most kevésbé,és az élet is drágult. Így sok minden nem úgy van,ahogy Te írod.

Tudom, itt gyakorin divat szidni és kipellengérezni anyóst, de nekem erre tényleg nincs okom. Jó viszonyunk volt mindig.


Nemtudom mit vélsz ellentmondásnak, őszintén szólva nem is érdekel. Aki jó szándékkal nem tud hozzászólni ,csak turkálni mennyi lehet a hitel meg mennyit érhet a ház, az nem számít!


96 A napközi 8-fél4 ig van, ez már alapból nem jó, mert oda hozni vinni nem tudnánk. A házi segítségnyújtás nem volt segítség, nem sokmindent csináltak, annak meg nincs értelme, ha pletykálni jár oda.

Azért írtam, hogy feladnám én a munkám inkább,mert egy képzett ápoló egész napra többet elkér,mint amit én keresek..... Nem elég a 8-fél4 mert munkaidő után utazni is kell, boltba menni stb. Napi mondjuk 10 órára sokba lenne az ápoló nagyon.

2022. máj. 6. 10:14
 100/129 anonim ***** válasza:
81%
Hát...izé.... Ápolja a gömbvillám.
2022. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!