Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
 111/129 anonim ***** válasza:
92%
Keleti règiót irtàl. Elmondod melyik települès közelében vagy? Én is ezen a részen èlek, és ismerek pár jó otthont, ami fizethető, és normális hely. Persze csak ha érdekel
2022. máj. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/129 anonim ***** válasza:
85%

De ha egy normális otthonba adod, ami pl 250e (ahogy az egyik válaszoló írta hogy ő ennyiért látott) és mondjuk anyósodnak van 100e nyugdíja és neked pl 150e fizetésed akkor már meg is van. Így kiesik a te fizud de az az otthon maradásoddal is kiesne és így legalább nem mész tönkre te is.

Ha fél - 1 órányira találsz ilyen otthont még az is megéri, nem kell pont a szomszédba legyen, gondolom úgysem mindennap ülnétek ott. Ilyen távolságban meg nem tudom elhinni hogy nincs több lehetőség.

De gondolom erre is lesz kifogás

2022. máj. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/129 anonim ***** válasza:
91%
Igazából nem derült ki meg hogy mennyit ér a háza a telekkel úgyhogy szerintem erre akkor kellene visszatérni. Mert lehet higy tudnátok finanszírozni belőle egy normálisabb helyet.
2022. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/129 anonim ***** válasza:
95%
Anyós anyukáját is ápoltam pár hétig mikor senki más sem tudta, anyóst is ápolnám, de ezért nem mondanék fel. Van 3 gyereke, nekik párjuk, szóval 6 ember közt ezt fel kellene tudni osztani.
2022. máj. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/129 anonim ***** válasza:
90%

Mit mond a neurológus, mennyi a demencia átfutási ideje az első, markáns tünetek megjelenése és mondjuk a gázrobbantás/kakakenés között s végül az agya eltűnéséig? Ha nem tudod magad és a mamát teljesen elszeparálni a férjedtől, akkor nagyon hamar búcsút mondhattok az ő háromszoros fizetésének is. Nyilván nem tud helyt állni a rendszeres ordítós éjjelek és nulla délutáni pihenések mellett. Hacsak nem lesz akkora mákja a csávónak, hogy idejében sztrókot kap és offolja a külvilágot ő is. Az életrkora és a terhalés meglesz rá, írod róla, hogy már ő is "idősebb". 112 remek megoldási alternatívát írt. Amit írtam feljebb, senki nem fogja megköszönni ezt neked, nem vághatod ki az asztalra a saját kereseted gyanánt a npn-stop ápoló díját. Nem az ápolás által leszel megbecsülve, ezt tényleg nagyon nyomatékosan írom! A férjed kvázi elveszíti a feleségét, az anyja szivaccsá váló agyával nem is tudja mit köszönjön meg.

Szóval amíg jól van addig vegyétek magatokhoz, de rögtön az elején tessék megindítani egy otthonkérelmet. Addig te nézz esetleg magadnak valami képzést amivel magasabb bérhez juthatsz amikorra sikerül az otthon. Akár a költözés is egy gondolati elem lehet a szituban, egy másik országrész ahová át lehet települni az egész pereputtynak. Ahol te többet keresnél, mamának jobb otthon adódna. Ahogy írod rokonságilag nem köt oda titeket senki, így még könnyebb. Lehetne.

2022. máj. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/129 A kérdező kommentje:
110 Nem várok dicséretet, saját döntésem. De őszintén ha anyagilag megyünk benne tönkre az jobb? Szerintem ez sem. Ez tipikusan, vagy a bal vagy a jobb kezem harapjam meg esete.
2022. máj. 6. 15:05
 117/129 A kérdező kommentje:

111 Köszönöm, ismerem az összes környékbeli otthont.


112 Messze semmiképp nem szeretnénk, ha úgy is alakulna, hogy otthonba kell mennie akkoris gyakran szeretné a férjem látogatni ,tehát nem jó ami 100 km-re van.


115 Amíg megoldható addig lesz itthon, ha önmagára vagy ránk veszélyes azt mondja az orvos, akkor sajnos elfogadjuk a helyzetet. A háza mindenképp eladásra kerül ,meglátjuk abból mennyi pénz lesz és merre lehet egyáltalán tervezni.

Hiteles házunk van, ezt fizetjük. Ennyiért " jobb " ( bár kinek mi a jobb ,pl én pestre dollármilliókért sem mennék vissza, dolgoztam ott 2 évet fiatalabb koromban) Jobb helyen nemtudnánk házat venni ennyiért ,még több hitelt pedig nem lenne jó ötlet.

2022. máj. 6. 15:10
 118/129 A kérdező kommentje:
114 Igen ,ahol megoszlik ott más, könnyebb. De neki egy fia van, aki az én férjem.
2022. máj. 6. 15:11
 119/129 anonim ***** válasza:
93%

Anyósod nyugdíjából és a te teljes fizetésedből csak kijönne egy megfelelő otthon, ahol rendesen bánnak vele, szakszerű ellátást kap egésznap. Te egyedül nem tudod nappal és éjszaka is gondozni. Társaságban lenne.


Illetve gondolj bele, ha folyamatos felügyeletet igényel, te sehova nem mehetsz több évig be leszel zárva egy lakásba. Férjed dolgozik, haza megy , fáradt, te is fáradt vagy jöhetnek viták és ott vagy teljesen egyedül.


Nem akarod látni a megoldásokat, meg sem próbálod.

2022. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/129 anonim ***** válasza:
87%
119. Nyugdíjból és fizetésből biztos kijönne, de kérdező eldöntötte, hogy nem tudja megoldani, szóval nem is fogja megoldani.
2022. máj. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!