Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/129 anonim ***** válasza:
91%

Demenciával még akár 20 évig is elélhet egy mondjuk 70 éves ember! Azért az sem lenne túl jó opció, hogy hosszú évekig ne dolgozz, hanem ápolásin lennél havi 40 ezer forintért!

Egyik nagymamámat ápoltuk 2 hónapig. Életem egyik legrosszabb időszaka volt! Az osztálytársaim mind nyaraltak, a haverokkal lógtak, élték a fiatalok életét, én meg apámmal, nővéremmel és a másik nagymamámmal ápoltam a mamát. Rosszindulatú daganata lett.

Pelenkázni kellett sajnos... El kellett viselni a legrosszabb énjét! Nagyon nehéz volt vele!

Napközben hárman voltunk vele, apám dolgozott.

Reggelente, mikor fater készülődött dolgozni, fél öttől kezdődött a mi "műszakunk"!

Borzasztó volt látni, hogy egy duci nagymama minden héten egyre borzalmasabban néz ki! Lelkileg minket is nagyon megviselt!

Évekig ezt biztos, hogy nem bírtam volna csinálni! Besokalltam volna, és elintéztem volna magamat is, az fix!

Volt egy ismerősöm, náluk volt ápoló is, aki napközben volt az idős úrral. Nem lehetett sosem egyedül hagyni a bácsit!

2 éve havi 50 ezer forintba került az ápoló.

Az otthon is kifizethető, ha többen fizetik! Körülbelül havi 120 ezer forint egy otthon.

Lesz az a pont, amikor rá fogjátok szánni magatokat az otthonra, úgyis ki lesztek készülve!

2022. máj. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/129 A kérdező kommentje:
30 Kérdezem tőled is, de akkor mi lenne a megoldás ? Ő ha muszáj lenne és lenne lehetőség,bemenne az állami otthonba. De mikor ott gyakorlaton voltam, sokszor sírva jöttem haza, és a férjem tudja ezt, soroltam neki akkor .És így sem ő sem én nem akarjuk olyan helyre küldeni az anyukáját. Ha egy gonosz boszorka lenne, lehet másképp gondolnám. De mindig nagyon rendes volt hozzám mióta ismer. Soha egy rossz szót nem szólt hozzám.
2022. máj. 5. 18:41
 33/129 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Oldja meg a gyereke/gyerekei. Gondozzák ők/fizessenek neki ápolót/otthont stb..

A saját anyámat ápolnám.

2022. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/129 A kérdező kommentje:

31 Ha tudsz jobb megoldást,mint ez akkor várom a javaslatot. Mert nem tudtunk jobbat kitalálni. Havi 50 ezerért nemtudom milyen ápolót kaphatott 2 éve, itt valami nem klappol , hiszen a minimálbér is 200 ezer már. És azért bárkire nem lehet rábízni az ápolást, nem fűnyírásról van szó.

Milyen többen ? Egy fia van, aki a férjem. Nincs több. A férje már elhunyt, ahogy a 2 nővére is aki volt.

2022. máj. 5. 18:44
 35/129 A kérdező kommentje:
33 Egy fia van, aki az én férjem. Tehát a mi dolgunk megoldani.
2022. máj. 5. 18:45
 36/129 anonim ***** válasza:
88%
A megoldás az, ha én lennék a helyedben, hogy ezt ők megbeszélik. Nekem ehhez semmi közöm. Ha te úgy érzed, azért születtél erre a világra, hogy az életedet az anyósodra pazarold, tedd azt.
2022. máj. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/129 anonim ***** válasza:
91%
Az ő dolga. Ha nem lennél, az ő dolga lenne. Ha elválnátok, az ő dolga lenne.
2022. máj. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/129 anonim ***** válasza:
95%

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk.


Ne mondjátok le, tegyetek panaszt, hogy nem végzik a munkájukat. Akár fotókkal is bizonyítva. Ha rendesen csinálnák azt amiért ott vannak és ami a feladatuk, most nem lenne ilyen problémátok.

2022. máj. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/129 A kérdező kommentje:
36 Ha a férjemmel beszél,az ugyanaz mintha velem beszélne. Mert egy család vagyunk. Ha a férjem maradna otthon vele, és beletanulna az ápolásba, akkor ott bezárul a kör, mert az én fizetésem nem lenne elég mindenre. Hitel, rezsi, étkezés stb. Önérzetességből nem élünk meg az az igazság.
2022. máj. 5. 18:48
 40/129 anonim ***** válasza:
92%
És ha te nem lennél? Éhen halnának mindketten? Két felnőtt ennyire jutott az életben.
2022. máj. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!