Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ha úgy alakul, ápolnátok az...

Ha úgy alakul, ápolnátok az anyósotokat? ha jó a kapcsolat

Figyelt kérdés

Nálunk ez a helyzet jött elő most, Jó a kapcsolatunk de azért ez mégis más. Kicsit kavarog bennem az,hogy a saját anyám miatt szó nélkül felmondanék és ápolnám ( egyedül nevelt fel minket testvéremmel) de azért anyós miatt?

A házi segítségnyújtás ahol az önkormányzat biztosít ápolót, nem vált be, semmit sem csináltak, több koszt és piszkos edényt hagytak ott mint előtte. Ennek nem volt értelme,így lemondtuk. De már nem lehet magára hagyni mert fura dolgokat produkál.



2022. máj. 5. 17:16
 81/129 anonim ***** válasza:
95%
Én "beadnám" idősek napközijébe. Reggel elvinném, munka után érte mennék. Tudnék dolgozni; napközben szakszerű segítséget, étkezést, programot kapna. Délután, este, hétvégén a családdal lenne. Semmiképpen nem adnám fel a munkámat, mert, akkor "éhenhalnánk", tehát egy egész család menne tönkre.
2022. máj. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/129 anonim ***** válasza:
94%

Nem minden otthon egyforma. Nézzetek körül több helyen is, mert vannak igényesebbek is, akár az egyházi fenntartásúak között.

Nálunk anyósom van hasonló helyzetben, végstádiumú rákos beteg. Vidéken nincsenek (sajnos) hocepice házak, ápolót nem találunk neki, így marad az otthon. Eredetileg ő sem akart bemenni, de annyira leromlott az állapot, hogy maga látta be, nincs más megoldás.

2022. máj. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/129 anonim ***** válasza:
96%

1. Mennyibe kerülne egy elfogadható otthon? A "nem tudom, biztos túl sokba" nem elfogadható válasz.


2. Mennyit ér kb. a ház? Mamám vályogházát elég tóáron adtuk el, nagyobb faluban, városhoz közel. Google szerintem segíthet.


3. Mennyi hitel van a házon? A "van rajta hitel" megint nem válasz.


4. Mennyi az anyós nyugdíja?


A otthon díjából kivonod a nyugdíjak, akkor megkapod a hiányt, amit havonta ki kell pótolni. A ház árából kivonod a hitel összegét, azt elosztod a hiánnyal, és megkapod, hogy hány hónapig tudnátok fizetni az otthont. Ha a kapott szám nagyobb 12-nél, akkor vágjatok bele, legalább egy évig meg van oldva. Egyénként körülnéztetek már rendesen, hogy milyen otthonok vannak?

2022. máj. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/129 anonim ***** válasza:
93%

Őszintén, én a helyedben nem hagynám ott (még) a munkát.

Anyóst költöztessétek oda, nyilván az a legegyszerűbb. Ingatlant felbecsültetni, hitelt rendezni, ami marad abból pedig lehet gazdálkodni (kipótoljatok ápolora, otthonra).

Amit talán nem javasoltak még, hogyha a képzettséged/tudásod lehetővé teszi, akkor home office munka vagy ha nem, akkor egy 4 órás. Férjedre ugyanez igaz, ha a saját területén talál hasonló fizetést, de otthoni munkában, akkor neked sem kell kiesni belőle, esetleg több műszakban el tud menni dolgozni, plusz négy órát fenn lenni az anyjával azért nem olyan nagy áldozat.

Nálunk sajnos páromnak és nekem is van ebben a leépülésben tapasztalata és egyértelmű volt, hogy segítjük a másikat. Manapság sajnos luxus évekre kiesni a munkaerő piacról, így egyikünk se akarja, hogy a másik egyedül hozza meg ezt az áldozatot.

Amennyire elmondtad, most még nincsenek drasztikus dolgai, szóval a kelleténél jobban ne borítsd fel az életed. Ha tényleg magára vagy másokra veszélyes lesz, akkor újra tudjátok tárgyalni.

2022. máj. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/129 anonim ***** válasza:
96%

Nem ápolnám.

Ha képes lennék idős embert ápolni (értenék hozzá és lelkileg bírnám) akkor elmennék pénzért ápolni valakit.

És a férjem meg én közösen összedobnánk anyósnak azt, ami belefér.

Ha ápolni fogod az anyósodat az 24 órás munka lesz ingyen. A férjed meg nem fog segíteni neked munka után mert fáradt és egyébként is ő keresi a pénzt. Biztosan nem mennék bele ilyen kiszolgáltatott helyzetbe

2022. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/129 anonim ***** válasza:
92%

Bocs de csak vergődsz és kifogásokat keresel. Érdemben nem teszel semmit. Csak hajtogatod, hogy milyen borzasztóak az állami otthonok, mert te sírva jöttél el egyből. Hányat néztél meg azon kívül? Ja, sehányat.

Ha te akarod ápolni anyósodat, akkor hajrá, senki nem tart vissza. De azt tudd, hogy ezt soha az életben senki nem fogja megköszönni neked, az életed meg elszáll, a lehetőségeid elmúlnak.

Ha rám hallgatsz addig kell elintézni az otthont, amíg anyós beszámítható és ő maga is akarja. Sokkal sokkal nehezebb lesz, ha már nem lesz együttműködő. Az otthon nem börtön, ha bírjátok majd hétvégére hazaviszitek és akkor a lelkiismeret is megnyugszik.

2022. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/129 anonim ***** válasza:
95%

Ott kéne kezdeni hogy kivizsgaltatjátok, legalább papír legyen a betegségéről. Gyakorlatilag nem beszámitható, ami nem csak veszélyes, de sok a csaló, alairatnak vele valamit, ott a baj.

Egy ember kevés az apolásához, rá fogsz menni teljesen. Bocs hogy ezt írom de ő tutira leepül,neki már sajnos mindegy, ha ápolod akkor te is tonkremesz. Az otthonokat nezzetek meg mas telepuleseken is, hatha van jobb es kifizethetobb. Anyagilag meg tutira nem éri meg a te fizudat feladni.

2022. máj. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/129 anonim ***** válasza:
19%
Ha jó a kapcsoalt akkor belefér.
2022. máj. 6. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/129 anonim ***** válasza:
94%
Gyereketek nincs, kerdezo?
2022. máj. 6. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/129 anonim ***** válasza:
91%
Nem. jó kapcsolat esetén meg pláne nem, és nem azért, mert önző rohadék vagyok. Esetleg átmenetileg, amíg nem találunk valami megoldást, otthont. Saját szülőmet sem szeretném ápolni, és nem kegyetlenségből. Én úgy gondolom, ez egy (nagyon nehéz) szakma, amihez nekem közöm sincs, nem vagyok szakképzett. Egyébként lelkileg sem bírnám, lehet ezért sz@rnak gondolni, de ez van.
2022. máj. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!