Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósok miért rontják el...

Az anyósok miért rontják el ilyen sűrűn a kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Főleg akkor, ha anyóspajtásnak fia van. Miért utálják ennyire a menyüket? Nyilván nem minden esetben van így, de olyan sokszor téma ez, többek közt itt is. Mi lehet az oka?
2022. máj. 13. 09:27
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
30%

90%-ban mindig az anyóssal van a baj , sose az apóssal

Nők azok ilyenek

2022. máj. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
82%

Eddigi tapasztalataim alapján, azért mert féltékenyek.

Féltékenyek arra a szeretetre amit kiskorukban a fiúktol kaptak, de mivel már felnőtt és nem mutatják ki annyira az érzéseiket, ezért bizonytalanok lesznek a kettőjük közötti kapcsolatban. (persze itt nem az anyuci pici fiáról beszélek, aki mindenért is hazatelefonal anyukához és szaladgál haza hozzá és ölelgeti)

Hanem azokról a férfiakról, akik felnőtt korukban inkább már csak távolabbról szeretik az anyukájukat. Az, hogy nem úgy ölelgeti az anyját mint a feleségét szerintem teljesen egyértelmű. Illetve a férfi előtérbe helyezi azt a Nőt akivel elfogja élni az életet és gyermekeket szeretne tőle.

Itt jön az anyós. Vérszemet kap. Ez a nő ellenem uszitja a fiamat, már nem szeret, csak ŐT szereti stb...

Elkezdodik egy versengés a mennyel szemben( ki főz jobban, kritizálódás stb)

Ha valami nem úgy történik ahogy eltervezte anyuka, akkor biztosan a meny volt az aki, ellentmondott, pedig lehet, hogy épp a fia szerette volna másképp a dolgokat. Ilyenekre gondolok én, legalábbis amit pár év alatt megtapasztaltam...

2022. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 Andizsuzsi ***** válasza:
43%
Mert azzal nehéz troll kérdést kiírni, hogy "olyan kedves az anyósom, miért van ez"?
2022. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
39%

13-asnál a pont!!!!!!!!!


És azért is, mert a 60-70 éves nők között kevesebb a gyakorizó, aki azzal írna ki kérdést, hogy "Olyan rosszindulatú a menyem, miért van ez?".

2022. máj. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
75%

Azért érdemes megnézni a másik oldalt is, nem állítom, hogy az anyósokkal nem szokott probléma lenni, de nem feltétlenül van velük annyi gond, mint ahogy azt sokan előadják (nekem pl. normális anyósom van).


Mond egy példát, a gyerekes kérdések javarészénél pl. szinte mindig a fiú anyja a rossz nagymama, ő van kihagyva és mellőzve az unoka életéből. Annyi ilyen sztori van itt, hogy a feleség anyja az mindennap mehet, ő megfoghatja, pelenkázhatja az unokát, vigyázhat rá, a férfi anyja meg max. havi egyszer jöjjön. Mert ő beleszól.


Na, hát valószínűleg a nő anyja is beleszól, csak tőle nem veszi fel annyira a dolgokat, vagy mivel ő nevelte, alapból nem annyira eltérőek a nézeteik. És ez csak egy példa, az unokán túl is ez van általában mindennel, egy nő nem hisztizik annyit azon, amit az anyja mond, mint amit az anyósa.


És ez egy bizonyos fokig rendben is van, érthető, ha valaki jobban kijön az anyjával, de azért felnőtt emberek tisztában lehetnének ezzel a szituációval és tanusíthatnának több megértést, elgondolkodhatnának rajta, vajon az anyjukat is utálná-e hasonló helyzetekben.

2022. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
73%
Semmi trollkérdés, a mérgező anyós gyakorlatilag népbetegség. Az okait leírták: nem tudják feldolgozni a veszteséget hogy a gyerekük kirepült, felnőtt lett, önálló élettel, döntésekkel, házassággal, családdal, a saját jelentőségük pedig ennek megfelelően háttérbe szorul. Az én anyámnak ezt olyan szinten nem engedi feldolgozni a büszkesége, hogy most már nem csak a menyét nem akarja látni, hanem engem sem.
2022. máj. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk pl az volt a gond, hogy a házicsicskának használt fia elköltözött otthonról. Attól kezdve lettem utálat tárgya, mert nem volt, aki hozza-vigye munkába, bevásárolni, ide-oda, ahova épp kedve szottyan, és nem fizeti helyette a lakás rezsijét.

Folyamatosan zsarolta, hogy tönkreteszi a családot, mert elköltözött, micsoda szégyen ez neki, és inkább kiugrik az ötödikről. Azt híresztelte, hogy jehovák vagyunk, és átmostuk az agyát, meg nálunk biztos iszik és drogozik. Nagy szerepe volt a szakításban.

2022. máj. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:

#17

Azt a k.rva! Remélem azért az ennyire extrém esetek nem jellemzőek. Azért ha már azzal fenyegetőzik, hogy ő kiugrik az ablakból (csak azért mert a felnőtt fia elköltözött), az durva.

2022. máj. 13. 11:40
 19/52 anonim ***** válasza:
78%
#18, nem volt normális a nő. Eleve azzal is baj volt, ahogy a két fiát kezelte. A nagy volt az isten, az "arany kicsi fiam", a kisebbik meg a járulékos veszteség, akit lánynak vártak, de fiú lett. A nagynak mindent szabad volt, minden el volt nézve, nem kellett beszállni a költségekbe, bármit csinált, ő volt a tökéletes. Az exem meg a huszadrangú csicska, aki bárhogy tepert, sosem lehetett olyan, mint a bátyja. Mindent megcsinált, mindenben segített, amíg otthon lakott, leadta a fizetése nagy részét, (a bátyja semmit), mégis mindig csak szapulták. Igaz, hogy abbahagyta az egyetemet, de helyette lett jól fizető szakmája, jó munkahelye, de mindig szidták az egyetem miatt. A nagyobb 3 egyetemet is otthagyott, mondvacsinált szakmája lett, egy munkahelyen se maradt pár hónapnál tovább, az sosem volt baj, mert "keresi önmagát". Jobban is jártam, hogy megszabadultam tőlük
2022. máj. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
80%
Azon kívül, amiket már leírtak, sokan maradnak szar kapcsolatban, és az érzelem, szeretet fő forrása a gyerek, nem a házastárs. Nyilván ha hímnemű az a gyerek, még jobban rá vannak csavarodva, mert férjpótléknak van használva egy az egyben a fiú, mínusz a szex. Így aztán ha jön egy nő, akibe a fiú beleszeret és közös életet kezdenek, ezek a nők olyanok lesznek, mint egy féltékeny feleség, akit megcsaltak. Ezért kéne még időben elválni mindenkinek, hogy ne a gyereken éljék ki az érzelmi szükségleteiket ezek a nők.
2022. máj. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!