Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósok miért rontják el...

Az anyósok miért rontják el ilyen sűrűn a kapcsolatokat?

Figyelt kérdés
Főleg akkor, ha anyóspajtásnak fia van. Miért utálják ennyire a menyüket? Nyilván nem minden esetben van így, de olyan sokszor téma ez, többek közt itt is. Mi lehet az oka?
2022. máj. 13. 09:27
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
78%

Az én anyósom megkeseríti a mindennapjaim. Itt vettünk a közelbe házat. Akkor még jó volt a kapcsolatunk. Viszont idővel megmutatta a foga fehérjét... már bánom hogy közel vettem házat.. fontolgatjuk a költözést emiatt és tud is róla anyós nagyon nem tetszik neki a dolog de ha nem nehezítené meg a dolgom talán nem akarnék kézzel lábbal elmenni innen.

De persze ő magában semmit sem vesz észre semmi hibát. Amíg úgy bánik velem mint egy lábtörlővel addig én jópofizzak neki.. meguntam. Ennyi volt

2022. máj. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
89%
19es. Mintha az én esetem írtad volna le. Nálunk ugyan ez van sajnos. A nagynak mindent a kicsinek semmit. A nagy keres 150et a kicsi keres 300at "de sz.r a munkahelyed" ... a férjem a kisebbik... sajnos látom mi van. Fáj nekem és neki is mert ő "egy jött gyerek " és ha már jött gyerek akkor miért nem lány?
2022. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
85%
Besikerült gyerek *** pontosabban
2022. máj. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim válasza:
61%

Hát, csak aztán az ilyen "anyáknak" visszanyalhat ám a fagyi.


Hadd meséljek el egy tanulságos történetet egy ismerősömről, csak röviden:


Végtelenül kontrollmániás anyja volt, aki maximálisan rátelepedett ismerősömre, szeretetnek álcázott önbizalomleépítő dumákkal elérte, hogy 30 év fölött se legyen kedve elköltöznie és önálló életet kezdenie, mert az ismerősöm csak érdekből született, az anyja azt várta, hogy majd nevel magának egy "tetszés szerint programozható robotot", aki majd pénzeli őt, még ápolja öreg napjaira.


Hát igen, de aztán az ismerősöm lassacskán rádöbbent a turpisságra és mit csinált? Színészkedni kezdett! Megjátszotta az engedelmesen bólogató óriáscsecsemőt, közben meg kettős életet élt és amikor az anyja kezdett az életkora miatt egyre jobban lerobbanni, látszólag mindent megtett a felépülés érdekében, de! A fene nagy ápolás valójában csak elsunnyogás, hazudosás, manipulálás volt, mondhatni, ahogyan az anya tette egykor a "nevelés" kapcsán.


Az anya végül is jóval a nyugdíj előtt meghalt, ismerősöm látszatkönnyekkel elbúcsúztatta, aztán fogta magát, belerúgott a sírba, vigyorogva felnyalábolta az örökséget és most vígan éli a saját életét, amiről egész gyerekkorában álmodni sem mert. Az anyja sírját meg úgy tudom, hamarosan el is tüntetik a gondozatlanság végett, vagyis nem lesz meghosszabbítva.


Hát, még én is azt mondom, hogy így járt. Ha ez kell a kontrollmániás szülőknek, hogy így pusztuljanak el hátbadöfve, akkor nyugodtan rángassák csak marionettbábuként a felnőtt gyerekeiket. Az orrom előtt nyalt vissza méltóképpen a fagyi az egyik ilyen típusnak!

2022. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
37%
Kettőn áll a vásár
2022. máj. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 anonim ***** válasza:
71%

Nekem egyszer elmondta anyósom, hogy azért gyűlölt annyira (most is haha csak nem mondja, de tudom ám :D ), mert a kicsi fiát nem tudja elengedni, mert még most volt kicsi, olyan hamar felnőtt, és féltékeny volt rám. Amúgy nagyon rá volt telepedve. Sokszor próbálta ellenem fordítani, az akkor még páromat, csak kevés sikerrel.

Sajnos adnom kellett egy ultimátumot a férjemnek, hogy vagy a mama vagy én.

Engem választott, azóta szinte 0 kapcsolat van közöttük.

2022. máj. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 anonim ***** válasza:
67%
Vajon az itt válaszoló anyós-utálók közül hánynak van fia, és hányról fognak kérdést kiírni egyszer? :D
2022. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
89%
Abba lehet belerondítani, amit hagyunk… nekem is szarkavaró anyósom van. De olyan szinten, hogy sírógörcsöt kapott, mikor elmondtuk, hogy összeházasodunk, mert én tuti lelépek majd, mert fiatal vagyok és amúgy is biztos találna jobbat meg szebbet is a férjem, és milyen szar anya leszek én majd és tuti megcsalom… a férjemnek tolta ezeket, előttem csak a hisztirohamok voltak. Az esküvőnket is végigzokogta fennhangon, ott a vacsin megmondta neki a férjem, hogy vagy befejezi, vagy nem hogy engem, de őt sem látja többet, az unokákról nem is beszélve. Szomorú, de így is lett, a gyerekeinket le se szarja, egyiket sem látta soha. A férjem évente egyszer elmegy hozzá, akkor végighallgatja, hogy én egy büdös kva vagyok, majd van egy év nyugalom…
2022. máj. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
18%

Mert:


-sz*rkavaro

-pioca

-iranyitasmanias

-ertelmi zsarolos

-bunko kotsog alllllllat



Az osszes.

2022. máj. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:

#29

Nem az összes. Az én anyósommal nincs gond, hál istennek. Persze vannak dolgok, amikben nem értünk egyet, de ez normális kereteken belül mozog. A kérdésem azért született egyébként, mert rengeteg ilyen esetet olvastam, ahol az anyós gonoszkodik a menyével, tehát nem a saját példámból indultam ki.

2022. máj. 13. 13:49
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!