Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérni, hogy aki szidni szeretne valakit a történetben, az ne vàlaszoljon! Tudom, hogy sok mindenkit lehetne kritizálni, de nem véleményt szeretnék, hanem javaslatot kérni a megoldásra.


A helyzet a következő. Az én családom nagyon nyitott, segítőkész család orvosokkal és jogászokkal.


Látszólag a párom családja is egy tüneményes nyitott család. Viszont a valóság az, hogy szerintem ők gyakran “kihasználják az ismerőseiket”, ténylegesen kedvesek, de ha nekik kéne “adni”, vagy szívességet viszonozni, akkor azt érzem, hogy minden kétség nélkül mondanak nemet. (Kb. úgy, ahogy a gyakori kérdéseken gyakran javasolják, hogy csak akkor segíts, ha utána, ha nincs viszonozva, akkor nem érzed rosszul magad).


Az utóbbi 9 évben felgyűltek a sérelmek anyumék oldaláról, mert ők próbáltak közeledni (közös nyaralást szerveztek, amire anyósomék ingyen jöhettek, meghívták őket magukhoz, ha bármi eü problémájuk volt vagy jogi probléma, akkor segítettek pl. ingyen vagy anyagárban csináltak fizetős eü ellátásokat magánban, mikor covidosok voltak, akkor mentek segíteni, szereztek nekik bútorokat, maszkot a covid alatt, természetes volt, hogy hazavitték őket stb.)


Cserébe anyósomék semmilyen gesztust nem tettek anyumék felé, mindig ígérgették, hogy meghívják őket magukhoz teázni, de az igazság az, hogy 9 év alatt ez nem történt meg, mert sose volt jó az időpont, hol költöztek, hol sok munka volt.


A legutóbbi fájdalmas incidens az volt, amikor másik országban voltunk a szülinapomkor és anyum akart egy nyakláncot küldeni nekem, mire anyósom mondta, hogy “nem fér be a bőröndjébe”.


Viszont a férjemnek (nekünk) mindig segítenek, ha kéri, így voltak nálunk szekrényt szerelni, füvet vágni stb. Viszont múlt héten pl. egy városból indultunk és ugyanoda mentünk, de meg sem fordult a fejükben, hogy megkérdezzék elvigyenek-e, majd a program után kb. el sem köszöntek anyuméktól és leléptek másik rokonokkal (a férjem volt a fellépő). Ráadásul újabban anyósom szervezett olyan programot, amire nem voltam meghívva én sem.


Most anyósomnak kéne egy beutaló, amit anyuméktól kérne és nem tudom mit csináljak. Ha megint segítenek anyumék, akkor rosszul fog nekik esni (őszintén nem szívesen tenném). Ha azt mondom nem segítünk, akkor lehet, hogy anyósom megsértődik és mondjuk nem áll szóba anyumékkal, ami attól tartok, hogy a férjemnek és anyuméknak fog legjobban fájni.


Ti mit tennétek a helyemben?


2022. jún. 3. 18:08
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
41%
Hát ez a szitu nem éri el az ingerküszöbömet, szerintem másokét sem fogja.
2022. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
12%
Elválnék.
2022. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
90%
Nem kell a szüleiteknek jóban lenni. Hagyd anyosekat
2022. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim válasza:
92%
Szia, figyelmesen végigolvastam a történeted, és igazából én leülnék egy nagy beszélgetésre anyósomékkal. Persze előbb megbeszélném a férjemmel, ő mit gondol, aztán közösen leülnék és megbeszélném velük. Finoman céloznék azokra a dolgokra amiket te magad is felhoztál, hogy bánt téged. Sajnos az ember hajlamos lehet megszokni azt, hogy valaki mindig segít neki, de oda-vissza már nem biztos hogy ugyanazt adja vissza, talán figyelmetlen, talán nem érzi azt hogy ő is segíthetne, talán nem tűnik fel neki hogy megbántja a másik felet, lehet igen. A megoldás mindenképp a beszélgetés. :) Sok sikert.
2022. jún. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
96%
"Emlékszel, mikor a nyaklánc nem fért bele a bőröndödbe? Na, anyuéknak most ez nem fér bele."
2022. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
89%
Így van, jól mondja a 3-as válaszoló. A férjeddel legyél jóban, a szülőkkel nem kötelező. És nem kell szívességet tenni nekik, nem kell megfelelni nekik, mert mint látszik úgy sem fogsz tudni.
2022. jún. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
91%
Hagyd anyóst, intézze magának a beutalót
2022. jún. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
13%

6. válaszoló vagyok:

És egyébként én olyan véleményen vagyok, hogy igazából saját magukra haragudhatnak a férjed szülei, mert nem tudják kompenzálni a szívességeteket. Meg alapból nekem azt tűnt fel, hogy elvárod tőlük, hogy ők is adjanak miközben az egész arról szól, hogy "jobb adni, mint kapni." De ha érdek emberek vagytok akkor nem így fogjátok látni a dolgot.

2022. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
87%

"Most anyósomnak kéne egy beutaló, amit anyuméktól kérne és nem tudom mit csináljak."

Te? Semmit. Az ő ügyük, játsszák csak le egymással.

2022. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
85%

Azt gondolom, ezt már az elején elrontotátok, amikor elvártátok, hogy a szülők jóban legyenek, miközben az egyik oldalnak erre nincs igénye. Lehet, hogy anyósodéknak teher, hogy állandóan jópofizni kell a szüleiddel, miközben nem szimpik.


Oké, nyilván ezesetben nem kell elvárni semmit tőlük, de azt se értem, te mit játszod a postást. Ha kell anyósa valami, add oda neki anyád számát, beszélje meg vele. Ha anyádnak problémája van, akkor meg mondjon nemet. Ennyi.

2022. jún. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!