Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkretesz a környezetem? Mit...

Tönkretesz a környezetem? Mit tennétek a helyemben, hogy oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy annyira nehéz élethelyzetbe kerültem, amiből nem látom a kiutat. Véget ért a párkapcsolatom, pedig közös életünket külföldön szerveztük tovább(az ő hazájában). Kettőnk közül csak ő jutott ki, én arra az időre hazaköltöztem szüleimhez. Arra vártam, hogy mikor jön vissza értem, de ehelyett mondvacsinált okok miatt szakított velem a barátom! Teljesen kifordult magából, megismertem a legrosszabb arcát és faképnél hagyott. Itt ragadtam a szülői házban, ami amúgy sem leányálom, mivel szüleim rosszul élnek, válási hercehurca megy körülöttük, nem tudnak megegyezni, panaszkodnak egymásra (nekünk, a gyerekeiknek).Emellett édesanyám rendszeresen iszik, hiába kértük már szépen, csúnyán, nem hajlandó abbahagyni! Apám folyton azzal jön, mi lesz ha anyánk leépül, ki fogja ápolni, kinek a felelőssége lesz? Sőt nyíltan ki is mondja, hogy biztos majd rám hárulna ez a feladat( én vagyok az idősebb gyerekük,ráadásul lány). Nem értem miért kell ezt máris rám hárítani, még fiatal vagyok, szeretnék majd családot alapítani, a jövőmért küzdeni, pénzt keresni, saját lakást venni stb.

Kérem, aki belekötne abba, hogy miért akartam külföldre költözni egy nem magyar állampolgárral, annak leírom, hogy mindig is terveim közt volt kiköltözni valahová, és nagyon vártam, hogy végre mehessek! Ítéljetek el, de a párkapcsolatom se volt túl harmonikus, ennek ellenére szerettem őt, vele akartam élni és úgy voltam vele, hogy még mindig jobb ez a helyzet, mint itthon nyűglődni a családommal.Rendesen felneveltek, de soha semmilyen lelki vagy erkölcsi támogatást nem kaptunk, se igazi odafigyelő szeretetet. A légkör, mint mindig, most is negatív, lehúzó és elnyomó. Sosem érdekelte őket, mi az amit igazán én szeretnék, mindig rám erőltették a saját akaratukat. Ez a mai napig így van, apám pl. mindenáron próbál meggyőzni arról, hogy itthon, vagy legalább valahol a közelben boldoguljak. Épp a hozzáállásuk miatt gondolom, hogy nincs joguk még jobban tönkretenni az életem és kiszolgáltatni engem az önös érdekeiknek. Rosszul érzem?

Eddig legalább annak örültem, hogy van egy társam, nem vagyok egyedül, így ketten elég erősek vagyunk ahhoz, hogy innen kitörjek. Erre most ezzel is szembesültem, hogy valójában egy ellenségem van. A helyzeten ront, bár erről én tehetek, hogy nagyon kevés pénzem van,ezért irtó nehézkes innen elmennem. Teljes kiszolgáltatottságban vagyok.

Az életem korábban sem volt fenékig tejfel, sok trauma és szerencsétlenség ért családon belül is és párkapcsolataim révén...Nem önsajnáltatás, csak, hogy értsétek, eddig is sokat szenvedtem, részletekbe szándékosan nem megyek bele, de mindent kibírtam, viszont most úgy érzem, ez a helyzet tényleg övön aluli, az eddigi legnagyobb mélypontom, és ez már túl sok. Azt hittem végre minden jóra fordul...Egyébként alapból optimista ember vagyok, vagyis voltam, sok tervem volt és szép jövőt képzeltem el magamnak, de mindig valaki keresztbe tesz vagy visszahúz, így már kezdek letenni arról, hogy ez összejöhet. Úgy látszik, szenvedés van megírva. Lelkileg teljesen megtört ez a helyzet, úgy érzem minden ellenem van és mintha odafent is azt akarnák, hogy kikészüljek. Minden nap fizikai fájdalmaim vannak, néha úgy érzem, az elmém sem bírja el ezt a terhet. Úgy érzem ha tényleg ez a jövőm, akkor innen két út létezhet számomra: vagy megháborodom, és bekerülök egy pszichiátriai intézetbe, vagy egyszerűen végzek magammal. Szerintetek hogy mászhatnék ki ebből a kátyúból, ép ésszel?


2017. szept. 4. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

szia! nagyon sajnálom, ami veled történt, de kívülállóként úgy látom, egy nagy csapdát kerültél ki azzal, hogy nem költöztél ki egy megbízhatatlan és hát nem túl jó emberrel az ismeretlenbe, ahol még százszor nehezebb boldogulni, mint otthon.

Apukád rád akarja hárítani a saját felelősségét, engedd el a füled mellett. Nyilván nem lehet téged semmire sem kötelezni, főleg, ha magadnak sincs pénzed.

De nem kell egy fiatal életet feláldozni azért, hogy egy alkoholistát ellásson.

Nem tudom, hány éves vagy, milyen végzettséged van, hol laksz. Ezek tudatában talán lehetne valami használható gyakorlati tanácsot adni, hogy hogy kerülj onnan el.

2017. szept. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Leegyszerűsítve szakítottak veled és külföldre akarsz költözni. Nem tűnik akkora borzalomnak. Menjél egyedül, ha a pasid lelépett, egyedül is sokan kiköltöznek.
2017. szept. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem ket honappal kikoltozes elott hagyott el a parom.

Kikoltoztem hat egyedul, es minden happy, jobb is mint elotte. Onallobb leszel, anyagilag fuggetlen, megismered onmagad, fejlodik a jellem. :)

2017. szept. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is költözz ki külföldre. Ha nincs rá elég pénzed, kérj kölcsön valakitől. Kb. 3-6 hónap múlva könnyedén vissza tudod fizetni. Csak a kiutazásra kell, meg egy havi szállásra - ami egymagadnak egy szoba is lehet, az nem drága - plusz egy havi pénz bevásárlásra, meg buszjegyre hogy be tudj majd járni dolgozni. Munkát nagyon könnyen találsz, ha olyan országba mész, amelyiknek beszéled a nyelvét.
2017. szept. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%
hát nem tudom, utolsó. én két országban is dolgoztam, mindkettőben a papírok (eu-s országokban, eu-s állampolgárként) legalább egy hónapig, de az egyikben 4!! hónapig tartottak, mire meglett az ottani személyim, hogy tudjak dolgozni. Lehet, hogy Angliában pl. gyorsabb, ezt nem tudom. Állást találni meg pláne nagyon nehéz volt, pedig beszélem a nyelveket, és így is csak nagyon egyszerű állásokhoz jutottam, nagyon nehezen.
2017. szept. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Elnész dolgozol, szedsz össze pénzt.

Közben keresel lakást kintre, meg utánanézel a dolgok ak és kimész.


Nagyon nehéz lesz, és egy két honapig túlélés, de hacsak nem mosogatsz, akkor visszajön a befektett pénz is, és legalább nyugtod lesz.


Én 1000km-re élek otthonrol a lehúzós, zsarnok családomnak hála. De végülis jot tettek, hogy elüldöztek :)

2017. szept. 5. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#4 vagyok, tapasztalatbol beszelek: 6 eve elek kulfoldon, jelenleg mar a 2. kulfoldi orszagban, ugyhogy tudom hogy megy ez. otthon van azota mar egy tehermentes lakasom is, amire kint sporoltam ossze a penzt. nekem se volt hatszel a csaladom felol, egyedul kellett talpra allnom. otthonrol ez nem ment volna, foleg hogy az en csaladom is inkabb visszatarto erokent funkcional, es Magyarorszagon alberletezni meg nem mas mint vegetalas.
2017. szept. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettek, pláne, hogy olyan emberek írtak, akik megértik a helyzetemet. Mindenképp ki fogok költözni, valószínű kölcsönből, valaki tud adni, úgy néz ki. Van végzettségem, diplomás vagyok, de inkább kint kuporgatok, mint itthon éljek egyik napról a másikra, stresszben. Nem húzom tovább az időt, mert itthon, a családban sajnos csak rosszabb lesz a szitu, és nem akarom, hogy "lecsapjanak rám".
2017. szept. 5. 14:36
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy esetleg anyád lerobban az SAJÁT FELELŐSSÉGE! Nem te vagy alkoholista, em te itatod ergo pelenkáznod sem kell majd ha maga alá $zarik.
2017. szept. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, emiatt és az elnyomás miatt is akarok elmenni. Gyerekként kezelnek, meg se hallják, amit én akarok, irányítani akarnak még most is. (apám főleg).Ma is előállt egy ötlettel, csak hogy itthon tartson. Kérdem én, ez szeretet?!
2017. szept. 5. 19:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!