Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogyan oldanátok meg ezt a...

Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
A hobbim a world of tanks-ozás, jó is vagyok benne, már sikerült bejutnom egy jó klánba is, szeretnék a versenycsapatna is bekerülni. A szüleimnek, főleg anyámnak nem tetszik hogy ez miatt relatíve sokat gépezek. Folyton jön az (ez egy család nem átmeneti szálló szöveggel, meg hogy 20 évesen 5 féle sportot kéne űzni) nem érti meg hogy nem mindenki egyforma és csak mert fiatal vagyok akkor már sportolnom is kéne. A tesi óra volt a leggyűlöltebb órám. Egyébként járok dolgozni ami miatt napi 1 órát kell gyalogolni, nekem az pont elég is, minden hónapban 30 ezret adok haza meg ha kellek dolgozni a kertben vagy vigyázni a testvéremre, mindig ott vagyok. Persze a testvéreimre sose szól hogy miért csavarognak egész nap. A 13 éves öcsém karatézik mert ő abban jó ellenben úgy olvas mint egy 8 éves és egy egyszerű matek egyenleten fél órát basz@kszik, a 16 éves húgom meg füstöl mint a gyárkémény, persze ezért sek szólnak. Nem értik hogy mindenki másban jó. Én a számítógépes játékokban, és a klánban vannak elvárások. Hogyan értessem meg ezt velük? Lehet hogy ez így sok meg érthetetlen, de nagyon fel vagyok húzva.

2016. aug. 8. 18:16
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért.
2016. aug. 8. 18:18
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
Akkor fogod magad és az akármi helyett segítesz az öcsédnek olvasni, meg a hugodra oda is figyelhetnél. Ez nem opció?
2016. aug. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem az ő dolga megoldani a testvérei problémáit, ez a szülők feladata és felelőssége.


Kérdező! Felnőtt ember vagy, állj ki magadért. Viszont tényleg nem tesz jót az egészségnek és a társas kapcsolatoknak a sok játék. Én kompromisszumot kötnék.

2016. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyrészt fél óránál többet nem lehet velük kibírni másrészt meg a húgom még tahó is. Most egyébként is rólam van szó nem a retardált testvéreimről.
2016. aug. 8. 18:51
 5/13 A kérdező kommentje:
Ez nézőpont kérdése a társas kapcsolatok. Sok új velem egykorút ismertem meg a játékban akikkel gyakran játszunk együtt. Már ha az anyám hagyja.
2016. aug. 8. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg nem jó, ha túl sok időt töltesz a gép előtt. Biztos úgy gondolják a szüleid,hogy azt az időt más hasznos dolgokkal is eltölthetnéd.

Ha téged viszont ez ennyire érdekel, és kikapcsol, akkor játssz tovább. Próbálkozhatsz megértetni velük, hogy te más vagy, mint a tesóid, de ha nagyon zavar a folytonos piszkálódásuk, akkor költözz el.

2016. aug. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Illetve a volt osztálytársaimmal is így tartom a kapcsolatot mivel ők is dolgoznak és nem a szomszéd faluban laknak, így nem tudunk kimenni focizni. Viszont jókat szoktunk játszani.
2016. aug. 8. 18:55
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Ha igy allnal a tesveredihez valszeg letiltanam neked a jatekot ...

Szabj magadnak egy napi limitet h anya max 3 orat jatszok ...


A csalad attol az h egymast segitik a tagjai vagyis adott esetben a nagy vigyazz a kicsikre ...

2016. aug. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Minek szabjon magának határt, ha szeret játszani? Játsszon nyugodtan, ha ez szórakoztatja és ez kapcsolja ki. Egyébként tényleg tök jó társaságok tudnak összejönni az ilyen játékokon, akikkel lazán lehet találkozni egy PlayIT-n vagy valami ilyesmi rendezvényen.

A kérdező pluszba még dolgozik is és segíti a családját, hiszen ad haza pénzt.

A tesóira meg gondolom sokszor kellett vigyáznia plusz még ki is vételeznek velük, ezért áll hozzájuk így, amit totál megértek. Nekem se lenne kedvem egy elkényeztetett 16 évessel lógni, aki még bunkózik is velem. Ilyen korban már nem lehet szerintem olyan jó testvéri kapcsolatot kialakítani, csak nagyon ritkán.

Amúgy kérdező: Ha nincs saját géped, szerezz egyet, legyen a szobádba. Ennél többet nem tudom mit lehetne tenni... max elköltözni.

2016. aug. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez az hogy van saját gépem amit szintén saját pénzből vettem, a testvéreimmel meg kölcsönös utálatban vagyunk.
2016. aug. 8. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!