Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogyan vettetek saját ingatlan...

Hogyan vettetek saját ingatlant? Maradjunk anyóséknál vagy az én szüleimnél?

Figyelt kérdés
28 évesek vagyunk a férjemmel, albérletben élünk és összesen 3 millió forintot tudtunk összegyűjteni albérlet mellett. Budapesttől 50-60 km-re szeretnénk lakást venni, de olyan 30-35 millió forintba kerülnek. Így több mint 30 millió forint hitelt kellene felvennünk. 1-2 gyereket szeretnénk vállalni és az a dilemmánk, hogy költözzünk saját lakástba és törlesszük a hitelt 25 évig elég szép havi részletben vagy maradjunk anyósnál vagy az én szüleimnél és próbáljunk meg alkalmazkodni?

2022. jún. 9. 14:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
93%

Úgy, hogy kimentünk a férjemmel külföldre dolgozni pár évig, vàllaltunk másodmelót is és spóroltunk keményen. Így lett 28-29 évesen saját ingatlanunk.


De amúgy 30 milliós lakáshoz minimum 6 millió az önerő, ám ennél kérhet többet is a bank.


Én nem szívesen lakták szülőkkel, mert bármilyen jó a kapcsolat, csak a konfliktus lesz abból, hogy mindenki másképp akar élni, de nyilván ezesetben nem tudtok mit tenni.

2022. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
89%
Se anyósékhoz, se szülököz költözni nem szabad, mert abból az esetek 99,9%-ban örök harag lesz rövidesen.
2022. jún. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 anonim ***** válasza:
96%
Mar ott bukik a dolog, hogy 3 milla onerore nem kaptok ennyi hitelt. De en nem koltoznek senkinek se a nyakara, gyereket meg vegkepp nem vallalnek oda. Nagyon maximum csak ugy (de ehhez sok-sok kompromisszum es kello intelligencia kell), hogyha teljesen kulonbejaratu lakreszunk lenne anyoseknal/ szuleinknel. De ez is necces, de elhetobb, mint a teljes kozoskodes.
2022. jún. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/82 anonim ***** válasza:
91%
Külföld az egyetlen megoldás, sajnos.
2022. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
97%

mennyit fizettek albira? Ha kevesebb mint a törlesztó, maradjatok albiban.

Nem költöznék szülőkhöz úgy h m@r volt önálló életünk.



Sajnos ilyen ingatlan árak mellett nagyon nehéz.

2022. jún. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 A kérdező kommentje:
Jelenleg 160+ rezsi az albérlet, A törlesztő 140 lenne 20 évre Csok hitellel.
2022. jún. 9. 14:53
 7/82 anonim válasza:
43%
Esélytelen, 25-30m t letörleszteni, ahogy nő az infláció a Bank úgy spékeli a törlesztőt hogy kedve szerint emelkedjen, aztán megy a pislogás 8év múlva hogy befizettetek teszem azt 10m t, de az igazabol a KAMAT volt és még nem törlesztettek...
2022. jún. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/82 anonim ***** válasza:
37%

De érted, hogy az ingatlan minimum 20%-a kötelező önerőnek?


Egyébként ne haragudj, de ha 28 éves korotokra csak 3 millió forintot tudtatok összeszedni ketten, akkor annyira rosszul gazdálkodtok a pénzzel, hogy nektek gyereket sem szabad vállalni...


Hát gondold már el, az a pénz, ami elment eddig albérletre, elmegy majd hitelre, de ha ilyen keveset tudtatok eddig is félrerakni havonta, akkor mi a tökömből akartok gyereket nevelni, ha a te jövedelmed alapból lecsökken, a kiadás viszont nő????

2022. jún. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/82 A kérdező kommentje:
Mivel 3 éve végeztünk az egyetemen mindketten, igen, csak ennyit sikerült eltenni. Önerőnek a babavárót is szeretnénk felhasználni.
2022. jún. 9. 14:58
 10/82 anonim ***** válasza:
53%

Az akkor is kevés, ne haragudj, havonta 80 ezer forint olyan embereknek, akiknek nincs is saját ingatlanjuk, csak 30 millió hitelük.


Gondolkodj már, ha elmész szülmi, lehet, hogy az a 80 ezer egyből kiesik. Ja, és akkor a lakásra a hitel mellett fizetni kell az illetéket is, esetleg felújítani, berendezni. Meg a gyerek(ek)nek pelenka, gyümölcs, miegymás.


Meg esetleg félrerakni, hogy ha valamelyikőtökkel bármi történne, ne haljatok éhen. Mindezt havi 80 ezer forintból. Remélem, kocsit nem akartok lecserélni belőle :D


De most komolyan, én nem értem, hogy aki tudja, hogy nem kap egy forintot sem a szülőktől, az hogy engedheti meg magának, hogy 25 éves koráig "csak" tanuljon? 28 évesen jut eszetekbe, hogy lesz lakásotok? Nem értem.

2022. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!