Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » 15 év után se ajánlották fel...

15 év után se ajánlották fel a tegezödést?

Figyelt kérdés

Most 35 vagyok, a lányuk (a feleségem) 32. Anyós 50 éves, Após 52.

Amikor 20 voltam a megismerkedéskor, ök 37 és 35 évesek voltak, mint most én. Azóta 3 gyerekünk van, tisztességgel élünk, nincs veszekedés senki között. Viszont a mai napig nem ajánlották fel a tegezödést! Kicsit feszélyez! Anyós elvárja, hogy csókolomot mondjak neki. Ami a vicces, hogy a gyárban ahol dolgozik, a legjobb barátom a munkatársa és vele tegezödnek! Nagyon furcsa helyzet, ha ott vagyok én meg a gyerekek és a barátom, akkor ö “Mi van Marika” stílusban beszél vele, nekem meg “Hogy van Marika néni” megszólítást kell használnom. Egyszer áttértem arra, hogy jó napot kívánok, stb de a feleségem rámszólt, hogy haragszanak emiatt, hagyjam abba.

Elvileg nincs bajuk velem, soha nem hallottam vissza rosszat. A másik lányuk férjével ugyanezt csinálják amúgy.


2022. júl. 9. 12:09
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
30%
Nem.
2022. júl. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
56%
Tényleg nem ajánlották fel a tegeződést.
2022. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
57%
Ilyenek, kész. Kárt nem okoznak vele neked, a családodnak se. Ahogy írsz róluk, tedd össze a kezed, hogy máskülönben ilyen normálisak :)
2022. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
74%
Nem biztos, hogy valódi a kérdés, több pénzt tennék fel arra, hogy nem az, de én biztos juszt is jó napottal köszönnék, aztán ha haragszanak, hát úgy jártak. Nem értékesebbek ők, mint a vejük, az időseknek kijáró kötelező tisztelet rájuk még nem áll. Két egyenrangú fél.
2022. júl. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
63%
Igy szoktak meg 20 eve, mi ezzel a baj? Apam se tegezi az anyosat. Anyukam meg a nagymamajat se tegezte (dedimet), en viszont igen, mas volt akkoriban a szokas, es ez igy maradt. Semmit sem valtoztatna a dolgon, ha tegezodnetek.
2022. júl. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
81%
Te se engedd nekik, hogy tegezzenek.
2022. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
60%
Most ez miért nagy gond? Apám sem tegezte az anyósát. Sőt ő még a nagymamáját is magázta, akkor ez volt a szokás. Ismerek olyat, aki még a saját anyját is magázza.
2022. júl. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
85%

Én megértelek, nekem is rosszul esne. Már az is feszélyezett, hogy apu várt vagy öt évet mire a férjem (akkor még barátom) tegezhette. Szerintem már anya szólt rá (ő első találkozásnál mondta neki, ahogy nekem is az ő anyja).


Valamiért azt hiszik hogy ez a tisztelet megadása, pedig baromira nem, főleg ennyi idő után. Még az is lehet, hogy annyira nem kedvelnek téged és a sógorodat 😔 A feleséged tudja hogyan érzel? Egy mély beszélgetés után lehet jobban le tudnád szrni.

2022. júl. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
64%

Régimódi emberek, nincs ebben semmi. A legjobb barátnőm is magázza a férje szüleit 20 éve, azt mondta, erről beszélgettek is már anyóssal, és abban maradtak, hogy így szokták meg, felesleges bolygatni.

Mondjuk én most vagyok 37, nem tudom elképzelni, hogy egy 20 éves egyoldalúan magázzon, de pár évtizede még más volt.

2022. júl. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
74%
Nálunk apám magázta a saját édesanyját, nekem mindig is fura volt ez.
2022. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!