Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az jó ha így próbálom meg...

Az jó ha így próbálom meg leszerelni anyósékat?

Figyelt kérdés

Állandóan beleszólnak a fel éves lányunk nevelésébe, mindig csak okoskodnak és már nagyon unom. Egy darabig próbáltam elmagyarázni a dolgokat, hogy ma már másképp van mint az ő idejükben, gyerekorvos és védőnő szerint is minden rendben, nincs semmi baja a gyereknek. Diplomás emberek, bíztam benne hogy felfogják. A férjem szólt, hogy ha legközelebb megyünk, akkor akarnak tartani nekem egy kiselőadást, hogy mi mindent kéne másképp csinálnom, stb. Arra gondoltam, most az egyszer utoljára elmondom én is az én álláspontomat, aztán közlöm a következőt: tudom hogy nagyon szeretitek és nagyon aranyosak vagytok hogy így aggódtok érte. Tudom hogy csak jót akartok neki és nekünk is. Kedves tőletek hogy ti is vigyázni akartok rá. Elhiszitek hogy én is szeretem? Elhiszitek hogy én is a legjobbat akarom neki? Épp ezért mindig mindennek pontosan utánajárok, utánaolvasok. Bíztok a védőnő és a gyerekorvos szakértelmében? Ők az éppen aktuális kutatásokat is ismerik, azok és a who ajánlásai alapján dolgoznak. Én hiszek nekik és bízom bennük, kérlek ti is bízzatok bennem. Higgyétek el, nem a saját fejem után megyek, hanem a szakmai ajánlásokat követem. Én is a legjobbat akarom neki, hagyjatok érvényesülni, hogy én is felnevelhessem a saját gyerekemet.


Ez így elég tiszteletteljes? Éles határozott?


Egyébként ha valaki kérdezné, a férjem ebben nem foglal állást, csak közvetít ha van valami, vagy csöndben van. Illetve azt mondja hogy én vagyok az anyja, ő nem ért hozzá, csináljam ahogy jónak látom.


2022. júl. 14. 10:33
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
98%

"...a férjem ebben nem foglal állást, csak közvetít ha van valami, vagy csöndben van. "


A kedves férjednek ideje lenne állást foglalnia és közölnie a szüleivel, hogy ti vagytok a gyerek szülei, majd ti nevelitek és onnantól be is fejezi a kozvetitgetest

2022. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jó. Nem hiszem, hogy bármi hatása lesz, de legalább utólag emlékeztetheted őket, hogy te megpróbáltad. Esetleg a védőnő és a gyerekorvos fényezését nem erőltetném, kivéve, ha akikhez te kerültél, TÉNYLEG jók szerinted, mert önmagában az, hogy ezt tanulták, manapság már sajnos nem jelent semmit, különösen a védőnőkkel kapcsolatban a környezetemben rengeteg kifejezetten rossz tapasztalatom van.
2022. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
A férjednek ki kéne állnia melletted.
2022. júl. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Angyali türelmed van.

Azt elmondod, miben van elétrő véleményetek?

2022. júl. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
92%

Ha már próbáltad velük ezt így tisztázni, akkor kétlem hogy egy kis átfogalmazással menni fog a meggyőzésük.

A fő probléma tényleg a férjeddel van, max ő tudná leállítani őket.

2022. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
95%
A 6-os egy hülye valaki, aki szerint az öregek mindent jpbbban tudnak, a fiatalabbak hülyék és mindig ilyen agresszív stílusban ír hülyeségeket.
2022. júl. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Az a baj a férjemmel hogy mivel tényleg nem konyít semmit a babával kapcsolatos dolgokhoz, mindenkinek mindent elhisz, amit hall. És mindig azzal ért egyet akit legutóbb hallott.


Tényleg jók, különösen a védőnő. Mind szakmailag mind emberileg nagyon korrektnek tartom.


Első sorban a hozzátáplálás ami aktuálisan a legtöbb konfliktust okozza, mi még csak most kezdtük, blw. Ők már régóta erőltetnék és a püréset. Állandó összehasonlítás megy az ő gyerekeikkel meg a többi unokával. Jajj túl sovány, le van maradva a mozgásfejlődésben, most koppant a feje forduláskor, miért nem szaladunk az ügyeletre, miért nem ébresztem fel enni 3 óránként, ki fog száradni, és még milió ilyen apróság.

2022. júl. 14. 10:53
 8/32 A kérdező kommentje:
Nem csak átfogalmazom. Eddig csak tájékoztatásul mondtam el mindig hogy mit és miért csinálok úgy ahogy. De a kérdéseket még nem tettem fel nekik, hogy elhiszik hogy szeretem és bíznak e bennem.
2022. júl. 14. 10:56
 9/32 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem felesleges ilyen bő lére ereszteni, de ha te így szeretnéd, egy próbát megér. Annyit kell tudatosítani bennük, hogy a gyerek a tiétek, ezért ti döntötök a neveléséről. Ha ez vita tárgya, akkor mentek haza (remélem nem velük laktok) illetve átadod a telefont a kedves férjednek. Neki pedig annyit tudatosíts legalább, hogy több ilyen "kiselőadás"-t nem fogsz meghallgatni tőlük.
2022. júl. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
95%

Jó lehet, de nem hiszek az ilyen nagy megbeszélésekben, de lehet, hogy Te cáfolsz meg.


A férjed meg... lehetne egy kicsit tökö... mármint határozottabb.

2022. júl. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!