Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnál pénzt férjed családjának...

Adnál pénzt férjed családjának? Elméletileg kérdezem. Mi a férjemmel sok munka és áldozat árán elértük, hogy viszonylag jómódban élünk. Én ezt nem nevezném gazdagságnak, van egy szép tehermentes családi házunk nagy kerttel, van egy normális autónk.

Figyelt kérdés

..félretett pénzünk, mind a ketten viszonylag jól keresünk, de nem milliókat és nem a semmittevésért. Szóval dolgozni kell és okosan is osztjuk be a pénzt. Én eredeti családom mindig is jómodúbb volt, férjemé szegényebb. Van 2 pici gyerekünk. Szóval egy ideje sógornőm elkezdett kölcsön kéregetni..eleinte pár ezret, mostmár többet. Vissza is adja, szóval nem gond végülis...de mai napon anyósomnál jártunk, aki valahogy szóba hozta, hogy mi milye jómoduak vagyunk és jobban élünk, mint mások...erre nem is kaptamúgy fel a fejem..viszont apósom megszólat késöbb a férjemnek, hogy "te jól keresel, nemhogy adnál anyádnak pénzt" szóval arra utalgattak, hogy adhatnánk nekik. Szerintem sógornőm mondhatta nekik, hogy szoktunk kölcsön adni.

Egyébként én ezen kiakadtam, férjem már 22 évesen elköltözött otthonról, van egy bátyja, aki most 44 evesen költözött el, szinte semmi pénzt nem adott le, sot a baratnojet is 1 evre odakoltoztette.. Mar 1 utcaval odebb lakik, de minden nap hazajar enni stb...es mi adjunk penzt? Hogy a sogoromat etessek? O is jol keres, se kutyaja se macskaja,de a szuloket mi tamogassuk? Paromat felneveltek ez igaz, de az eletben 0 fttal inditottak el.. nem nekik koszonhetjuk amink van.



2022. júl. 31. 00:25
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
80%

Ha egyenlő arányban osztozunk, adnék. Nyilván nem lesz ez rendszeres, de ha nagyon jó az ötlet, akkor most az egyszer belefér.

Ha ti adnátok a több pénzt bele, akkor nemet mondanék.

2022. okt. 23. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
75%

Az 50 ezres kérdesedre a válasz.

Termeszetesen nem. Szerintem lenyúlnák és nem lenne semmilyen ajándék vasarlás.

Ne legyél már ennyire, izé, hát hogy is mondjam... együgyű.

Undorító amit művelnek veletek! Főleg úgy, hogy még tartoznak most is.

2022. okt. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%

Az 50 ezer forint kérdésében:

Elmondta, hogy mit, honnan, melyiket? Ha nektek 50et kellene beleadni, akkor 100ezerbe kerül?

Gondolom valami háztartási nagygép?


Alapesetben az alapján döntenék, hogy tényleg szüksege van rá anyósodnak? Mert ha nem, akkor nem adnék, megmondanám, hogy ekkora összegben nem szandékoztok ajándékozni.

Ha tényleg szüksége van rá, nagyon! (nem csak úgy jobbra/szebbre cserélni, mert csak úgy), akkor csakis fele fele arányban vennénk, azt is úgy, hogy megbeszéljük honnan rendeljük, és melyiket.


De a te életedben a nem felé hajlanék, ha tartozik még neked, akkor max elengedsz a tartozásból ennyit, és oldja meg, ha ekkora összegben akar ajándékozni. Tipikus ~nincs pénze, de szórja~ hozzáállás, ezért tart itt, ahol, ezért van adóssága.

2022. okt. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
79%
Mennyivel tartozik a sógornő nektek? 50 ezerrel? Akkor azt mondanám neki, hogy oké, benne vagyok, nem kell nekem visszaadnia a tartozást, az én részemet tegye bele az ajándékba. Így benne vagyok anyagilag az ajándékban és megoldódik a tartozás megadása is.
2022. nov. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!