Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnál pénzt férjed családjának...

Adnál pénzt férjed családjának? Elméletileg kérdezem. Mi a férjemmel sok munka és áldozat árán elértük, hogy viszonylag jómódban élünk. Én ezt nem nevezném gazdagságnak, van egy szép tehermentes családi házunk nagy kerttel, van egy normális autónk.

Figyelt kérdés

..félretett pénzünk, mind a ketten viszonylag jól keresünk, de nem milliókat és nem a semmittevésért. Szóval dolgozni kell és okosan is osztjuk be a pénzt. Én eredeti családom mindig is jómodúbb volt, férjemé szegényebb. Van 2 pici gyerekünk. Szóval egy ideje sógornőm elkezdett kölcsön kéregetni..eleinte pár ezret, mostmár többet. Vissza is adja, szóval nem gond végülis...de mai napon anyósomnál jártunk, aki valahogy szóba hozta, hogy mi milye jómoduak vagyunk és jobban élünk, mint mások...erre nem is kaptamúgy fel a fejem..viszont apósom megszólat késöbb a férjemnek, hogy "te jól keresel, nemhogy adnál anyádnak pénzt" szóval arra utalgattak, hogy adhatnánk nekik. Szerintem sógornőm mondhatta nekik, hogy szoktunk kölcsön adni.

Egyébként én ezen kiakadtam, férjem már 22 évesen elköltözött otthonról, van egy bátyja, aki most 44 evesen költözött el, szinte semmi pénzt nem adott le, sot a baratnojet is 1 evre odakoltoztette.. Mar 1 utcaval odebb lakik, de minden nap hazajar enni stb...es mi adjunk penzt? Hogy a sogoromat etessek? O is jol keres, se kutyaja se macskaja,de a szuloket mi tamogassuk? Paromat felneveltek ez igaz, de az eletben 0 fttal inditottak el.. nem nekik koszonhetjuk amink van.



2022. júl. 31. 00:25
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
96%
Majd kevesebbet cigizik és jut mindenre. Ti gyakorlatilag a cigizését támogatjátok.
2022. júl. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 qkker1 ***** válasza:
15%
Vótmár.
2022. júl. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit irigyellek, hogy ilyen férjed van. Magától látja milyen lehúzó családja van! Ritka az ilyen pasi! De ezt az irigységet ne vedd rossz néven!

Érdekes amúgy, hogy cigire futja. Le kell szokni róla, máris több pénz marad. Nem egy olcsó dolog az sem.

2022. júl. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

En anyosomnak maximalisan adnek. Egyedul el, dolgozik, es maximalisan igyekszik beosztani a penzt, de ha beut a krach (pl. lassan nyugdijas lesz), akkor megbeszeltuk felesegemmel, hogy tamogatjuk. (Nem kolcsonbe.)

Egyreszt megtehetjuk, masreszt maximalisan megprobal a sajat laban allni es felem is maximalisan korrekt volt (megha nem is teljesen ertjuk meg egymast).


De ha valaki magatol nem tesz meg mindent, akkor miert kellene nekem kisegiteni oket?

2022. júl. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
95%

Gondolj arra, hogy ha adsz, akkor a gyerekeidtől veszel el. Tök jó, hogy a férjed is veled egy véleményen van.

A párom apja igazi léhűtő, alkoholista láncdohányos. Volt, hogy kért pénzt, sokszor kapott, majd egyszer rácsaptam az asztalra, hogy elég volt, nem azért dolgozunk, hogy az öreg éljen belőle jól. Azóta nyugodtabb az életünk.

2022. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
71%

Ha pl. 1500 ft-os cigit szív. Nem tudom amúgy, van-e ennyiért, sosem voltam nikotinfüggő drogos.

Akkor bizony 30×1500=45.000 ft/hó

Mondom ez csak egy tipp, mert nem vagyok drogos, de anyám egy doboz cigit eldrogozik egy nap és aki még kunyerál is, az tuti ennyit szív.

Egyébként nálunk sem tellett gyerekkoromban kajára, rendes ruhára nekem, de márkás cigi, kávé, pia minden nap volt.

Én azt mondom, éhen is dögölhet az ilyen tróger.

2022. júl. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem adnék.
2022. júl. 31. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

En nem adnek.

Se a felesegem csaladjanak sem az en csaladomnak.

Az en csaladom nem el jo modban, a felesegem csaladja jobban el. Mindkettonket ugy inditottak el az eletben hogy egy vasunk sem volt. Az en szuleim nem is tudtak segiteni, az ovek tudtak volna de nem akarnak, eleg sporolosak.

Anyosomek tudom hogy nem kernenek penzt mert nincsen anyagi gondjaik, de anyamnak csak akkor adnek ha annyira szarul menne nekik hogy szamlat sem tudjak fizetni es kajara sem telik. Akkor is csak ugy ha tudom hogy ezt magukra koltik, nem pedig apam kolti el cigire, piara meg szerencsejatekra.


En azt tanacsolom hogy penzt ne adj, ha nagyon megszorulnak akkor inkabb vasarolj be nekik hogy legyen a hutoben kaja de sosem tudhatod hogy a penzt mire koltik el. Lehet most a sogorodra, kesobb valami szerencsejatekra vagy akarmilyen hobortra amit amugy nem tudnanak megengedni.

2022. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék. Vagy megkérdezném mit akarnak venni, és besegítenék abba, attól függően, hogy mi az.

Nekünk is van 2 gyerekünk, elértünk egy jobb életszínvonalat, van pár milla megtakarításunk. A pénzt a ház felújítására és a gyerekekre szánjuk, és nem költjük el esztelenül, mert bármikor szükségünk lehet rá.

Apósom is az a fajta, aki inkább nem eszik, csak cigi legyen. Dolgozni nem dolgozik. Kéregetett egy ideig, nem is tagadta, cigire. Hébe hóba vettünk neki/adtunk rá. Aztán ledolgoztattuk vele kb. (Kértünk segítséget tőle, olyankor adtunk is érte pénzt. Neki is, nekünk is jó volt így.)

Férjem elmagyarázta neki mindig, mikor megemlítette, hogy nekünk van pénzünk, hogy igen, de 2 gyerek is, és a felújítandó ház, kell a pénz. És a lényeg, hogy meg is dolgozik érte. Ha akar spórolni, spóroljon a cigin.

Kaját bármikor adunk neki, főzök neki ha kellene, ha extra kiadása van, nem várt esemény, akkor kisegítjük, de ő is próbál alkalmazkodni, intézi a kaját magának, a cigit minimalizálta, tölti, a kertjében megtermeli ami kell neki, és elment alkalmi munkákra. Ebben az állapotban már mi is szívesebben segítünk neki, de most már nem is nagyon igényli, nagyjából a talpára állt végre.

2022. aug. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Akik ide kommenteltetek, adjatok tanácsot!


Most a sógornőm kitalálta hogy vegyünk anyóséknak egy nagy összegü ajándékot karácsonyra. Ami vegulis hasznos is. Ehhez kb nekunk 50 ezret kellene adni...nekem ez megint nem tetszik. Sajat szuleimnek, sot gyerekeimnek es magamnak sem veszek 50 ezres karacsonyi ajandekot. Nem szivesen adnek, de ha meg nem adunk es ok megveszik, mi leszunk a szarragok. Mindenkeppen szar helyzet. Ja, es am sogornom meg mindig tartozik....

2022. okt. 23. 01:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!