Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnál pénzt férjed családjának...

Adnál pénzt férjed családjának? Elméletileg kérdezem. Mi a férjemmel sok munka és áldozat árán elértük, hogy viszonylag jómódban élünk. Én ezt nem nevezném gazdagságnak, van egy szép tehermentes családi házunk nagy kerttel, van egy normális autónk.

Figyelt kérdés

..félretett pénzünk, mind a ketten viszonylag jól keresünk, de nem milliókat és nem a semmittevésért. Szóval dolgozni kell és okosan is osztjuk be a pénzt. Én eredeti családom mindig is jómodúbb volt, férjemé szegényebb. Van 2 pici gyerekünk. Szóval egy ideje sógornőm elkezdett kölcsön kéregetni..eleinte pár ezret, mostmár többet. Vissza is adja, szóval nem gond végülis...de mai napon anyósomnál jártunk, aki valahogy szóba hozta, hogy mi milye jómoduak vagyunk és jobban élünk, mint mások...erre nem is kaptamúgy fel a fejem..viszont apósom megszólat késöbb a férjemnek, hogy "te jól keresel, nemhogy adnál anyádnak pénzt" szóval arra utalgattak, hogy adhatnánk nekik. Szerintem sógornőm mondhatta nekik, hogy szoktunk kölcsön adni.

Egyébként én ezen kiakadtam, férjem már 22 évesen elköltözött otthonról, van egy bátyja, aki most 44 evesen költözött el, szinte semmi pénzt nem adott le, sot a baratnojet is 1 evre odakoltoztette.. Mar 1 utcaval odebb lakik, de minden nap hazajar enni stb...es mi adjunk penzt? Hogy a sogoromat etessek? O is jol keres, se kutyaja se macskaja,de a szuloket mi tamogassuk? Paromat felneveltek ez igaz, de az eletben 0 fttal inditottak el.. nem nekik koszonhetjuk amink van.



2022. júl. 31. 00:25
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp sem. Ha lenne valami adósságuk, ami a megélhetésüket veszélyezteti, akkor abban segítenék (pl. Lakáshitel, vagy bármi más tartozás, ami nem hülyeségre ment el). Ha jól értem itt arról van szó, hogy bár meg tudnak élni, de finanszírozzátok a napi megélhetésüket (cigi, étel stb.). Egyébként ebben az esetben van közöd ahhoz, hogy cigiznek, mert minden családnak egy kasszája van, ha adsz 50 ezer forintot nekik havonta, akkor azzal a cigire is adsz és minden másra is. Nagyon gyorsan le kell őket állítani. Ha valaki bajban van, az más tészta, de itt nem erről van szó.
2022. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
92%
Egy forintot se adnék. Inkább gyújtanám fel azt a pénzt
2022. júl. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a helyuetben semmiképpen.
2022. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
71%
Kölcsön, ügyvéddel bármennyit, egyébként meg mindenki teremtse elő magának
2022. júl. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
90%

Ezek tipikus csóró prolik. Rettenetes ha ilyen van a családban.


A munka az büdös nekik, bezzeg a másik pénzét a maguknak érzik, lásd "adhatnál, neked úgyis van" mondatok.


Az ilyennek rögtön az elején meg kell mondani, hogy egy fillért nem kapnak.

2022. júl. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy adnék, plána ha így a pofámba vágnák. Nem is mennék hozzájuk. Minek? Férjed mit szól ehhez egyébként?

Sőt, a sógornőnek se adnék, akkor se ha van. És nem azért, mert irigy vagyok, hanem mert ő is ilyen. Aztán ha tényleg nem tudtok majd valami miatt pénzt adni, kihez megy?

2022. júl. 31. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
87%

Diszkréten vinnék nekik pár prospektust azokról a képzésekről, amiket végigszoptam és amikért milliókat fizettem azért, hogy jól éljek. Mellé azt is felvillantanám, hogy végzés után be tudom ajánlani őket juniornak valamelyik volt munkahelyemre vagy a jelenlegire.


Egyébként meg a nagy sudaras lóf aszt.

2022. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Van két pici gyerekünk, azt írtam is. Akkor mar inkabb nekik teszek felre minden honapban egy osszeget, minthogy felnott embereknek adjam.


Egyébként én apósom részéről ezt nem kölcsönnek értettem,szerintem ő arra gondolt, hogy 'csak úgy" adhatnánk nekik pénzt.


Férjem akkor hirtelen annyit mondott, hogy adjon nektek a testverem, aki mindennap itt eszik, itt van...de egyebkent le volt dobbenve.


Itthon azt beszeltuk, hogy nem fogunk adni, sot ferjem magatol mondta, hogy a sogornonek valo adogatast is befejezte. Csak ugye a sogorno azzal jon, hogy ennivalora kell neki, nem akarjuk hogy ehezzen, de kozben cigije meg mindig van, szoval fura...


Az elromlott elektronikai eszkozt szerintem meg buktuk, vehetunk egy ujat, es az sem ket filler..

2022. júl. 31. 12:55
 29/44 A kérdező kommentje:
Es az utolsonak nagyon igaza van. Ha bele gondolok, hogy mennyit tanultam, kepeztemmagam az eletben,a mai napig is tovabbkepzesekre jarok, ferjem detto munka mellett is tanult tovabb,nem veletlen, hogy jol keresunk ennyi tanulas utan. Sogornon pl. Utalt tanulni sajat elmondasa szerint, sosem erdekelte a tanulas, anyosom detti. Akkor? Mit varunk az elettol?
2022. júl. 31. 12:57
 30/44 anonim ***** válasza:
90%

Ha annyira éheznek, nincs mit enni, menjen el a férjed a testvérével a boltba, a testvére szedje össze ami kell, és majd a férjed kifizeti.

El ne hidd, hogy az összes pénz kajára megy el, ha cigije mindig van de étel nincs az asztalon.

2022. júl. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!