Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Adnál pénzt férjed családjának...

Adnál pénzt férjed családjának? Elméletileg kérdezem. Mi a férjemmel sok munka és áldozat árán elértük, hogy viszonylag jómódban élünk. Én ezt nem nevezném gazdagságnak, van egy szép tehermentes családi házunk nagy kerttel, van egy normális autónk.

Figyelt kérdés

..félretett pénzünk, mind a ketten viszonylag jól keresünk, de nem milliókat és nem a semmittevésért. Szóval dolgozni kell és okosan is osztjuk be a pénzt. Én eredeti családom mindig is jómodúbb volt, férjemé szegényebb. Van 2 pici gyerekünk. Szóval egy ideje sógornőm elkezdett kölcsön kéregetni..eleinte pár ezret, mostmár többet. Vissza is adja, szóval nem gond végülis...de mai napon anyósomnál jártunk, aki valahogy szóba hozta, hogy mi milye jómoduak vagyunk és jobban élünk, mint mások...erre nem is kaptamúgy fel a fejem..viszont apósom megszólat késöbb a férjemnek, hogy "te jól keresel, nemhogy adnál anyádnak pénzt" szóval arra utalgattak, hogy adhatnánk nekik. Szerintem sógornőm mondhatta nekik, hogy szoktunk kölcsön adni.

Egyébként én ezen kiakadtam, férjem már 22 évesen elköltözött otthonról, van egy bátyja, aki most 44 evesen költözött el, szinte semmi pénzt nem adott le, sot a baratnojet is 1 evre odakoltoztette.. Mar 1 utcaval odebb lakik, de minden nap hazajar enni stb...es mi adjunk penzt? Hogy a sogoromat etessek? O is jol keres, se kutyaja se macskaja,de a szuloket mi tamogassuk? Paromat felneveltek ez igaz, de az eletben 0 fttal inditottak el.. nem nekik koszonhetjuk amink van.



2022. júl. 31. 00:25
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk az a szabály, hogy mindenki a saját családja felé eldönti. Pár éve a férjem nagymamája kért kölcsön tőlünk talán 300 ezer forintot, hogy a végrahajtónak kifizessen valami tartozást, ami a lányáé, aki az anyósom. Én odaadtam volna neki, de a férjem úgy döntött nem. Végül is igaza volt, jobb volt így.

Apukám tipikus dumája ami már idegesítő de itt nálatok nagyon bevethető, hogy mikor sírnak hogy segíthetnél, akkor azt kell mondani hogy spórolni kell, ne szórják a pénzt. Ezzel egy kicsit meg is sérted őket, másrészt meg nem tud rá mit mondani, annyira nem sérülhet be.

2022. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon családfüggő.

Az alapján,amit leírtál én is azt mondanám, hogy nem adnék.

De azt is el tudom képzelni, hogy a férjem vagy a saját szüleimet segíteném akár erőn felül is, ha olyan a helyzet vagy a kapcsolat köztünk.

Az utóbbihoz azért elég nyomós indok szükséges.

2022. júl. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
95%
Nem. De a sógornőnek sem.
2022. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
93%

Ti esetetekben biztos hogy nem.

Amikor a rezsiemelést bejelentették beszéltünk róla, hogy lehet anyós-após gondban lesz, régi szigeteletlen házban laknak konvektoros fűtéssel. Mondtam, hogy természetesen támogassuk őket ha bajba jutottak, mire férjemből kitört, hogy a tesója családostul szinte állandóan ott van, menni is fog át a pénz rögtön...

2022. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
95%

nem mert utána rátok fognak szállni

és nem fogják sose visszaadni a nagyobb összegeket, azzal fognak jönni hogy nekik ez jár, és ezen lesz a sok családi vita nektek meg 0 ft megtakaritas marad.

Abban az esetben adnék ha esetleg ilyen vegrehajtoi vagy ilyesmi tartozas lenne, meg nyilván ami nem több szazezer mert ugyse tudnanak annyit visszafizetni

2022. júl. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
95%
Ne is haragudj,de van bőr anyosódék pofáján??a férjed mit szól??
2022. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy adj nekik! Majd mindig egyre többet kérnek és megtakarításotok se lesz.
2022. júl. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván nem adnék, de ezt meg kell beszélned a férjeddel. Ne az legyen, hogy ő a tudod nélkül a közös megtakarításból ad. Ha viszont mindkettőtöknek van saját zsebpénze, a sajátjából adhad, hülyeség, de adhat. A közösből ne engedd.
2022. júl. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%

Akik így kunyerálnak pénzt, ne várj garanciát, hogy vissza is fogják adni.

De amúgy se adnék, hacsak nem lenne valami nagy gáz (pl. hitelt nem tudnák fizetni, a számlákat nem tudnák fizetni, éheznének stb.)

2022. júl. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
73%

Én az ÉN férjem családjának adnék, ha megengedhetnénk magunknak és szükségük lenne rá. Ők is adnak, amikor fordítva van. (Elég rossz a kérdésfeltevés, hiszen te valójában a ti esetetekre vagy kíváncsi.)


A ti esetetekben maximum azt mondanánk, hogy anyuka-apuka, szívesen adunk kölcsön x Ft összegig max, ahogy a sógornőnek is, de nem vagyunk olyan gazdagok, és ha kell, levezetném nekik, hogy mennyi a bevétel-kiadás. Nem esett szó gyerekről, ha azt is terveztek, szintén meg lehet mondani, hogy azért is tesztek félre, hogy meglegyen hozzá az anyagi biztonság. Egyébként pedig egyetértek a 10-es válaszolóval, ezt érdemes lett volna ott tisztázni, hogy pontosan hogy gondolják.

2022. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!