Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlélési tippek infantilis...

Túlélési tippek infantilis anyóshoz?

Figyelt kérdés

*UPDATE*


Majdnem egy éve írtam ki ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Most itt a folytatás.


Tény, hogy gyerekek voltunk, de változtattunk a dolgokon. A dolgok is változtak körülöttünk.


Férjem munkahelyet váltott.


Sógoromék, akik külföldre akartak költözni.. nos, ők bejelentették hogy nagyon mennének. Anyósom hisztirohamot kapott, aminek a vége az lett, hogy nem mentek sehova. Még albiba sem. Sógorom eljegyezte a lányt, akivel járt. Anyósom rápörgött, hogy ő majd megrendezi az esküvőjüket. Ő választott helyszínt és ruhát a lánynak. A lányról tudni kell hogy igen temperamentumos és megmondja a magáét. A vége az volt, hogy tehetetlenül nézte a leendő anyósát, mert a vőlegénye válasza az volt neki, hogy "hadd örüljön a mami". Végül szakítottak.


Másik sógorom összejött egy külföldi csajjal, aki nem tud magyarul. Anyósom kiakadt, hogy miért nem akar megtanulni magyarul a lány. A lány csak annyit mondott, hogy eszében sincs. Most ők akarnak albiba költözni.


Eközben mi bejelentettük, hogy költözünk. Anyósom reakciója: "De hát miért??!!" Próbáltunk neki néhány racionális érvet felhozni. Apósom mellettünk áll, ez a nagy szerencsém. Nem tudott mit felhozni ellenünk. Jövő héten visszük a dobozainkat, aztán a bútoraink egy részét. Azért csak most, mert eddig azzal ment el az idő, hogy teljesen felújítottuk a lakást.


Kicsit félek, hogy fog menni. Férjem azt mondta, hogy majd max kéthetente talizunk velük és egy hónapban egyszer fogunk eljönni hozzájuk.


Az érzéseim annyit változtak, hogy már nem érdekel anyósom lelki világa. Nem hozzá mentem feleségül, hanem a fiához. Biztosan érzi a változást, mert csendesebb lett mostanában. Nem tudom, le fog-e esni neki valaha is, mekkora fájdalmat okoz másoknak, de az biztos, hogy amit mi most teszünk az neki azt okoz. Csak már nem érdekel.


A gyerekvállalást toltuk, én nem érzem most biztonságosnak ezt egyelőre.


Plusz félek attól is, mi lesz, ha egyszer eljön az idő és gyerekünk lesz végül. Ezzel kapcsolatban valakinek van tanácsa/tapasztalata amit megosztana?



2022. aug. 19. 05:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
88%
Elolvastam a másikat is és ezt is. Az én anyósom is ilyen. A kúlönbség a férjeinkben van. Amikor megismerkedtünk, a férjem nagyon gyorsan megmondta, hogy csak akkor folytassuk a kapcsolatot, ha elfogadom, hogy nem fogom ismerni az anyját soha. Nem bírja elviselni, hogy felnőtt a fia, minden kapcsolatát valahogy megtépázta, megfúrta, szétszedte, a lányokat sértegette, sírásrohamos bűntudatkeltő hisztiket rendezett. A férjem nem akart elveszíteni és nem akart soha többet így harcolni, és engem sem akart ennek kitenni. Természetesen ő látogatja a szüleit, idősek és segítségre szorulnak, meg nyilván szereti őket (amúgy van egy húga, ő más történet), de én nem ismerem az anyját, az apjával is csak párszor találkoztam, őt önmagán kívül más nem nagyon érdekli, a fia sem. Ennek már 9 éve, 2 gyerekünk van, saját lakásban lakunk. Az anyósom nem ismer sem engem, sem az unokáit. A férjem az esküvőkor megpróbált ezen változtatni, meghívni őt és megismertetni velem, mert hát mégiscsak az anyja. Iszonyú volt, majdnem elrontotta az esküvőnket is. Üvöltözős hisztik, "elhagysz egy másik nőért" (ez így elhangzott, pedig akkor már évek óta együtt eltünk), k.rvázás, győzködés, hogy ne vegyen el, mert akkor "nehezebb lesz elhagyni azt a pióca nőt". A végén azzal állt elő, hogy ha ő nem jön az esküvőre, akkor ne jöjjön az én családom se, mert ez nem igazságos (ő döntött így, még meghívót is kapott), a férjem hívja fel őket és közölje ezt. Mondanom sem kell, hogy ez nem így lett, de iszonyú stressz volt az egész mindkettőnknek. Mindezek ellenére azóta is több próbálkozás volt, hogy nézze meg az unokáit. Nem, nem és nem. Mostmár a férjem hibája az egész, mert ő engem "mindig is meg akart ismerni", de a férjem nem engedte, és ezt mostmár "nem lehet helyrehozni". Teljesen beteg. Sajnálom a férjemet, mert nehéz neki folyton ezt hallgatni. De hálás vagyok, hogy engem és a családját nem tette ki ennek. Most meg már a mama nem akarja, és belenyugodtunk, jól van ez így. Nem tud jobb tanácsom lenni, mint a kapcsolatmegszakítás. Ha terhes leszel, minden idők legnagyobb hisztijére készülj. Hogy a gyerekkel mit fog csinálni, azt lehetetlen megjósolni. Vagy féltékenykedni fog rá is, vagy rátok telepszik és kb ő akarja nevelni. Ha kapcsolatban maradtok, úgyis nehéz lesz, te is tudod. El kell vágni a szálakat legalább részben, a család érdekében. Ne menjetek kéthetente. Havonta. Először...
2022. aug. 19. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%

Az én anyósom is ilyen. Annyi különséggel, hogy nincs fèrje és egyetlen gyermeke a férjem, így minden figyelem és ragaszkodás ő rá irányul.

De a férjem, nem hagyta magát, mondjuk én sem költöztem oda.

Összeköltöztünk és éljük az életünket.

Az unoka nem érdekli. Én kb egyáltalán nem beszélek már vele, a férjem telefonon beszél vele rendszeresen, kb havonta találkoznak

2022. aug. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%

Anyósom nem infantilis, hanem irányító típus, de mindegy.


Nem értem, mi a kerdesed. Nem szabad hagyni, hogy irányítsák, hogy ő döntsön, ennyi az egész

2022. aug. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
92%
Ha egy év után si ez a helyzet akkor nem nagyon sikerült megoldani az anyos dolgot.
2022. aug. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
96%

100% ignore, másképpen nem lehet.


Csak ti még nem jutottak addig, hogy teljesen háttérbe szorítsátok őt.

2022. aug. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!


1: Ez nagyon durva, én úgy érzem nálunk nem ennyire vészes a helyzet. De a kapcsolat leépítése jó ötlet, meglátjuk hogy fog menni.

2022. aug. 19. 08:09
 7/33 anonim ***** válasza:
96%

Nem menni hozzá és megmondani neki, hogy akkor ülünk legközelebb egy asztalnál, ha normálisan viselkedik.


Nem árt egy olyan partner sem, aki nem egy herétlen balfasz ahhoz, hogy a saját anyját helyre tegye, ha a másik szerettével úgy viselkedik, mint egy primitív tapló.


Nekem ezek váltak be.

2022. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem ennyire vészes, mint az egyesnél? De, csak mashogy. A férjed túl nyuszi a nyílt konfrontációhoz. Te magad írod, hogy az egyik sógor életét már tönkretette, miatta nem utaztak el, aztán a kapcsolatot is szétszedte. Nálatok ez majd akkor jön el, amikor gyereketek lesz. Te magad se mersz ebbe a helyzetbe szülni, mert tudod, hogy a férjed behódolna. Szóval ne legyenek illúzióid. Kapcsolattartás minimalizálása vagy beszüntetése működhet csak, ha a férjed vegleg téged valaszt es nem az anyját.
2022. aug. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
a nagymamám és szüleim helyzete ugyanilyen. apám testvérei kimentek külföldre saját életet kezdeni,nagyanyám pedig könyörgött és manipulálta édesapámat hogy maradjon itt vele. szóval ittmaradtak,édesanyámmal a mama házába vállaltak gyereket(engem) és mai napig itt lakunk. a mama nem csak az ő életüket teszi pokollá hanem az enyémet is,szörnyű egy nőszemély. én nemsokára egyetemre megyek,kiszabadulok innen de anya és apa már szerintem addig itt fognak maradni amíg mama meg nem hal. Egy biztos én megfogadtam:anyóssal/szülővel SOHA egy fedél alatt amikor az embernek már családja van!!! Soha!!!
2022. aug. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
94%

Az (akár ideiglenes, akár végleges) kapcsolatmegszakításon, vagy drasztikus leépítésen kívül nem ismerek más kijózanító és hatásos eszközt az ilyen helyzetekre. Mi sosem éltünk együtt anyósékkal, és nálunk nem olyan durva a helyzet, mint nálatok, de a gyerekvállaláskor mégis megszakítottuk kb. fél évre a kapcsolatot, mert rémesen viselkedtek. Nekem feltett szándékom volt egy életre elfelejteni őket, de a férjem szenvedett ettől, szerette a szüleit, fájt neki, hogy minden elromlott, mert mindig úgy képzelte, hogy majd a gyerekeinknek is olyan jó élményei lesznek a nagyszüleivel, mint neki az ő nagymamájával és nagypapájával gyerekkorában, és leginkább a gyerekeink veszteségét siratta, hogy nekik majd nem jut olyan jó nagyszülő, mint neki, így aztán mire megszületett a baba, már újraépítettük valahogy a viszonyt lassan, óvatosan, lépésről lépésre. Nem volt egyszerű a dolog, és a mai napig van bennem tüske, biztos vagyok benne, hogy bennük is, és a férjemnek is még évekig fájt, hogy csalódnia kellett akkor bennük, de szerintem benne évek alatt ez nagyjából feloldódott, csak az anyjában és bennem maradt a keserű szájíz, de egyikünk sem mutatja, mindketten kezeljük magunkban a dolgot, és így belül elviselhető, kívül pedig kifejezetten jó viszony van köztünk. A gyerekekkel pedig nagyon jó a kapcsolatuk.

A szüleim is megszakitották a kapcsolatot anno az egyikük szüleivel, így sosem ismertem az egyik nagymamám és nagypapám, meg is haltak már. Az első anyósom is rémes volt, a húgom anyósa is az, úgyhogy én még nem láttam kiegyensúlyozott anyós-meny viszonyt soha életemben. Remélem, én nem viszem tovább ezt a mintát, de őszinténszólva aggódom. Jó lenne, ha lenne előttem jó példa a felnőtt gyerek és szülője viszonyára, de nincs, a saját szüleimmel sem igazán jó minden. Nem tudom, milyen az ideális kapcsolat a szülőkkel, ha már felnőtt az ember, és ebből lesz még gondom, ha majd a szülő oldalon állok, érzem.

2022. aug. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!