Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlélési tippek infantilis...

Túlélési tippek infantilis anyóshoz?

Figyelt kérdés

*UPDATE*


Majdnem egy éve írtam ki ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Most itt a folytatás.


Tény, hogy gyerekek voltunk, de változtattunk a dolgokon. A dolgok is változtak körülöttünk.


Férjem munkahelyet váltott.


Sógoromék, akik külföldre akartak költözni.. nos, ők bejelentették hogy nagyon mennének. Anyósom hisztirohamot kapott, aminek a vége az lett, hogy nem mentek sehova. Még albiba sem. Sógorom eljegyezte a lányt, akivel járt. Anyósom rápörgött, hogy ő majd megrendezi az esküvőjüket. Ő választott helyszínt és ruhát a lánynak. A lányról tudni kell hogy igen temperamentumos és megmondja a magáét. A vége az volt, hogy tehetetlenül nézte a leendő anyósát, mert a vőlegénye válasza az volt neki, hogy "hadd örüljön a mami". Végül szakítottak.


Másik sógorom összejött egy külföldi csajjal, aki nem tud magyarul. Anyósom kiakadt, hogy miért nem akar megtanulni magyarul a lány. A lány csak annyit mondott, hogy eszében sincs. Most ők akarnak albiba költözni.


Eközben mi bejelentettük, hogy költözünk. Anyósom reakciója: "De hát miért??!!" Próbáltunk neki néhány racionális érvet felhozni. Apósom mellettünk áll, ez a nagy szerencsém. Nem tudott mit felhozni ellenünk. Jövő héten visszük a dobozainkat, aztán a bútoraink egy részét. Azért csak most, mert eddig azzal ment el az idő, hogy teljesen felújítottuk a lakást.


Kicsit félek, hogy fog menni. Férjem azt mondta, hogy majd max kéthetente talizunk velük és egy hónapban egyszer fogunk eljönni hozzájuk.


Az érzéseim annyit változtak, hogy már nem érdekel anyósom lelki világa. Nem hozzá mentem feleségül, hanem a fiához. Biztosan érzi a változást, mert csendesebb lett mostanában. Nem tudom, le fog-e esni neki valaha is, mekkora fájdalmat okoz másoknak, de az biztos, hogy amit mi most teszünk az neki azt okoz. Csak már nem érdekel.


A gyerekvállalást toltuk, én nem érzem most biztonságosnak ezt egyelőre.


Plusz félek attól is, mi lesz, ha egyszer eljön az idő és gyerekünk lesz végül. Ezzel kapcsolatban valakinek van tanácsa/tapasztalata amit megosztana?



2022. aug. 19. 05:18
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
63%

Anyós szépen fogyasztja őket - nem anyós, hanem a sok életképtelen here, aki képtelen meghúzni a határokat és rácsukni anyukára az ajtót.


Az is sokat elmond, hogy 2-3 hetente jártok pofavizitre, mert a "férjed" képtelen ignorálni anyucit (menne a franc, őszintén)


Őszintén sajnállak, amiért képtelen vagy felrúgni ezt a kapcsolatnak nem nevezhető fost, és keresni egy normális férfit, aki kiáll érted, nem kényszerít bele ilyen 2-3 hetente látogatásokba.


Meg azért is, mert TE nem tudsz a sarkadra állni, és megmondani: NEM MEGYEK.


Gyerek pedig nem is baj, hogy nincs, nem kell ilyen diszfunkcionális családba, mint a tiétek.


Igazság szerint tudod, mi lesz? Hogy majd hatvan évesen visszanézel az életedre, és a fejedet vered a falba, amiért együtt maradtál a férjeddel, és nem zártad ki anyóst az életedből úgy örökre.


Mondhatod, hogy nem - de, igen, idős korodra eljutsz odáig, hogy szánakozz azon, amit most csinálsz.

febr. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
71%

Még valami: abban a pillanatban, hogy megfordult a fejedben "nem tudod, meddig bírod" - ez a legőszintébb jelzés, hogy csak vergődtök a házasságban és valójában NEM akarod ezt az egészet, csak egyelőre félsz elválni.


Itt egyedül rajtad áll, meddig húzod. A józan eszeddel már tudod, hogy nem kéne egy percig sem, hiszen megfogalmazódott benned a válás gondolata, de a szíved még hülye. Sajnos.

febr. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
13%
Tényleg nem szabad gyereket vállani, mert kérdező is diszfunkcionális családtag, és észre se veszi. Nem szavad ennyire éretlen embereknek gyereket vállalni soha.
febr. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 A kérdező kommentje:

Új update: Egészségügyi problémáim kezdődtek, még nem derült ki, pontosan mi lehet baj, de valószínű lelki eredetű, ami már pszichoszomatikus, elég sok kellemetlen tünettel. Konkrétan aludni, enni alig bírok.

Férjemmel külön szobában lakunk most a lakáson belül, ő meg anyósékhoz, én nem. Igazából így sokkal nyugodtabb vagyok, jobban érzem magam. A fizikai tünetek ellenére. Remélem jobb lesz, most próbálok környezetet váltani, emberekkel ismerkedni, új helyekre járni. Csak jobb lenne ha jobban lennék, most borzalmasan vagyok. Mióta nem a férjemmel alszom már kevesebb rémálmom van.

Mi a fene ez az egész ami történik velem? Azért nem értem a dolgot, mert az elején annyira jó volt minden, boldogok voltunk, hasonlóak is vagyunk. Szóval mindennek működnie kellett volna.

Szeretem őt, de úgy érzem ez már inkább csak max barátság ami köztünk van.

máj. 12. 14:45
 35/38 A kérdező kommentje:
Ja és persze nyilván nem próbálkozunk már gyermekáldás kérdésében.
máj. 12. 14:46
 36/38 anonim ***** válasza:

"Mi a fene ez az egész ami történik velem? Azért nem értem a dolgot, mert az elején annyira jó volt minden, boldogok voltunk, hasonlóak is vagyunk. Szóval mindennek működnie kellett volna."

Úgy hívják, hogy szerelem. Elmúlik. Elmúlt...

máj. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Akkor most a megoldás az, hogy az ember átlag 5 évre választ párt, mert a szerelem "úgyis elmúlik"? Ez elég nagy baromság szerintem. Vannak, akik mégis képesek egy életet leélni együtt. Az mind csak beletörődés lenne? :P Nem hiszem...
máj. 12. 15:05
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Azok előbb megismerték egymást jó alaposan anélkül, hogy az ágyba ugrottak volna, így nem csak a rózsaszín ködön át láttak mindent, nem csak addig jutottak el agyilag, hogy "annyira jó volt minden, boldogok voltunk, hasonlóak is vagyunk", hanem a különbségeket is látták, sőt, átbeszélték, ami csak lehetett, problémamegoldási stratégiákat dolgoztak ki, szabályokat állítottak fel a kapcsolatukat illetően, rengeteg időt szántak az egész ismerkedési folyamatra, stb. - és mindezt még azelőtt, hogy lefeküdtek volna egymással, vagyis még azelőtt, hogy a biokémiára bízták volna, hogy összetartsa a kapcsolatukat. Így döntötték el, hogy igen, egy életen át ki fognak tartani egymás mellett - a szex meg csak hab volt a tortán, csak akkor következett, amikor az életre szóló döntés már megvolt.
máj. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!