Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlélési tippek infantilis...

Túlélési tippek infantilis anyóshoz?

Figyelt kérdés

*UPDATE*


Majdnem egy éve írtam ki ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Most itt a folytatás.


Tény, hogy gyerekek voltunk, de változtattunk a dolgokon. A dolgok is változtak körülöttünk.


Férjem munkahelyet váltott.


Sógoromék, akik külföldre akartak költözni.. nos, ők bejelentették hogy nagyon mennének. Anyósom hisztirohamot kapott, aminek a vége az lett, hogy nem mentek sehova. Még albiba sem. Sógorom eljegyezte a lányt, akivel járt. Anyósom rápörgött, hogy ő majd megrendezi az esküvőjüket. Ő választott helyszínt és ruhát a lánynak. A lányról tudni kell hogy igen temperamentumos és megmondja a magáét. A vége az volt, hogy tehetetlenül nézte a leendő anyósát, mert a vőlegénye válasza az volt neki, hogy "hadd örüljön a mami". Végül szakítottak.


Másik sógorom összejött egy külföldi csajjal, aki nem tud magyarul. Anyósom kiakadt, hogy miért nem akar megtanulni magyarul a lány. A lány csak annyit mondott, hogy eszében sincs. Most ők akarnak albiba költözni.


Eközben mi bejelentettük, hogy költözünk. Anyósom reakciója: "De hát miért??!!" Próbáltunk neki néhány racionális érvet felhozni. Apósom mellettünk áll, ez a nagy szerencsém. Nem tudott mit felhozni ellenünk. Jövő héten visszük a dobozainkat, aztán a bútoraink egy részét. Azért csak most, mert eddig azzal ment el az idő, hogy teljesen felújítottuk a lakást.


Kicsit félek, hogy fog menni. Férjem azt mondta, hogy majd max kéthetente talizunk velük és egy hónapban egyszer fogunk eljönni hozzájuk.


Az érzéseim annyit változtak, hogy már nem érdekel anyósom lelki világa. Nem hozzá mentem feleségül, hanem a fiához. Biztosan érzi a változást, mert csendesebb lett mostanában. Nem tudom, le fog-e esni neki valaha is, mekkora fájdalmat okoz másoknak, de az biztos, hogy amit mi most teszünk az neki azt okoz. Csak már nem érdekel.


A gyerekvállalást toltuk, én nem érzem most biztonságosnak ezt egyelőre.


Plusz félek attól is, mi lesz, ha egyszer eljön az idő és gyerekünk lesz végül. Ezzel kapcsolatban valakinek van tanácsa/tapasztalata amit megosztana?



2022. aug. 19. 05:18
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva erős kétségeim vannak afelől, hogy jó ötlet tényleg, így szülni. Finoman szólva nem túl rózsás a kapcsolatom anyós pajtival... Még jó, hogy nem érzem azt, hogy az életcélom a gyerekvállalás lenne. De tényleg nem tudom mi lesz ennek a vége. Azt hiszem nagyban múlik azon, hogy a férjem mennyire tud kiállni mellettem az édesanyjával szemben. Ez idővel biztos hogy kiderül majd. Szerintem fogok update-elni mert miért ne. Ez már kicsit olyan mint egy blog. A legjobban az fáj, hogy anyósom érezteti amikor találkozunk, hogy soha nem lehetek az első a férjem életében, mindig neki kell annak maradnia, bármi történik. Azt pedig elképzelni sem tudom, mi lenne ha unoka lenne. Hallottam amikor a férjemnek azt mondta, hogyha lesz gyerekünk, akkor az az ő kisbabája lesz. Hát nem tudom... azért ez eléggé elbizonytalanított.
2023. szept. 25. 18:15
 22/38 A kérdező kommentje:
Jelenleg az összes lány aki a családban van rajtam kívül (3 lány) az maximum másfél éve van jelen a sógoraim életében. Mi meg a férjemmel már 7 éve vagyunk együtt. Így külön élve anyóséktól tényleg nyugodtabb minden, de valahol úgy érzem, hogy ez ott lebeg valahogy a fejünk felett mint valami vihar előtti csend. És ez eléggé elszomorít. Gyereket vállalni azért nem akarok mert csak, elválni vele meg főleg nem akarnék, nagyon tartok ettől.
2023. szept. 25. 18:18
 23/38 anonim ***** válasza:
100%

"elválni vele meg főleg nem akarnék, nagyon tartok ettől"

Mármint gyerekkel válni nem akarnál? És attól tartasz nagyon, hogy ha lenne gyerek, válás lenne a vége?


Szerintem neked a férjeddel van bajod, nem az anyóssal. Az anyós csak az ürügy lesz, ha végül elváltok.

2023. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

23 ez tévedés. ÉN sem vagyok tökéletes, férjemmel jól illünk egymáshoz. Viszont gyerekünk az nem lesz az biztos.

Problémáink adódtak, anyós ráfürgült a témára, SMS-ekkel meg hívásokkal bombázza a férjem, hogy aludjunk nála. Előbb alszom a híd alatt, ezt férjemmel is közöltem, mondta, hogy ne féljek, biztos nem megyünk oda. Anyósom ránk szabadította már a családtagokat is hogy győzködjenek, hogy anyós majd segít. Kezdek megőrülni.

febr. 27. 08:30
 25/38 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, van hol lakjunk és van mit ennünk. Ez pusztán érzelmi kérdés anyós részéről. Megérezte, hogy elgyengültem és most próbál keménykedni.
febr. 27. 08:31
 26/38 A kérdező kommentje:
Azt kívánom bárcsak véget érne már ez az egész.
febr. 27. 08:31
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

"Azt kívánom bárcsak véget érne már ez az egész."

Csak rajtad múlik, hogy mikor válsz el...

febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 hisztynka ***** válasza:
54%

Ha nincs anyósod és közted minimum két országhatár, akkor túl közel vagytok egymáshoz!

Havonta egyszer elég egy telefonbeszélgetés, miért kell kéthetente találkozni?

Szerintem a stressz miatt nem tudsz egyébként teherbe esni.

febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
72%

"Szerintem a stressz miatt nem tudsz egyébként teherbe esni."

Szerintem nem is akar. De egyelőre jobb is...

febr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 Grizesteszta ***** válasza:
64%

#24: Kérdező, mik azok a problémák, amiket az anyóshoz költözés elrendez?


És az anyós ill. az e miatti idegállapot miatt nem akarsz gyereket vagy végleg elengedted a témát? Mert az OK, ha Ti ketten a férjeddel úgy döntöttetek, hogy nem kell gyerek vagy eddig nem jött össze és nem küzdötök tovább. De az nagyon nem OK, ha az anyós vagy a családi viszonyok miatt nem akartok gyereket. Külön éltek, a telefonon van tiltó funkció, mi lehet még a gond?

febr. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!