Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Túlélési tippek infantilis...

Túlélési tippek infantilis anyóshoz?

Figyelt kérdés

*UPDATE*


Majdnem egy éve írtam ki ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..


Most itt a folytatás.


Tény, hogy gyerekek voltunk, de változtattunk a dolgokon. A dolgok is változtak körülöttünk.


Férjem munkahelyet váltott.


Sógoromék, akik külföldre akartak költözni.. nos, ők bejelentették hogy nagyon mennének. Anyósom hisztirohamot kapott, aminek a vége az lett, hogy nem mentek sehova. Még albiba sem. Sógorom eljegyezte a lányt, akivel járt. Anyósom rápörgött, hogy ő majd megrendezi az esküvőjüket. Ő választott helyszínt és ruhát a lánynak. A lányról tudni kell hogy igen temperamentumos és megmondja a magáét. A vége az volt, hogy tehetetlenül nézte a leendő anyósát, mert a vőlegénye válasza az volt neki, hogy "hadd örüljön a mami". Végül szakítottak.


Másik sógorom összejött egy külföldi csajjal, aki nem tud magyarul. Anyósom kiakadt, hogy miért nem akar megtanulni magyarul a lány. A lány csak annyit mondott, hogy eszében sincs. Most ők akarnak albiba költözni.


Eközben mi bejelentettük, hogy költözünk. Anyósom reakciója: "De hát miért??!!" Próbáltunk neki néhány racionális érvet felhozni. Apósom mellettünk áll, ez a nagy szerencsém. Nem tudott mit felhozni ellenünk. Jövő héten visszük a dobozainkat, aztán a bútoraink egy részét. Azért csak most, mert eddig azzal ment el az idő, hogy teljesen felújítottuk a lakást.


Kicsit félek, hogy fog menni. Férjem azt mondta, hogy majd max kéthetente talizunk velük és egy hónapban egyszer fogunk eljönni hozzájuk.


Az érzéseim annyit változtak, hogy már nem érdekel anyósom lelki világa. Nem hozzá mentem feleségül, hanem a fiához. Biztosan érzi a változást, mert csendesebb lett mostanában. Nem tudom, le fog-e esni neki valaha is, mekkora fájdalmat okoz másoknak, de az biztos, hogy amit mi most teszünk az neki azt okoz. Csak már nem érdekel.


A gyerekvállalást toltuk, én nem érzem most biztonságosnak ezt egyelőre.


Plusz félek attól is, mi lesz, ha egyszer eljön az idő és gyerekünk lesz végül. Ezzel kapcsolatban valakinek van tanácsa/tapasztalata amit megosztana?



2022. aug. 19. 05:18
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
96%

10!

Mi volt a rémes viselkedés? Leírnád nagyvonalakban?

2022. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

11-es, csak a szokásos: nem fogadtak el, szerintük hiba volt a férjemnek kilépnie az előző kapcsolatából, én szörnyű vagyok, csalódtak a fiukban, ők nem ilyennek nevelték, korai az esküvő, korai a gyerek, mindent elrontunk, az anyós ebbe belebetegszik, az após is nagyon aggódik az anyós egészségéért, hát miért nincs tekintettel rá a férjem, ne vigyen oda engem, blablabla.

Hát nem mentem többet. De a férjem sem. Azt hiszem, idővel felismerték, hogy elveszítik a fiukat és az unokájukat is, ha nem változtatnak, úgyhogy beletörődtek abba, hogy meg kell barátkozniuk velem, ha kapcsolatot akarnak a férjemmel. És tényleg próbálkozott mindenki, én is bevállaltam diszkomfortos helyzeteket az ügy érdekében, ők is átlépték a korábbi önmagukat, csakhát az ilyen nem egyik napról a másikra jön rendbe, és ami megtörtént, azt nem lehet meg nem történtté tenni, szóval évekig tart az újjáépítés, és még mindig van hova fejlődnie mindenkinek, de már egy elfogadható szinten mindenki jóban van mindenkivel, és ha utál is még az anyós, akkor sem mutatja ki még a fiának sem, nincsenek tapintatlan vagy éles megjegyzések, hátam mögött siránkozás, ellenem beszélés, stb.

2022. aug. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%

12!

Köszi, hogy leírtad!

A "nem ilyennek neveltelek" nekem is ismerös.

2022. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
53%

Ezek az anyósok személyiségzavaros emberek, sok ilyen nő van, csak be van tudva anyós-meny viszálynak, közben egy komoly pszichikai kórkép áll fenn, ami az elmebetegséget súrolja, főleg hogy korral romlik az állapot.

A probléma ott van, ha valaki az ilyen típusú féregnek behódol, alkalmazkodik, benne marad helyzetekben, bocsánatot kér,meghúzza magát, elhalasztja a gyerekvállalást, stb. Régesrég ki kellett volna lépni ebből a helyzetből, ha máshogy nem, a házasságból is. A gyereknek búcsút inthetsz, az anyós lelki nyugalma és hisztériaja fontosabb neked mint a családalapítás, de azt mondom, jobb is ez így,az ilyen beteg családi mintákat, amiket nem csak az anyós, a férjed de te is hordozol, nem szabad továbbörökíteni.

2022. aug. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

12: Most nálunk is hasonló a helyzet.

Köszönöm mindenkinek az értelmes válaszokat.

2022. aug. 25. 14:21
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem egyszer szólt volna bele az esküvőnkbe, elmondtam volna neki, hogy kedves mama merre van a kijárat. Ááá, borzalmas.. Legyél erős és következetes, költözés után húzd meg a határokat, de nagyon élesen, mert ha az elején nem teszed, a fejedre fog nőni!!! Tapasztalat, sajnos…
2022. szept. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Sziasztok, egy éve írtam kb. Még mindig megvagyunk, külön lakunk anyóstól. 2-3 hetente találkozunk velük. Ez így még elviselhető. Azóta a családban megint kiesett egy lány és jött egy másik, sógoraimnál. Anyós szépen fogyasztja őket. A sógoraim is mind elköltöztek otthonról a mi példánkat követve. Próbálnak távolságot tartani, a lányok is távolabb vannak az anyóstól. Gyerek nálunk még mindig nincs, nem akar összejönni. Mondjuk anyósom kijelentette hogy ha majd lesz, az az ő kisbabája lesz. Erre nem mondtam semmit. Anyósom csendesebb mostanában, még mindig nem jött vissza az a hatalmas művigyor amit régen csinált ha meglátott engem, de próbál kedves lenni úgy tűnik. Már csak minden második alkalommal van gyomorgörcsöm, ha találkozunk. A távolság viszont határozottan jót tesz az idegeimnek úgy érzem. Hetente telefonálunk velük.
2023. szept. 24. 08:52
 18/38 anonim ***** válasza:
86%
Ilyen beteg családba nem szabad gyereket vállalni.
2023. szept. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
8%

"Ilyen beteg családba nem szabad gyereket vállalni."

Ezzel a hozzáállással már kihalt volna az emberiség.

Minden család beteg. Csak mindegyik másképp.

2023. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
95%

Tök jó, hogy update-elsz. Sokszor hiányolom ezen az oldalon, hogy nem tudjuk meg, mi lett a dolgok vége.

Sajnálom, hogy nem jött még össze a gyerek, remélem hamarosan sikerül. Bár anyósod akkor megint ki fog készíteni. Milyen messzire költöztetek? Gyerekszületéskor valószínűleg hetekre oda akar majd cuccolni "segíteni". Semmi szín alatt ne engedjétek.

2023. szept. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!