Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek hogyan kéne...

Szerintetek hogyan kéne kezelnem a helyzetet?

Figyelt kérdés

Adott apósom, 5 éve elvált, szinte egyszerre az esküvőnkkel. A férjemmel alig foglalkozott, nem is tartották a kapcsolatot, én is csak kb 2x láttam. Amióta megszületett a lányunk, jövő héten lesz 6 hónapos, minden héten idejár, amit én egyre inkább kezdek tehernek érezni, még akkor is ha "csak" 2-3 órát van itt. Mert azért ilyenkor máshogy takarít az ember, készül kínálnivalóval, igyekszik udvarias lenni, stb. De ő is egyre jobban irritál. Rágyalogol a gyerek játszószőnyegére, mintha egy sima szőnyeg lenne, állandóan felveszi, pedig jobb szeret a földön lenni és mozogni, aztán csodálkozik hogy nyűgös, vonaglik. Ilyenkor ami csörgőt lát, azt őrült módjára rázza a fülébe, mert hogy attól megnyugszik, pedig már nekem is a fejem fáj tőle. Bármit amivel megkínáljuk, adná a babámnak is, szerencsére neki több esze van mert ki se nyitja a száját. Közben persze folyamatosan duruzsol neki, hogy látod milyen gonosz anyád van, nem engedi hogy ilyen finomságot adjak neked. Kezébe adta már a kulccsomóját is, hogy azzal játszon. Amellett hogy milyen koszos az a kulcs és persze nyalogatni is elkezdte, még fejbe is vágta magát vele, amikor elkezdte rázni.

Én nem merek rászólni, egyrészt alig ismerem, másrészt nagyon ilyesztő külseje van. A férjemmel beszéltem, hogy ő próbáljon meg finoman beszélni vele, de nem akar. Szerinte túlreagálom, inkább örüljek hogy foglalkozik az unokájával és ennyire odavan érte. Ennyitől meg úgysem lesz semmi baja.


2022. aug. 21. 11:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
51%

Komolyan beszélj a férjeddel és ne fogadj szót azoknak, akik részedről a válást emlegetik.

A férjed talán azt is tudhatja (nem állítom!), hogy valóságban az anyja miatt történt a válás, tehát az apja pártján áll.

Mindenképpen szép szavakkal és ne kioktatólag meg kell mondani a nagyapának, hogy mit ne tegyen a gyerekkel és ehhez ragaszkodjatok is.

2022. aug. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
32%

Nem eltiltani kell a nagypapát az unokájától, hanem elmondani, hogy mit nem kéne csinálnia.

Heti egyszeri látogatást én nem sokallanék. Amúgy mi a fenének kell kínálni? Nem miattatok jön, hanem az unokája miatt. Még a takarításra vonatkozó megjegyzéseddel se értek egyet (bár azt inkább megértem), ui. egy idősebb férfi azt se venné észre, ha halomban hevernének a porcicák a szobában.

Túl merev vagy, lazulj egy kicsit! Az pozitív, hogy látogatja az unokáját. Ülj le te is melléjük, rakjál ki olyan cuccokat, amiket rázogathat a gyereknek, néha finoman figyelmeztesd, hogy ilyeneket nem eszik még vagy ilyesmik. Ne féljél tőle, szereti a gyerekedet.

2022. aug. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
73%
Mért kéne bárkinek hetente 2-3 órát egy ellenszenves idegennel töltenie?
2022. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
50%
Vagy nem képes ra hogy elküldje vagy a szokásos hétvégi történetünk.
2022. aug. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem mersz rászólni, mert félsz tőle, de a gyerekedet odaadod neki?


Ez nekem nem jön össze. Ha valakitől tartok, megvédem tőle a gyereket, nem rábízom, és foggal-körömmel ellenkezek szóban ha azt akarják, hogy foglalkozzon vele (főleg, mivel veszélyes a kisbabádra).

2022. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
83%

Minek kínálgatod bármivel is stb? Ha rá mernél szólni és hűvösebben fogadnád, akkor ritkulnának a látogatásai. A férjed meg egy tktlen hlye.

Te vagy az anyja annak a kiszolgáltatott babának. Ha te nem vigyázol rá és véded meg az ilyenektől, akkor ki fogja? Egyébként ezt akarod neki is tanítani? Hogy viseljük el az ellenszenves egyéneket és fogadjuk tárt karokkal, meg szólni se merjünk semmi sértőt?

2022. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!