Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogosan zavar, hogy a párom...

Jogosan zavar, hogy a párom ennyire nem bír elszakadni a szüleitől?

Figyelt kérdés

Èn 24/F vagyok a párom 20/N, nyáron költöztünk össze albérletbe. Előtte azt láttam, hogy még mindig össze van nőve a szüleivel, de abban bíztam, hogy a költözéssel ez majd változik.

Nem így lett..

Már amikor mentünk lakást nézni, akkor is ragaszkodott, hogy jöjjön az apja meg az anyja, mert neki az ő véleményük is számít.

Amikor elmentünk szőnyeget venni az anyjának is jönnie kellett, mert az ő véleménye számít. A mai napig nem megy el az anyja nélkül ruhát venni. Vettem neki, egy ruhát ajándékba, azóta nem veszi fel, amióta az anyja beszólt, rá valamit. A csipkés bugyikat állandóan dugdossa amikor jön az anyja nehogy meglássa.

Vettünk egy komódot ami darabokban van, mondtam neki, hogy egyik délután otthon leszek, össze rakom. Nem, várjam meg, hogy hétvégén átjöjjön az apja mert ő biztos ügyesen összerakja.

Ha főzök valamit, akkor jön, hogy azt nem úgy kell össze vágni apuka nem úgy szokta.

Az egyik nap mondtam neki, hogy költözzön vissza, ha én nem vagyok neki elég. Nem azzal van a bajom, hogy segítséget kér a szüleitől, de ez szerintem már túlzás. Èn is szoktam tanácsot kèrni apámtól, amikor már valami végképp nem megy, de jobban szeretek egy problémára magamtól rájönni, így fejlődök.

Változhat ez még?



2022. okt. 10. 05:13
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem fog változni. Egyke? Valószínűleg egész eddigi életében tutujgatva volt, "jajj tündérvirágszálam majd anyu és apu megoldja".. Én nem terveznék vele, ebben a kapcsolatban gyakorlatilag te vagy a pótkerék.
2022. okt. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

Nem. Van neki egy 16 éves húga meg egy 12 éves öccse.

Az már egy mellékes dolog, hogy az öccse állandóan nálunk alszik, mert jaj hát úgy szeretne átjönni.

Aztán természetesen azt kell főznöm, amit ő szeret és úgy, ahogyan ő szereti.

2022. okt. 10. 05:26
 3/39 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az #1-gyel, aki 20 évesen nem szakadt még le a szülőkről az sose fog
2022. okt. 10. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
97%
Előtte a szüleinél lakott? Élt már korábban külön tőlük?
2022. okt. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
86%

"Már amikor mentünk lakást nézni, akkor is ragaszkodott, hogy jöjjön az apja meg az anyja, mert neki az ő véleményük is számít."


Itt lett volna vége a kapcsolatnak nálam. Nem, nem számít se anyu, se apu véleménye. A párom véleménye számít, akivel együtt akarok élni. Mi ketten döntünk.

2022. okt. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
5%

Kedves Apuka. A számokból és a soraidból ítélve gondolom praktikus okokból kislányt akartál, kislányt kaptál, mi a gond? Én is próbáltam, izgalmas volt, de olykor kakaót is kellett főznöm. Ez ezzel jár.


Bár egy őszinte beszélgetés vele lehet sokat segítene, én ezt még megpróbálnám, vagy vársz pár évet. Csak aztán ne ijedj meg, ha a kislány hirtelen felnőtt nő lesz, annak minden tartozékával együtt. Egyelőre ezt dobta a gép, nem hiszem, hogy máról holnapra ez megoldódik. De a beszélgetés sokat segít.

2022. okt. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
84%
Jogosan zavar. Ha veled él akkor most te kéne legyél a közeli családja és veled együtt kellene megoldania az élet minden területén adódó dolgokat, nem pedig a szüleit ilyen mértékben bevonva. Esküvőt még nem tervezz, mert úgyis olyan lesz a terítő a lagziban amilyet a mama szeretne. Én beszélnék a párommal és adnék még egy esélyt arra, hogy megkezdje a leválást a szülőktöl.
2022. okt. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is adj időt még. Én is pont ennyi idősen költöztem el otthonról a páromhoz, kb egy évembe telt mire nagyjából el tudtam szakadni. Előtte nagyon szigorúan voltam fogva otthon, mindenbe beleszóltak, sok volt az elvárás, és időbe telt megszokni, hogy már élhetek másképp is. A háznézés mondjuk pont az az eset volt, amikor mindketten kikértük a szüleink véleményét is, hátha ők észrevesznek olyan dolgot, amit mi nem.
2022. okt. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
88%

A szülei is elvárják ezt az erősségű kapcsolatot vagy a lány keresi őket mindenért, kéri meg őket mindenre?

Minden esetre üljetek le beszélgetni, elsőre ott a komód, amit együtt rakjatok össze, szülők nélkül. Ha látja, hogy megy ez nélkülük is talán elkezd leválni. Bár a főzéssel kapcsolatos megjegyzései nem erre utalnak sajnos.

Lehet hogy én vagyok a szőrös szívű, de a tesó rendszeres ott alvását beszüntetném és davke mindent úgy főznék ahogy én szeretem.

Párod egyébként nem főz soha?

2022. okt. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
80%
5, jó eséllyel nem a 20 éves lány zsebére megy a játék, és kb nulla tapasztalata van azzal, mire figyeljen egy lakás kiválasztásánál. Szerintem meg teljesen oké, hogy ilyen döntésnél ott van vele a "pénztárca".
2022. okt. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!