Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósok! Titeket zavar, ha a...

Anyósok! Titeket zavar, ha a menyetek nálatok főz? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Illetve tapasztaltátok-e, hogy bár kimondatlanul, de nem nézi jó szemmel a másik?

Néha, ha napközbenre megyek át anyósomékhoz, akkor én csinálom meg az ebédet, mert hétköznap náluk szinte semmi kaja nincs (értsd, még reggelire való is csak épp hogy). Ebédre mirelit van, ha van. Így ha tudom, hogy oda megyünk, vagy viszek magunknak az otthoni kajából, vagy veszek friss alapanyagokat, de akkor természetesen úgy főzök, hogy nekik is jusson belőle. Ettől függetlenül, ha csinálok kaját, többnyire nem esznek belőle, és inkább semmit nem esznek (konkrétan többször voltunk ott a lányommal egész napot, meg még a születése előtt én egyedül is, és volt, hogy egész nap egy falatot nem látom őket enni). Épp tegnap volt ilyen, hogy főztem, és mondtam is, hogy úgy csinálok, hogy nekik is legyen, bólogattak, hogy oké, esznek, aztán mikor oda jutottunk, hogy mondtam, kész a kaja, rögtön senki nem kért. Mondtam a férjemnek, hogy ez mennyire rosszul esik, és hogy nem értem, mert friss alapanyagokat viszek, nem főzök rosszul, nem nyalom le a főzőkanalat (kóstolok, de mindig fiókból vett tiszta kanállal). Férjem azt mondta, hogy lehet zavarja őket, hogy ott főzök. De könyörgöm, ha egész napra megyünk át a gyerekkel, és SEMMI kaja nincs, akkor mit várnak? Persze nem mondják, hogy baj lenne, hogy ott főzök, de ha rákérdeznék, akkor tagadnának, hárítanának.

Eldöntöttem, hogy többet kajaidőben már nem megyünk, max ha kifejezetten ebédre hívnak hétvégén, mert nekem ez így baromi kellemetlen. Ciki, ha úgy főzök, hogy nekik ne legyen, mondván, hogy úgyse esznek belőle, az meg megalázó, ha csinálok, de bele se szagolnak. Viszont mivel relatíve ritkán megyünk a gyerekkel, ezért ilyenkor több időre viszem. De így ez nagyon gáz.


Anyagi problémájuk nincs, nem azért nincs normális kaja náluk sokszor.


Tapasztalt valaki hasonlót? Mit gondoltok erről a helyzetről?



2021. szept. 16. 14:31
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
52%

Önellátó rendszer van.

Én mondjuk, mint após, marhára nem szólok bele, ha a menyem átjön a kispurgyéval, és főzöcskézni akar, mert neki az a kattanása.

Mi a párommal elvagyunk mindenféle "zsanna-manna" főttkaja nélkül is, ha mégis úgy van, van a hűtőben anyag, megcsináljuk.

De!!!

Nem igényeljük a menyem "mindenre és mindenkire is főzök" habitusát.

Sőt, jobban örülnék neki, ha hoznának két, vagy három edényben készételt, amit gyorsan bedobnak a mikróba, és Jézus.

Ha itt főz az eszemadta, akkor minden is mocskos lesz, nekünk kell takarítani utána.

Tehát nem, mi k*vára nem kívánjuk, hogy a menyem itt tüsténkedjen a mi konyhánkban.

Ha ez nem tetszik neki, így járt, nem kötelező ide jönnie.

2021. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
90%
Az én konyhámban ne főzzön senki. Mondjuk van kaja (főtt étel) ha vendég vagy családtag jön, de ha bárki beállítana friss alapanyagokkal hogy most főzni fog, villámgyorsan leállítanám.
2021. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
93%

Eleve nem értem, minek mentek át egész napra.

Másrészt azért gondolom, nem halnak éhen a te fözöcskéd nélkül is, nekik nincs szükségük arra.

Engem elvileg nem zavarna, ha a menyem/anyósom föz nálam, de így, ahogy te csinálod, igen!

2021. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
87%
Én meny vagyok ugyan de én nem főznék így az anyósomnál, de amúgy én se engedek be senkit a konyhámba főzni ,még a férjemtől se nézem jó szemmel ha elkezd ott komolyabban ténykedni, ugyanúgy visszafelé is ő se szereti , hogy ha én a műhelyben pakolászok meg mittomén mit csinálok.
2021. szept. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 A kérdező kommentje:

1-es

Mindig takarítok magam után, elmosok mindent, rendet hagyok, nem disznóólat. Pultot, főzőlapot is letakarítom, ha főzök.


3-as

Azért egész napra megyünk, ha megyünk, mert különben jön a rinya, hogy alig vagyunk ott a gyerekkel. Ilyenkor elvannak vele egész nap.


Nem tudom, én másképp lettem szocializálva, mi főztünk otthon is anyám konyhájában, és tesóm is főz, ha mennek anyósáékhoz. Én ezzel kedveskedni akartam, mert anyósom utál főzni, eddig nem szólt, hogy zavarná, de ezek után nem fogok, mert nekem ez így baromi kellemetlen.

2021. szept. 16. 14:58
 6/56 anonim ***** válasza:
90%

Engem nagyon zavarna, ha valaki az otthonomban főzne vendégként.

Nyilván érthető, hogy egész napra mentek és nincs kaja.

Én rendelnék vagy vinnék magammal. Szerintem nem illik más otthonában használni az edényeket, pakolgatni, főzni stb.

2021. szept. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
98%

"én másképp lettem szocializálva, mi főztünk otthon is anyám konyhájában"

Ez teljesen más, ha a saját anyukád konyhájában főzöl. Valószínű együtt laktatok legalább 20 évig, jobban otthon érzed magad és ők sem kezelnek annyira vendégként.

Az anyósnál inkább vagy vendég és nem illik ez az egész. De ez az én véleményem.

2021. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
99%
A fő kérdés, hogy megbeszélted e ezt velük vagy csak ugy magadtól vittél alapanyagot , hogy na most te akkor főzni fogsz. Mert lehet téged így szocializáltak de a legtöbb embert szerintem nem. Csak anyósod gondolom nem akar szólni mert nem akar megbántani.
2021. szept. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem illetlenség más otthonában vendégként főzőcskézni, ha eltakarítasz magad után, akkor is. Gondold bele magad az anyós helyzetébe, valószínűleg neked sem lenne szimpatikus a szituáció fordított esetben.
2021. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
90%

Direkt nem írom hogy anyós vagy meny vagyok, mert az elviszi a beszélgetést egy nemkívánt irányba.


Szerencsére nálunk mindkettőnknél normál háztartás van, így egyikünk sem szorul rá, hogy a másik főzzön nála.

Ha valamelyikünk főzni akar, hogy a másikat tehermentesítse, az megfőz otthon és készen átviszi.

Másnál főzni kínszenvedés, más a kés, keresni kell a sót, nem ugyanoda kerülnek vissza a cuccok, mindenről kérdezni kell,...stb.

Ennek így sok értelme nincs, főzz meg otthon!

2021. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!